Znamy uczestników Red Bull Music Academy 2018 w Berlinie

Poznaliśmy uczestników jubileuszowej 20. edycji Red Bull Music Academy, która w tym roku odbędzie się w Berlinie. Z uznanymi autorytetami z dziedziny muzyki z całego świata spotka się 61 artystów z 37 krajów. Polskę reprezentować będzie VTSS z Warszawy oraz Chino z Krakowa. Akademia rozpocznie się 8 września i potrwa do 12 października.

Red-Bull-Music-Academy-Berl

W tym roku cykl Red Bull Music Academy świętuje 20. urodziny. Jubileuszowa edycja odbędzie się w miejscu, gdzie wszystko się zaczęło – w Berlinie. Jeff Mills, który jako pierwszy artysta w historii zasiadł na kanapie Red Bull Music Academy w berlińskim magazynie w 1998 roku, nie pojawił się tam bez przyczyny. Bliski związek legendy techno z Detroit z Berlinem to kwintesencja otwartości tego miasta na wymianę kulturową oraz kreatywne innowacje – Berlin jak mało które miasto umożliwia artystom rozwój, a dzięki ich wkładowi staje się jeszcze bardziej ekscytującym miejscem.

W tym roku 61 artystów z 37 krajów będzie starało się wpisać w kulturalną historię Berlina swoją twórczością. Każdy będzie miał do dyspozycji, sprzęt, studio oraz bezcenną pomoc uznanych twórców, producentów i inżynierów dźwięku. Wśród szczęśliwców z Kenii, Korei Południowej, Meksyku, Kanady, Filipin, Rosji, Nowej Zelandii, Hiszpanii, Turcji i Brazylii znalazła się dwójka Polaków – specjalizująca się w mrocznym techno Martyna Wieczorek czyli VTSS oraz Chino znany z zimnych, pełnych syntezatorowych sampli rave’owych setów.

VTSS

Martyna-Wieczorek-rys-ChestMartyna Wieczorek czyli VTSS kiedyś chciała być wokalistką, jednak choroba gardła uniemożliwiła jej plan stania się nową Amy Winehouse. Od twórczości wokalnej, VTSS zwróciła się w stronę potężnego, industrialnego techno. Na koncie ma liczne występy live i debiutancki singiel „Ununtrium”, kolejny – zatytułowany „Linked” – ukaże się w tym roku w barwach wytwórni Intrepid Skin. Jej prawdziwa siła drzemie jednak w miażdżących występach na żywo, które porównywane są do live’ów Heleny Hauff i DJ-a Stingraya.

https://vtss.bandcamp.com
https://facebook.com/vitiosusvtss
https://soundcloud.com/vitiosus

CHINO

Artur-Oles-rys-Chester-HolmKrakowski artysta z dużym doświadczeniem, który regularnie występują na festiwalach odbywających się na południu Polski takich jak Unsound czy Tauron Nowa Muzyka. O swojej muzyce mówi, że jest „czasami opresyjna, innym razem dystopijna, jednak zawsze ze światełkiem nadziei”. Idealnie wpisuje się w opuszczone industrialne miejsca zaadaptowane do imprez techno. Poza muzyką zajmuje się grafiką – tworzy plakaty imprez i festiwali.

http://arturoles.com/
https://www.facebook.com/chinoradar
https://soundcloud.com/chinoradar

Więcej informacji na temat wszystkich uczestników tegorocznej edycji Red Bull Music Academy znajdziecie pod tym adresem http://win.gs/classof18.

***
O RED BULL MUSIC ACADEMY

Nadchodząca edycja Red Bull Music Academy odbędzie się w Berlinie w dniach 8 września – 12 października 2018. Po 20 latach i edycjach w Tokio, Nowym Jorku, Melbourne, Kapsztadzie, Paryżu, São Paulo i Montréalu, Akademia powróci do miejsca, w którym wszystko się zaczęło.

Każda edycja Akademii to niepowtarzalne wydarzenie, które łączy artystów reprezentujących różne gatunki, kraje i pokolenia. Co roku do udziału wybieranych jest 60 młodych, dobrze rokujących muzyków, którzy przylatują do miasta gospodarza, aby wyruszyć w kreatywną podróż. Dla wielu z nich jest to przełomowy moment, pierwsze zetknięcie z pracą w profesjonalnym studiu, a nawet pierwsza podróż poza granice kraju. W ramach Akademii uczestnicy biorą udział w wykładach prowadzonych przez uznanych artystów, dzielą się wiedzą podczas całonocnych sesji w specjalnie w tym celu zbudowanych studiach i tworzą muzykę wraz z kolegami z drugiego końca świata. Jednocześnie Akademia organizuje trwającą cały miesiąc serię koncertów i imprez klubowych w różnych częściach miasta. Dzięki temu uznani muzycy mają szansę zapoznać się z nowym pokoleniem artystów, a debiutanci mogą poznać tajniki pracy swoich idoli.

Red Bull Music Academy to święto różnorodności, które nie uznaje barier gatunkowych ani granic administracyjnych. Mieszanka brzmień, umiejętności i różnic kulturowych, która stanowi podstawę każdej edycji Akademii, nigdy nie jest taka sama. To właśnie dzięki tego wyjątkowego połączenia ludzi, perspektyw i środowisk rodzą się nowe pomysły, których owoce można zbierać jeszcze długo po zakończeniu Akademii.

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s