Kwietniowy repertuar Teatru Lalka w Warszawie

Zapraszamy do zapoznania się z kwietniowym repertuarem Teatru Lalka w Warszawie. Szczególną uwagę pragniemy zwrócić na nasz najnowszy spektakl Król Marionetek w reżyserii i choreografii Izadory Weiss. Ponadto na scenę teatru wraca spektakl Cudowna podróż. Po spektaklu zapraszamy na warsztaty wokalno – perkusyjne. W programie również spektakle: Krawiec Niteczka oraz Król Maciuś I. Zapraszamy do zwiedzania kulis teatru oraz wzięcia udziału w warsztatach Ele-mele-dudki Teatrzyk Malutki.

Krol-Macius

KRÓL MACIUŚ I
Janusz Korczak
Adaptacja, dramaturgia: Martyna Lechman
Reżyseria: Daria Kopiec

Gramy: 4 kwietnia,  godz. 10:00 i 12:00
5 – 6 kwietnia, godz. 10:00

Dla widzów w wieku 7+
Czas trwania spektaklu: 70 minut

Jak to się dzieje, że dziecko bywa dojrzalsze i bardziej przenikliwe niż niejeden dorosły? Jak to możliwe, że dorosły okazuje się często bezradny wobec spraw, którym powinien stawić czoła? Baśń o małym chłopcu, który nie miał czasu na zabawę, bo przyszło mu rządzić krajem, Korczak kieruje tyleż do dzieci, co do dorosłych. I traktuje ich z jednakową powagą. Stawia pytania o sprawiedliwość, szczerość i tolerancję wobec drugiego człowieka. Te pytania, przypomniane po latach na scenie, brzmią niezwykle współcześnie.

Krol-Marionetek_4

KRÓL MARIONETEK
Izadora Weiss
Scenariusz, choreografia, reżyseria i opracowanie muzyczne: Izadora Weiss
Scenografia i lalki: Jan Polewka
Muzyka do piosenek: Grzegorz Turnau, Jerzy Wysocki

Gramy: 7 kwietnia, godz. 17:30
8 kwietnia, godz. 12:00
10 – 13 kwietnia, godz. 11:00

Dla widzów w wieku 7 +
Czas trwania spektaklu: 60 min.

W przestrzeni zainspirowanej  malarstwem Tadeusza Makowskiego, choreografka, Izadora Weiss, przy pomocy aktorów, tancerzy i muzyki uruchamia teatr marionetek. Wiedzione dźwiękami skrzypiec wędrują w poszukiwaniu szczęścia. Czy odkryją, kto kieruje ich życiem, kim jest niewidzialny władca? W poetyckiej scenerii, na pograniczu jawy i snu, wraz z tańczącymi bohaterami spektaklu, poznajemy tajemnicę lalkowego istnienia.

Przedstawienie jest współprodukcją Teatru Lalka i Festiwalu Nowe Epifanie.

Cudowna_podroz

CUDOWNA PODRÓŻ
i warsztaty wokalno – perkusyjne
Selma Lagerlöf
Przekład: Janina Mortkowiczowa
Adaptacja: Aleksandra Rembowska, Aleksiej Leliawski
Reżyseria: Aleksiej Leliawski

Gramy: 14 kwietnia, godz. 17:30
15 kwietnia, godz. 16:00
18 – 20 kwietnia, godz. 11:00

Dla widzów w wieku 7 +
Czas trwania spektaklu: 90 min. (z przerwą)

Warsztaty: 15 kwietnia, godz. 14:30
19 kwietnia, godz. 12:30
20 kwietnia, godz. 9:00

Przedstawienie Cudowna podróż zrealizowane jest na podstawie powieści szwedzkiej pisarki-noblistki, Selmy Lagerlöf, jednej z najważniejszych autorek światowej literatury dla dzieci.  Polską prapremierę przygotowali wybitni białoruscy artyści – Aleksiej Leliawski i Aleksander Wachramiejew. Historia małego chłopca, Nilsa, opowiedziana zostaje w planie lalkowym i aktorskim, w rytmie granej na żywo muzyki. Pełna przygód i niespodzianek droga, którą główny bohater odbywa w towarzystwie ptaków, przemienia jego życie.

Po spektaklu Cudowna podróż zapraszamy na warsztaty wokalno-perkusyjne prowadzone przez Natalię Czekałę, pianistkę, kompozytorkę muzyki do przedstawienia i Krzysztofa Guzewicza, perkusistę. Warsztaty uświadomią widzom rolę rytmu w tworzeniu spektakli teatralnych i życiu codziennym. Korzystając z form ekspresji muzycznej takich jak body-percussion i śpiew widzowie w naturalny sposób stworzą orkiestrę. Zajęcia przybliżą nieznane instrumenty muzyczne wykorzystane w spektaklu np.: looper. Warsztaty trwają 60 min. Skierowane są do widzów od 7 roku życia. Zgłoszenia przyjmuje Dział Organizacji Widowni.

tel. (22) 656 69 57 rezerwacje@teatrlalka.pl

Krawiec_Niteczka_Cyganka---

KRAWIEC NITECZKA
Kornel Makuszyński
Adaptacja, reżyseria i lalki: Jarosław Kilian
Muzyka: Grzegorz Turnau

Gramy: 21 kwietnia, godz. 17:30
22 kwietnia, godz. 12:00
24 – 26 kwietnia, godz. 11:00

Dla widzów 4 +.
Czas trwania spektaklu: 60 minut

Akcja teatralnej adaptacji baśni Kornela Makuszyńskiego rozpięta została pomiędzy pracownią krawiecką a… niebem. Droga, jaką odbywa tytułowy bohater pełna jest przygód i niebezpieczeństw. W lalkowym przedstawieniu przyjaźń zostanie wystawiona na niejedną próbę, a serce nie raz zabije mocniej ze strachu albo z miłości.

jas_i_malgosia-3

JAŚ I MAŁGOSIA  
Jan Brzechwa
Reżyseria: Lech Chojnacki

Gramy: 27 kwietnia, godz. 11:00
28 kwietnia, godz. 17:30
29 kwietnia, godz. 12:00

Dla widzów  3 +
Czas trwania spektaklu 65 minut (z przerwą)

Do bajki Jaś i Małgosia reżyser Lech Chojnacki wprowadził wątek troski o zgodę w rodzinie. Drwal i jego żona postanawiają po wsze czasy położyć kres kłótniom swoich dzieci. W tym celu aranżują sytuacje wzięte wprost z baśni

o Jasiu i Małgosi. I tak rodzeństwo pozostawione samo sobie, w obliczu spotkania ze złą czarownicą, zrozumie, że powinno się wzajemnie wspierać, dodawać odwagi i trzymać razem. Przedstawienie grane w dwóch planach: aktorskim i lalkowym.

WARSZTATY LALKARSKIE

ele_mele

ELE-MELE-DUDKI TEATRZYK MALUTKI

10 – 11 kwietnia, godz. 9:00

Dla widzów: 5 +
Czas trwania 60 minut

Cykl warsztatów lalkarskich skierowanych do dzieci powyżej 5 roku życia, które chciałyby poznać zaczarowany świat teatru i dowiedzieć się, jak stworzyć prostą dekorację i jak zrobić własną lalkę teatralną. Z kolorowych szmatek, futerek, piórek, sznurków, patyczków i różnych przedmiotów codziennego użytku każdy z uczestników może własnoręcznie wykonać lalkę i wystąpić z nią w finale warsztatu. Warsztaty są nie tylko świetną zabawą, ale także okazją do rozwijania indywidualnych zdolności dzieci.

ZWIEDZANIE KULIS TEATRU

4 kwietnia, godz. 9:00
12 kwietnia, godz. 12:30
24 – 25 kwietnia, godz. 12:00

Wycieczki po kulisach teatru czyli przestrzeniach zwykle niedostępnych dla widzów. Zaplecze sceny, garderoby aktorów, pracownie (lalkarską i konstruktorską), kabinę elektroakustyczną można zwiedzić wspólnie z aktorami Teatru Lalka, którzy są przewodnikami po tajnikach „kuchni” teatralnej.

Bilety na spektakle w cenie 15 zł. – 38 zł., dostępne na stronie teatrlalka.pl

Bilety dostępne w sprzedaży on-line

Zapraszamy na naszą stronę na FB

TEATR LALKA DZIAŁ ORGANIZACJI WIDOWNI
tel. (22) 656 69 57, (22) 656 69 56
e-mail: rezerwacje@teatrlalka.pl

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s