Gwiazdy w nowym łódzkim serialu „Ultraviolet”

Serial Ultraviolet opowiada historię trzydziestoletniej Oli Serafin, którą osobiste przejścia zmusiły do opuszczenia Londynu i powrotu do rodzinnej Łodzi. Pewnej nocy, prowadząc samochód, jest świadkiem tragicznego zdarzenia. Policja uznaje je za samobójstwo i zamyka sprawę, z czym nie zgadza się Ola. Decyduje się znaleźć wyjaśnienie na własną rękę. W Internecie znajduje grupę ludzi, rozwiązujących sprawy, których nie jest w stanie wyjaśnić policja i przyłącza się do nich.

axn-ultra

Ola ma również nadzieję, że przy ich pomocy pozna tajemnicę śmierci swojego brata, który przed laty został zabity w niewyjaśnionych okolicznościach. Z czasem kobieta obejmuje przywództwo w grupie Ultraviolet, składającej się m.in. z blogerek, pracownika lotniska, hakera i mężczyzny do towarzystwa. Ten niecodzienny zespół w każdym odcinku wykorzystuje swoje umiejętności zdobywania informacji do rozwiązywania kolejnych kryminalnych zagadek.

Serial ma 10 odcinków. Za reżyserię odpowiadają Jan Komasa (Miasto 44, Sala samobójców) i Sławomir Fabicki (Miłość, Zbrodnia 2). W produkcję zaangażowani są także twórcy amerykańscy – producentami wykonawczymi są Wendy West (Dexter, Czarna lista) i Barry Josephson (Kości, Zaczarowana, Bardzo Dziki Zachód).

Scenarzystami Ultravioletu są Igor Brejdygant (Palimpsest, Paradoks, Zbrodnia), Filip Kasperaszek (A Story About Ian, Nantucket sun), Błażej Dzikowski (cztery części serii Legendy Polskie), Agnieszka Pilaszewska (Samo życie, Przepis na życie i Paulina Murawska (Komisarz Alex, Być jak Kazimierz Deyna).

Opis postaci

OLA SERAFIN Marta Nieradkiewicz

Ola ma 30 lat, wychowywała się w Łodzi, ale przez kilka lat mieszkała z mężem w Londynie. Skończyła studia, miała duże aspiracje, lecz poświęciła karierę dla życia rodzinnego. Mąż Oli, Kamil, zdradził ją, dlatego zdecydowała się na powrót do rodzinnego miasta. Dorabia jako kierowca na zasadach „car sharingu”. Aby wyjaśnić okoliczności wypadku drogowego, którego była świadkiem, dołącza do grupy Ultraviolet i razem z jej członkami rozwiązuje zagadki kryminalne. Praca z nimi daje jej dużo satysfakcji. Ola jest bardzo inteligentna, ma niebanalną urodę, przyciąga mężczyzn. Bywa także emocjonalna. Jest zauroczona Michałem, policjantem z łódzkiej komendy wojewódzkiej, który pomaga jej w rozwiązywaniu spraw kolejnych przestępstw.

MICHAŁ HOLENDER Sebastian Fabijański

Michał to 32-letni detektyw. Wychowywał się w bogatej rodzinie znanych stomatologów. Jego rodzice, dla których kariera jest najważniejsza, chcieli, żeby syn podążył tą samą drogą. Michał ma jednak inne wartości, jest zbuntowany, chce robić coś dobrego i zmieniać świat. Pracuje w wydziale zabójstw i terroru kryminalnego. Jest wysportowany i zadbany. Szuka prawdziwej miłości i idealnej kobiety. Waha się czy powinien korzystać z pomocy grupy Ultraviolet w rozwiązywaniu spraw kryminalnych, ale wie, że czasami to jedyny sposób na ujęcie przestępcy.

BEATA MISIAK Magdalena Czerwińska

Beata to detektyw z wydziału zabójstw i terroru kryminalnego komendy wojewódzkiej w Łodzi. Partneruje Michałowi Holendrowi w rozwiązywaniu spraw kryminalnych. Jest bardzo zasadnicza i ambitna, chciałaby zastąpić Waldemara na stanowisku komendanta. To atrakcyjna, choć chłodna w obyciu kobieta. Nie ma dzieci, uważa, że przeszkodziłyby jej w karierze.

HENRYK BĄK Marek Kalita

Henryk to 55-letni biegły, zajmujący się wypadkami samochodowymi. Pracuje dla firm ubezpieczeniowych. Darzy uczuciem Annę, matkę Oli, chciałby stworzyć z nią stały związek. Od śmierci jej męża jest przyjacielem domu. Anna nie chce się jednak angażować, dlatego traktuje go z dystansem. Henryk to złota rączka, ale nie odnajduje się w nowych technologiach. Jest bardzo aktywny fizycznie, ma specyficzne poczucie humoru. Pomaga Oli i grupie Ultraviolet w wyjaśnianiu spraw kryminalnych.

ANNA SERAFIN Agata Kulesza

Anna, matka Oli, ma 55 lat, w przeszłości była wykładowcą chemii na uniwersytecie. Po operacji biodra pracuje w domu, udziela korepetycji. Jej mąż zginął 20 lat wcześniej w wypadku, a Anna nie zdecydowała się na ponowne małżeństwo. Spotyka się z Henrykiem, ale nie chce wchodzić w poważny związek. Lubi go, lecz obawia się ponownego zaangażowania i ewentualnej straty. Relacja Anny z córką nie jest łatwa. Ola nie może wybaczyć matce, że tak łatwo pogodziła się ze śmiercią syna, który zginął w niewyjaśnionych okolicznościach. Anna początkowo uważa, że Ola powinna ratować swój związek z Kamilem, później jednak wspiera córkę w decyzji o rozwodzie.

WALDEMAR KRASZEWSKI Bartłomiej Topa

Waldemar ma 55 lat. Jest komendantem wydziału zabójstw i terroru kryminalnego w wojewódzkiej komendzie w Łodzi. To mężczyzna w sile wieku, zbliża się do emerytury, dlatego zależy mu, żeby ostatnie miesiące jego kariery przebiegały zgodnie z procedurami. To właśnie Waldemar prowadził przed laty sprawę zabójstwa brata Oli i zdaniem dziewczyny nie dołożył wystarczających starań, by dowieść prawdy. Nadzoruje sprawę podejrzanego wypadku, którego świadkiem była Ola, jednak szybko uznaje, że było to samobójstwo i zamyka śledztwo. Prywatnie Waldemar ma dorosłego syna, którego kocha nad życie. Wydaje się, że po służbie jest zupełnie innym człowiekiem niż w pracy.

TOMEK MOLAK Michał Żurawski

Tomek jest jednym z członków Ultavioletu. Ma 30 lat i pracuje na lotnisku. To on kilka lat temu założył grupę detektywów amatorów, chcąc wyjaśnić sprawę tajemniczego morderstwa z przeszłości. Od tamtej pory żyje rozwiązywaniem kolejnych kryminalnych zagadek, których nie jest w stanie wyjaśnić policja. Chciałby być prawdziwym policjantem albo detektywem, ale jest introwertykiem i nie lubi pracować z ludźmi. Swoje marzenie stara się zatem realizować przed ekranem komputera. Ma żonę, z którą od dłuższego czasu stara się o dziecko.

Obsada

MARTA NIERADKIEWICZ jako Ola Serafin

38_a7100_marta_nieradkiewicz_01Marta urodziła się w 1983 r. w Łodzi. W 2007 r. ukończyła Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w swoim rodzinnym mieście i w tym samym roku na XXV Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi otrzymała Wyróżnienie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za rolę Klarysy Hailsham-Brown w przedstawieniu Pajęcza sieć oraz Nagrodę Publiczności w kategorii „najbardziej elektryzująca rola żeńska”.

Występowała m.in. w Teatrze Polskim w Bydgoszczy i Teatrze Dramatycznym w Opolu, a od roku 2013 jest aktorką Starego Teatru w Krakowie.

Za rolę Sylwii w filmie Płynące wieżowce, w reżyserii Tomasza Wasilewskiego, otrzymała nagrodę za drugoplanową rolę kobiecą na 38. Festiwalu Filmowym w Gdyni, Złotego Szczeniaka za drugoplanową kreację aktorską kobiecą na Festiwalu Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa we Wrocławiu i nominację do Polskiej Nagrody Filmowej w kategorii najlepsza drugoplanowa rola kobieca. W 2014 r. otrzymała także Nagrodę „Złota Maska” za żeńską rolę w spektaklu Bracia i siostry w reżyserii Mai Kleczewskiej, wystawianym przez Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu.

W 2014 r. wystąpiła w teledysku Dawida Podsiadło do piosenki No, a w marcu 2016 r. zagrała w teledysku do utworu Co jest ze mną nie tak Pezeta i Czarnego HIFI.

SEBASTIAN FABIJAŃSKI jako Michał Holender

sebastianfabijanski_667Sebastian urodził się w 1987 r. Studiował w Wyższej Szkole Komunikowania i Mediów Społecznych w Warszawie, w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie i w warszawskiej Akademii Teatralnej, którą ukończył w 2015 r. Popularność przyniosły mu seriale Tancerze i Misja Afganistan. Na 39. Festiwalu Filmowym w Gdyni otrzymał nagrodę za najlepszy profesjonalny debiut aktorski za role w filmach Jeziorak i Miasto 44. Te produkcje przyniosły mu także nagrodę im. Andrzeja Konica podczas gali wręcznia 29. Tarnowskiej Nagrody Filmowej.

Popularność i uznanie szerokiej publiczności zapewniły mu film Pitbull. Niebezpieczne kobiety oraz seriale Belfer i Pakt.

Można go zobaczyć w takich produkcjach jak Panie Dulskie, Pod mocnym aniołem, Misja Afganistan, #Wszystko Gra. Udzielił również swojego głosu Finnowi w polskiej wersji językowej Gwiezdnych wojen: Przebudzenia Mocy.

MAREK KALITA jako Henryk Bąk

740full-marek-kalitaMarek urodził się w 1958 r. w Bytomiu. W 1981 roku ukończył Wydział Aktorski krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej.

Na początku kariery był związany z Teatrem im. Stefana Jaracza w Łodzi. Następnie wrócił do Krakowa i grał na deskach m.in. Teatru STU i Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej. Występował w spektaklach wybitnych polskich reżyserów takich jak: Krystian Lupa, Andrzej Wajda, Jerzy Jarocki, Tadeusz Bradecki czy Grzegorz Jarzyna. Spektakle z jego udziałem gościły na wielu międzynarodowych festiwalach. Za główną rolę w przedstawieniu Generał w Teatrze Imka oraz kreację w przedstawieniu Koniec w Nowym Teatrze otrzymał nagrodę im. Aleksandra Zelwerowicza.

Na dużym ekranie zadebiutował w 1982 roku w obrazie Pajęczyna Witolda Stareckiego. Później stworzył niezapomniane kreacje w Boisku bezdomnych Kasi Adamik, Wszystko co kocham Jacka Borcucha, Drogówce Wojtka Smarzowskiego, Czerwonym Pająku Marcina Koszałki oraz Zaćmie Ryszarda Bugajskiego.

Marek Kalita zajmuje się również reżyserią oraz tworzeniem scenografii w teatrze.

MAGDALENA CZERWIŃSKA jako Beata Misiak

38ca2-318009Magdalena urodziła się w 1978 r. w Toruniu. W 2001 r. ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie. Aktorkę można było zobaczyć w epizodycznych rolach w takich serialach jak Belfer, Na dobre i na złe oraz Ojciec Mateusz. Na dużym ekranie grała m.in. w Bogach Łukasza Palkowskiego, Pod mocnym aniołem Wojciecha Smarzowskiego czy Ziarnie Prawdy Borysa Lankosza.

W 2009 r. otrzymała nagrodę Prezydenta Torunia dla niepokornego twórcy filmowego związanego z Kujawami i Pomorzem na 7. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym „Tofifest”.

AGATA KULESZA jako Anna Serafin

8056763-Agata Kulesza jest jedną z najwybitniejszych polskich aktorek. Urodziła się w Szczecinie w 1971 r., a jej kariera zawodowa rozpoczęła się, gdy w 1994 roku ukończyła z wyróżnieniem Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie (obecnie Akademia Teatralna im. Zelwerowicza). Przez wiele lat grała na deskach Teatru Dramatycznego. Od 2011 r. jest związana na stałe z Teatrem Ateneum w Warszawie, gdzie obecnie gra w spektaklu Merylin Mongoł w reżyserii Bogusława Lindy.

Aktorkę można było zobaczyć w wielu docenionych przez widzów i krytyków rolach w filmach takich, jak: Kilka prostych słów Anny Kazejak, Moje Pieczone Kurczaki Iwony Siekierzyńskiej, Sala samobójców Jana Komasy, Róża Wojciecha Smarzowskiego, Moje córki krowy Kingi Dębskiej, Jestem mordercą Macieja Pieprzycy czy Ida Pawła Pawlikowskiego, który jako jedyny film w historii polskiej kinematografii otrzymał Oskara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego. Na premierę czeka najnowszy film z jej udziałem, Pewnego razu w listopadzie, w reżyserii Andrzeja Jakimowskiego. Sympatię widzów zdobyła grając również w serialach, m.in.:  Hela w opałach, Klan czy Rodzinka.pl.

Agata Kulesza jest zdobywczynią kilkudziesięciu nagród za swoje kreacje filmowe i teatralne w Polsce i za granicą. Może pochwalić się m.in.: nagrodą teatralną Feliksa Warszawskiego, trzykrotnym zdobyciem nagrody Polskiej Akademii Filmowej ORŁY, nagrodą za główną rolę żeńską na 38. Gdyńskim Festiwalu Filmowym oraz prestiżową nagrodą dla najlepszej aktorki, przyznaną przez Stowarzyszenie Krytyków Filmowych w Los Angeles. Aktorka została również odznaczona srebrnym medalem Gloria Artis oraz Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

MICHAŁ ŻURAWSKI jako Tomek Molak

michalzurawski_972Michał urodził się w 1979 r. w Zabrzu. Pasję do aktorstwa odkrył w sobie w czasach licealnych podczas organizowanego przez uczniów Tygodnia Kulturalnego, kiedy brał udział w licznych przedstawieniach teatralnych. Studiował na Akademii Teatralnej w Warszawie, którą ukończył w 2002 roku.

Zadebiutował na małym ekranie epizodyczną rolą w serialu Na dobre i na złe. W kolejnych latach grał w popularnych produkcjach telewizyjnych, takich jak Samo Życie, Na Wspólnej, Kryminalni, Egzamin z życia, Ojciec Mateusz i Strażacy. Na dużym ekranie można go było zobaczyć m.in. w filmach: W ciemności Agnieszki Holland, Kac Wawa Łukasza Karwowskiego, Jeziorak Michała Otłowskiego, Miasto 44 Jana Komasy i Jestem mordercą Macieja Pieprzycy.

W 2016 r. wziął udział w pierwszej edycji programu Azja Express, którą zwyciężył w parze z Ludwikiem Borkowskim.

BARTŁOMIEJ TOPA jako Waldemar Kraszewski

bartlomiejtopa_754Bartłomiej urodził się w 1967 r. w Nowym Targu. Ukończył studia na wydziale aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi w 1991 r.

Swoją karierę rozpoczął w teatrze, gdzie za rolę w przedstawieniu Ryszard III otrzymał nagrodę na IX Ogólnopolskim Przedstawieniu Spektakli Dyplomowych Szkół Teatralnych w Łodzi.

W latach 90. aktor pojawił się w kilku produkcjach, m.in. w głośnym filmie Trzy kolory: Biały. Dużą popularność zyskał grając w serialach Złotopolscy, Trzeci Oficer czy Szpilki na Giewoncie. W ostatnich latach można go było zobaczyć w takich filmach jak Wesele i Dom zły Wojciecha Smarzowskiego. Aktor nadal gra w teatrze, a także udziela swojego głosu w dubbingu. Zajmuje się również produkcją filmową – jest współzałożycielem firmy producenckiej „Film It”.

Twórcy serialu

JAN KOMASA reżyser

komasa-jan-portret-2_606423Jan jest reżyserem i scenarzystą filmowym. Studiował w Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Jego pierwszym sukcesem było zdobycie za etiudę Fajnie, że jesteś trzeciej nagrody w studenckim konkursie Cinéfundation na Festiwalu Filmowym w Cannes w 2004 r. Rok później wyreżyserował jedną z trzech części filmu Oda do radości, który zdobył Nagrodę Specjalną Jury na festiwalu w Gdyni. W 2008 r. zrealizował spektakl Teatru Telewizji Golgota wrocławska, który był sensacją festiwalu Dwa Teatry w Sopocie, na którym został nagrodzony Grand Prix i szeregiem innych nagród. Duży sukces, zarówno na festiwalach polskich jak i zagranicznych, odniosła wyreżyserowana przez Janka Sala samobójców. Młody reżyser był także jednym z pomysłodawców dokumentalnego filmu Powstanie Warszawskie zrealizowanego na zamówienie Muzeum Powstania Warszawskiego. W 2015 r. za reżyserię filmu Miasto 44 zdobył Paszport Polityki.

SŁAWOMIR FABICKI reżyser

fabicki_off_plusSławomir Fabicki to polski reżyser, scenarzysta i członek Europejskiej Akademii Filmowej. Jest absolwentem Studium Scenariuszowego i Wydziału Reżyserii Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Już na pierwszym roku zrealizował dokumentalną etiudę Wewnętrzny 55. Jego krótkometrażowy debiut osiągnął wielki sukces. Męska sprawa zwyciężała na festiwalach w Stuttgarcie, Monachium, Edynburgu, Łodzi, Kijowie, Teheranie, Meksyku, Nowym Jorku, Moskwie, Regensburgu, Clermont-Ferrand, Tai Pei, Paryżu i Krakowie, zdobywając nominacje do Europejskiej Nagrody Filmowej, studenckiego Oscara, a także do Oscara dla najlepszego krótkometrażowego filmu fabularnego. Z kolei jego pierwszy film fabularny Z odzysku w 2006 dostał wyróżnienie w Cannes. Fabicki zrealizował również dwa przedstawienia dla Teatru Telewizji, w 2011 roku nakręcił Miłość z Marcinem Dorocińskim i Julią Kijowską. Był też jednym z reżyserów serialu Komisarz Alex.

IGOR BREJDYGANT główny autor scenariusza

dugi-portret_1Igor Brejdygant urodził się w 1971 roku. Jest pisarzem, scenarzystą, reżyserem i fotografem. W branży filmowej pracuje od 25 lat. Na przestrzeni lat pełnił w niej różne funkcje: był asystentem specjalisty od oświetlenia, tłumaczem, fotografem, asystentem reżysera, a w końcu producentem i scenarzystą.

Napisał scenariusz do filmu pełnometrażowego Palimpsest z 2006 r. w reżyserii Konrada Niewolskiego oraz do Wiatru z 2010 r., za który otrzymał główną nagrodę w konkursie Script Pro Hartley Mertill w 2011 r. Wraz z reżyserem Arkadiuszem Jakubikiem jest współautorem Prostej historii morderstwa z 2016 r. Tworzył również serial telewizyjny Paradoks, zrealizowany w 2012 r., a cztery lata później napisał na jego podstawie książkę.

Igor jest autorem zrealizowanej dla AXN w 2014 r. Zbrodni – adaptacji szwedzkiego formatu Sundham murders. Na ekran telewizyjny przeniósł również cztery kryminały Marka Krajewskiego pod tytułem Erinyes. Był także głównym scenarzystą w telewizyjnym serialu historycznym Belle epoque.

FILIP K. KASPERASZEK scenarzysta

FilipKasperaszek_profileFilip ukończył z wyróżnieniem montaż filmowy na Wydziale Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Zdobył również tytuł magistra sztuk pięknych na Columbia University w Nowym Jorku. Pracuje jako scenarzysta, dzieląc swoje życie zawodowe między Azję i Europę.

Do tej pory brał udział w ponad 50 projektach. Jest jednym z twórców i konsultantów w trwającym od lat programie Atelier Scenariuszowe. Pracuje też jako redaktor i doradca w kwestiach związanych ze scenariuszami różnych produkcji. Ostatnim filmem, do którego napisał scenariusz, była indyjsko-lankijska koprodukcja Minefield, jeden z finalistów Goa Film Bazaar Market.

Obecnie pracuje nad serialem telewizyjnym dla Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie.

Filip dzieli się również swoją wiedzą z innymi. Wykłada scenopisarstwo w Polskiej Szkole Filmowej w Łodzi oraz w Scuola Holden w Turynie. Wcześniej pracował jako asystent wykładowcy na Columbia University w Nowym Jorku.

Jego osiągnięcia to między innymi stypendium Ministerstwa Kultury (w 2014 r.) oraz członkostwo zwyczajne w Hollywood Foreign Press Association (w 2012 i 2013 r.). Uczestniczył też w wielu prestiżowych warsztatach i szkoleniach (TorinoFilmLab, Sources2, Berlinale Talents, Cine Qua Non Lab).

BŁAŻEJ DZIKOWSKI scenarzysta

5y1tZIoMBłażej ukończył Uniwersytet Warszawski oraz Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną w Łodzi, gdzie studiował pisanie scenariuszy. Swoją karierę rozpoczął od copywritingu oraz montowania zwiastunów do filmów i programów telewizyjnych. Jest twórcą scenariuszy do niezwykle popularnej, wysokobudżetowej serii filmów krótkometrażowych science fiction Legendy polskie, w reżyserii nominowanego do Oscara Tomasza Bagińskiego. W 2017 r. współpracował przy powstaniu scenariusza do filmu Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej. Produkcja stała się kinowym hitem i została uznana przez krytyków i widzów za najlepszy film roku.

Napisał również trzy powieści, tom opowiadań oraz kilka krótkich opowiadań dla amerykańskiej prasy literackiej. Stworzona przez niego gra komputerowa, metafizyczny thriller Donna: Avenger of Blood, stała się pozycją kultową wśród fanów gatunku.

Jeden ze scenariuszy Błażeja znalazł się na liście dziesięciu najlepszych thrillerów „Black List” oraz został nominowany do prestiżowego stypendium Nicholl Fellowships, fundowanego we współpracy ze studiem filmowym Appian Way Productions, założonym przez Leonarda DiCaprio.

Błażej współpracował z takimi znanymi polskimi studiami filmowymi i producentami jak m.in. Platige Image, Alvernia i Watchout. Nie są mu obce takie gatunki jak thriller psychologiczny i szpiegowski, science fiction, fantastyka i biografia filmowa.

AGNIESZKA PILASZEWSKA scenarzystka

13380975_1751151958455426_1699661775_nAgnieszka jest absolwentką wydziału aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Od trzydziestu lat gra w teatrze, w filmach i w produkcjach telewizyjnych. Na deskach teatralnych zadebiutowała w 1986 r. w warszawskim Teatrze Ateneum, z którym jest związana do dziś. Od 2005 r. współpracuje także z zespołem artystycznym Teatru Współczesnego. Jako scenarzystka dała się poznać, tworząc serial Samo życie. Jest także autorką scenariusza do pięciu sezonów Przepisu na życie, który cieszył się popularnością nie tylko w Polsce, ale też na Węgrzech, na Litwie, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Chinach i w Niemczech. Agnieszka napisała także scenariusz serialu Sama słodycz. Ponadto jest autorką dwóch książek: Zapraszam do stołu i Przepis na życie. Próbowała swoich sił również jako prowadząca program kulinarny Słodka rywalizacja.

PAULINA MURAWSKA scenarzystka

Paulina studiowała filmoznawstwo i dziennikarstwo na Uniwersytecie Łódzkim i produkcję filmową w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi.  Pracowała w Teatrze Wybrzeże jako reporterka zbierająca materiały dla teatru społecznego. Przez kilka lat była redaktorem i producentem kreatywnym seriali telewizyjnych i filmów. Jako scenarzystka tworzyła serial Komisarz Alex. Pracowała też przy powstaniu filmu fabularnego Rysa oraz seriali Złotopolscy i Przystań. Współpracuje z trzecim sektorem na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s