Szczęśliwa Trzynastka

Co roku witamy wiosnę w Warszawie z nadzieją, że obdaruje nas piękną pogodą, ożywczymi promieniami słońca i świetną sportową formą. Jednak niezależnie od pogody, jaką przywita nas poranek w dniu 13. PZU Półmaratonu Warszawskiego, wygląda na to, że będzie to szczęśliwa „13”.

Polmaraton1

Bieg cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Chęć udziału zgłosiło już 15 300 biegaczy, a to z pewnością nie jest ostateczna liczba, gdyż zapisy jeszcze trwają. Choć PZU Półmaraton Warszawski to od lat największy bieg na tym dystansie w kraju, nigdy na liście zgłoszeń nie pojawiło się aż tylu chętnych. Organizatorzy nadali już 13 tysięcy numerów startowych.

650 tysięcy złotych – tyle pieniędzy na cele dobroczynne zebrali już uczestnicy akcji #BiegamDobrze towarzyszącej półmaratonowi. Poprzednia edycja biegu była rekordowa, a już wiemy, że tym razem będzie jeszcze lepiej. Uczestnicy biegów Fundacji „Maraton Warszawski” startujący w ramach ścieżki charytatywnej, zebrali do tej pory łącznie 3,5 miliona złotych na rzecz organizacji niosących pomoc osobom chorym na raka, niepełnosprawnym dzieciom czy zwierzętom. To największa i biegowa akcja charytatywna w kraju, w której pomoc niosą sami biegacze.

Polmaraton3

Warszawska połówka to tradycyjnie gwarancja sportowych emocji na bardzo wysokim poziomie. Dla przypomnienia – rekordy imprezy to 60:48 wśród mężczyzn i 69:07 wśród pań. Wyniki z wysokiej półki. W tym roku, w bardzo szerokiej stawce faworytów, spotkamy m. in.: rekordzistę i rekordzistkę imprezy oraz zwycięzcę ubiegłorocznego 39. PZU Maratonu Warszawskiego.

Niemniej imponujące niż frekwencja zawodników, są inne liczby 13. PZU Maratonu Warszawskiego. W obsłudze biegu pomagać będzie 1250 wolontariuszy, a tempo będzie nadawało 41 pacemakerów. Muzyczne punkty kibicowania zostaną ustawione na trasie co 1 km. Na biegaczy czeka ponad 35 tys. butelek napojów izotonicznych, 44 tys. butelek wody i 1500 kg bananów. Trasę zabezpieczą ponad 4 km barierek, a depozyty uczestników będą przechowywane w 26 ciężarówkach. Przy tych liczbach „pechowa 13” blednie.

Polmaraton2

Trasa biegu wygląda bardzo interesująco i została tak zaprojektowana, aby zadowolić zarówno początkujących, jak i tych najbardziej wprawionych biegaczy. Bieg wystartuje z ulicy Konwiktorskiej. Po drodze uczestnicy będą mogli podziwiać m.in. prawobrzeżną Warszawę, aby tuż przed PGE Narodowym wrócić na lewobrzeże. Końcowy odcinek będzie przebiegać wzdłuż Wisły, a meta została zlokalizowana przy Parku Fontann.

13. PZU Półmaraton Warszawski wystartuje 25 marca o godz. 10:00. Biuro Zawodów oraz Targi Sport&Fitness, w dniach 23-24 marca, będą zlokalizowane na PGE Narodowym. Zapisy do udziału w biegu są cały czas otwarte na stronie: www.PZUPolmaratonWarszawski.pl.

***
Fundacja „Maraton Warszawski” została założona w 2002 roku. Jej główną misją jest popularyzacja biegania w Polsce, wsparcie zarówno profesjonalnych zawodników jak i biegaczy-amatorów, a także poprawa standardów organizacyjnych imprez biegowych. Fundacja organizuje między innymi: Maraton Warszawski, Półmaraton Warszawski, Ekiden oraz cykl imprez biegowych „Puchar Maratonu Warszawskiego”.

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s