Trzy kamienie Pfleiderer

Obecność naturalnych kamieni to jeden z najlepiej widocznych dziś trendów wzorniczych w aranżacji wnętrz. Marmury, piaskowce, granity w najróżniejszych barwach wykorzystywane są na blatach stołów i stolików, frontach komód i kredensów, a także jako okładziny ścian i najróżniejszych zabudów. Doskonale pasują też do kuchni.

Pfleiderer-Marmur-CarraraDekorów inspirowanych naturalnymi skałami nie mogło zabraknąć także w kolekcji blatów Pfleiderer. Na uwagę zasługują zwłaszcza wzory: Marmur Carrara S63009 (R6303 MS), Ipanema Biała S61011 (R6265 CT) i Granit Czerwony S61030 (R6306 CT).

Klasycznie

Marmur to coś więcej, niż tylko kamień. Już sama jego nazwa budzi w nas skojarzenie prowadzące do eleganckich, bogatych wnętrz pałaców, świątyń czy muzeów. Ta cenna skała od zawsze była chętnie wybierana przez artystów w różnych częściach świata. Jej niepowtarzalny rysunek niezmiennie frapuje i budzi podziw.

Proponowany przez Pfleiderer dekor Marmur Carrara S63009 (R6303 MS) doskonale wpisuje się w jego klasyczne ujęcie. Białe, jakby mleczne tło tego wzoru jest doskonałą sceną, na której prezentują się szare, grafitowe i krystalicznie jasne żyły kamienia. Nieregularne, nieco kapryśne, każą się śledzić wzrokiem, badać opuszkiem palca, podziwiać… Marmur Carrara doskonale poczuje się w zestawieniu z mocnymi barwami – czerwień doda mu energii, butelkowa zieleń – głębi, granat w przewrotny sposób podkreśli delikatność użyłowania.Pfleiderer-IpanemaJak piasek

Zupełnie inne wrażenie budzi delikatniejszy od marmuru, subtelny dekor Ipanema Biała S61011 (R6265 CT). Wzór ten nieprzypadkowo nosi nazwę dzielnicy w Rio de Janeiro, w której znajduje się plaża będąca przedłużeniem słynnej Copacabana. Ipanema już przy pierwszym spojrzeniu, przywodzi na myśl miękki i ulotny piasek – wypłukany przez fale oceanu i wypalony przez silne słońce. Układające się w podłużne pasma drobne, szare elementy wyraźnie odcinają się od bardzo jasnego, niemal białego tła. Stwarzając wrażenie jakby je „brudziły” (dokładnie tak samo jak drobne kamyki czy pył brudzi jasny plażowy piasek), jednocześnie budzą je do życia, nadając dynamizmu i autentyczności.

Ipanema Biała to propozycja do kuchni tych, którzy kochają ciepłe i komfortowe, a zarazem szykowne wnętrza. Odnajdzie się w aranżacjach w stylu skandynawskim, ale też glamour. Ciekawe zestawienie stworzy z barwami mocnymi, ale też… pastelami. Najkorzystniej prezentować się będzie w duecie z rysunkiem naturalnego drewna.Pfleiderer-Granit-CzerwonyRealistycznie

Czerwień to trudny kolor, zwłaszcza w kuchni. Dominujący, zachłanny, wyraźnie odcinający się od tła, w które spycha wszelkie inne elementy aranżacji. Czy może stworzyć rysunek harmonijny? I czy może odnaleźć się na kuchennym, roboczym blacie? W inspirowanej granitem propozycji Pfleiderer –  Granit Czerwony S61030 (R6306 CT) odcienie czerwieni znakomicie ze sobą współgrają tworząc wielowarstwowy, jakby trójwymiarowy wzór, który aż chce się dotknąć. Nakładające się na siebie barwy – burgund, bordo, wiśnia, rdzawy i… delikatny róż, tworzą wrażenie chropowatości charakterystycznej dla naturalnego kamienia. Wrażenie to pogłębia dodatkowo zastosowanie haptycznej struktury powierzchni.

Granit Czerwony to doskonały partner dla jasnych dekorów inspirowanych naturalnym drewnem. Podkreśli subtelność i niepowtarzalność układów słojów, a jednocześnie stanowić będzie solidną bazę i kolorystyczny kontrapunkt. Znakomicie poradzi sobie również w parze z wszelkimi odcieniami tak modnej dziś szarości. Z kolei fronty utrzymane w bieli stworzą dla tego blatu idealne tło – kontrastujące, ale bez zbędnego dysonansu.

www.pfleiderer.com

fot. materiały prasowe

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s