Dorota Gardias i Agnieszka Kaczorowska w kreacjach z elektrośmieci!

5 września Europejska Platforma Recyklingu organizuje Wielki Finał 3 edycji projektu edukacyjno-ekologicznego „Moda na recykling”. W finałowym pokazie mody z recyklingu Anny Kubisz dla ERP Polska wystąpią gwiazdy i znani dziennikarze. Wydarzenie poprowadzi Zygmunt Chajzer, na scenie zaśpiewa Saszan, muzykę do pokazu przygotuje skrzypek – Tomasz Dolski, a goście będą mogli obejrzeć wystawę zdjęć zaangażowanych ekologicznie gwiazd: Doroty Gardias i Agnieszki Kaczorowskiej – Pela.

Tak dużo w ostatnim czasie mówi się o zmianach klimatycznych i coraz gorszym stanie naszej planety. Europejska Platforma Recyklingu (ERP Polska) zajmuje się tą tematyką na co dzień, organizując zbieranie i przetwarzanie zużytego sprzętu, baterii i opakowań oraz podejmując działania edukacyjne, mające na celu podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństwa. Przykładem tych działań jest projekt „Moda na recykling” realizowany we współpracy z projektantką Anną Kubisz. 

Wielki finał 3 edycji projektu “Moda na Recykling”, który odbędzie się 5 września w Kinie Elektronik na warszawskim Żoliborzu poprowadzi gwiazda pierwszej edycji i prowadzący wcześniejszy projekt edukacyjny dla ERP Polska – Zygmunt Chajzer. W klimatyczny nastrój wprowadzi nas skrzypek młodego pokolenia, finalista „Must Be The Music” – Tomasz Dolski, a na scenie wystąpi gwiazda muzyczna –  idolka młodego pokolenia: Saszan. Podczas wydarzenia odbędzie się wyjątkowy pokaz mody z recyklingu. Stylizacje z pilotów i folii LED do telewizorów, płytek komputerowych, elementów popsutych drukarek, płyt cd ze zużytego sprzętu hi fi i innych elektroodpadów zostały stworzone przez kreatywną projektantkę mody – Annę Kubisz oraz przez dzieci i młodzież z całej Polski (m.in. z Ostródy, Zgierza, Sierpca, Golubia – Dobrzynia, Kamiennej Góry, Rejowca Fabrycznego, Łomży, warszawskiego Żoliborza). Podczas wydarzenia zostanie przeprowadzona licytacja jednej z recyklingowych stylizacji. Dochód z niej uzyskany zostanie przeznaczony na rzecz Szkoły Podstawowej Wspierania Rozwoju. To niepubliczna szkoła specjalna, w której wiodącą niepełnosprawnością są zaburzenia ze spektrum autyzmu. 

W czasie pokazu będziemy mogli obejrzeć również wystawę zdjęć Doroty Gardias i  Agnieszki Kaczorowskiej – Pela w kreacjach z recyklingu. Gwiazdy od lat angażują się w działania proekologiczne.

Bardzo się cieszę, że mogę być częścią całego projektu „Moda na recykling”. Gratuluję dzieciom zaangażowania i tego, co stworzyły własnymi rękoma. Widzę jak dużo pracy i serca włożyły w przygotowanie tych kreacji. Sama jestem mamą i dobrze wiem, że uczenie dzieci od najmłodszych lat tego, że trzeba dbać o naszą planetę, żeby nam się tutaj dobrze i długo żyło, jest bardzo ważne. Dlatego cieszę się, że ten projekt powstał i że Europejska Platforma Recyklingu razem z Anią Kubisz szerzą swoje działania wśród dzieci i młodzieży. Wy już na pewno znacie to hasło, żeby nie wyrzucać elektrośmieci do zwykłych śmieci. Natomiast chcę Was jeszcze dodatkowo zachęcić, żebyście podawali je dalej, żeby jak najwięcej osób o tym usłyszało i tych młodszych i tych starszych. – mówiła Agnieszka Kaczorowska – Pela podczas sesji zdjęciowej w kreacjach z recyklingu przygotowanych przez Annę Kubisz. Zobaczcie wideo z sesji:

Dorota Gardias pytana o modę ekologiczną odpowiadała :

Ekologia i moda to dwie moje miłości. Moda jest jednak tą „trudną” bo obecna produkcja odzieży jest jednym z największych niszczycielskich czynników pustoszących nasz dom – ziemię. Dlatego tak bardzo cieszę się, że mogę zostać twarzą kampanii, która właśnie przez modę promuje ekologiczne wartości i zwraca uwagę na to, jak ważne jest wprowadzenie recyklingu do codziennego życia. Zobaczcie wideo z sesji:

Gwiazdy znane ze srebrnego ekranu ubrane były w kreacje z elektrośmieci, w tym np. w zjawiskową sukienkę z kart pamięci z zepsutych aparatów fotograficznych, kostium z pilotów do telewizorów, suknię z płyt cd ze zużytego sprzętu hi fi, sukienkę z elementów drukarek, gorset ze slotów na karty sim z zepsutych telefonów. Edukowały w ten sposób, że elektroodpadów nie wolno wyrzucać do zwykłego kosza, gdyż są bardzo niebezpieczne dla środowiska.  Możemy im za to w twórczy sposób nadać drugie życie.

O ERP Polska:
ERP Polska jest profesjonalną organizacją odzysku pomagającą producentom w wypełnianiu ich ustawowych obowiązków dotyczących recyklingu oraz przetwarzania sprzętu elektrycznego i elektronicznego, baterii i opakowań. Jednym z nich jest prowadzenie publicznych kampanii edukacyjnych, takich jak projekt „Moda na recykling”. Firma została założona siłami producentów i dla producentów – w Polsce zaufało jej już ponad 200 klientów. Organizacja gwarantuje wysoki poziom usług dostosowanych do indywidualnych potrzeb i wymagań. ERP Polska jest częścią Grupy Landbell – globalnego dostawcy profesjonalnych usług i doradztwa w zakresie ochrony środowiska.

Organizator: ERP Polska
Partnerzy: Bee Music, Anna Kubisz, Blikle, Goplana, Staropolanka, Ave Media, Hagi, Flowerose, Image4you, Runvido.com, Wielka Reklama, Łukasz Mróz Hair, Karolina Brągiel, Maja Adamiak, Justyna Matusiak, Wioletta Peem, Kino Elektronik.
Patroni medialni: magazyn Odpady i środowisko, PRESS SERVICE – Monitoring Mediów, portal http://www.ekoguru.pl
Patroni Honorowi: Burmistrz Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy, Burmistrz Miasta Sierpca, Burmistrz Miasta Golubia- Dobrzynia, Prezydent Miasta Zgierza, Burmistrz Miasta Kamienna Góra, Burmistrz Miasta Ostróda, Prezydent Miasta Łomża, Burmistrz Miasta Rejowiec Fabryczny.

http://www.erp-recycling.pl, https://www.youtube.com/erptv https://www.facebook.com/erp.tv/https://www.instagram.com/erp.tv/

Fot. Materiał prasowy organizatora

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s