Depilacja laserowa, czyli gładka skóra na lato

Gładkie ciało bez szybko odrastających włosków, podrażnień po goleniu i bólu to marzenie wielu kobiet – szczególnie latem. Właśnie dlatego depilacja laserowa z roku na rok zyskuje coraz więcej zwolenniczek. Wiosna to ostatni dzwonek, by skorzystać z tej formy usuwania owłosienia i zapewnić sobie komfort podczas wakacyjnych wyjazdów.

Depilacja laserowa zapewnia usunięcie owłosienia nawet na parę lat. Tajemnica skuteczności tkwi w uszkodzeniu mieszków włosowych, cebulek i komórek odpowiedzialnych za tworzenie nowych włosów. To zasługa ciepła płynącego z łagodnych wiązek promienia lasera, które jest dostarczone do skóry podczas zabiegu. Laser działa na włoski w określonej fazie wzrostu, dlatego decydując się na tę formę depilacji, należy zaplanować serię.  Zaczynając wczesną wiosną, latem można już cieszyć się idealnie gładkim ciałem.

Hair Removal. Close Up Woman Hands Touching Long Legs, Soft Skin

Laser: działaj z głową

Na rynku dostępnych jest wiele klinik i gabinetów, które oferują zabiegi depilacji laserowej.  Decydując się na tę formę usunięcia owłosienia, należy zwrócić uwagę na kilka czynników, które zapewnią skuteczność i bezpieczeństwo.  Przede wszystkim – dobrze wykwalifikowana kadra. Zadaniem specjalisty jest bowiem dobranie odpowiedniego do typu skóry lasera i jego parametrów.

Skuteczność depilacji laserowej zależy od karnacji, koloru i rodzaju owłosienia. Zabieg będzie bardziej efektywny, im ciemniejsze włosy i jaśniejsza skóra. Przeciwwskazaniem do takiej depilacji jest m.in. uszkodzony mechanicznie naskórek, opalenizna  oraz choroby skóry. – tłumaczy dr Olga Warszawik – Hendzel dermatolog z Centrum Laseroterapii Elite w Warszawie.

baner_2

Równie ważny jest sprzęt, jakim dysponuje klinika czy gabinet. Tylko oryginalny, certyfikowany laser gwarantuje dobry efekt bez komplikacji.  Jednym z najnowszych i najlepszych rozwiązań jest urządzenie Vectus oparte na innowacyjnej technologii, która inteligentnie dopasowuje parametry do skóry. Dzięki specjalnemu czytnikowi, dobór energii wykorzystywanej do zabiegu jest całkowicie indywidualny, przez co maksymalnie bezpieczny. Urządzenie zapewnia też większy komfort: większa powierzchnia lasera zapewnia szybsze tempo, a technologia chłodząca znacznie zmniejsza uczucie ciepła.

3 kroki do gładkiej skóry

  1. Odpowiednie przygotowanie
    Miesiąc przed planowanym zabiegiem należy unikać wystawiania skóry na działanie promieni słonecznych. Połączenie działania lasera z opalenizną  może prowadzić do oparzeń i przebarwień. Przed usuwaniem owłosienia laserem należy również unikać metod depilacji, które usuwają cebulki włosowe – wosków, depilatorów mechanicznych czy past cukrowych. Skóra powinna być dobrze nawilżana. Dzień przed depilacją należy ogolić miejsca, które będą poddawane zabiegowi –  włoski, które będą usuwane laserem powinny mieć długość 0,5 mm.
  1. Zabieg
    Czas trwania zabiegu jest zależny od powierzchni. Usunięcie owłosienia z twarzy będzie trwało kilkanaście minut, na depilację nóg należy natomiast poświęcić około dwóch godzin. Na skuteczną depilację laserową składa się kilka serii zabiegów, wykonywane w odpowiednich odstępach. Te są dostosowane indywidualnie do pacjentów.
  1. Właściwa pielęgnacja
    Naturalną reakcją organizmu po depilacji laserowej jest podwyższona wrażliwość.  Skóra może być zaczerwieniona czy  zarumieniona. Nie należy tym się martwić – to  oznaka prawidłowo przeprowadzonego zabiegu. Trzeba jednak szczególnie zadbać o pielęgnację.  Przez dwa tygodnie po zabiegu  trzeba unikać kosmetyków z alkoholem, złuszczających czy nawet szorstkich ręczników. Miejsca wydepilowane należy nawilżać oraz osłaniać przed słońcem.

Koszt depilacji zależy od charakteru i obszaru ciała.

Cena: od 190zł za zabieg

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s