Akcja Rucksack wyprawia dobro w szkołach

“Edukacja to jedna z najważniejszych i najwartościowszych części naszego życia”, dlatego siostry Katarzyna Kalicka-Lots i Aleksandra Kalicka-Kozik tworzą wyprawki szkolne dla dzieci z Ukrainy i nie tylko.

Już za moment początek roku szkolnego, dlatego warto przypomnieć o Akcji Rucksack. Siostry Kasia i Ola zareagowały na potrzebę zorganizowania przyborów szkolnych dla dzieci z Ukrainy, które już uczą się w polskich szkołach, lub zaraz przekroczą szkolne progi. Z małej inicjatywy pomagającej dzieciom w kręgu znajomych organizatorek, akcja rozrosła się do potężnych rozmiarów. Obecnie udało się wyposażyć w wyprawki szkolne już ponad 900 dzieci.

W wywiadzie siostry wspominają, że “tak niewielka rzecz zmienia wiele w życiu dziecka – wspiera pewność siebie, pomaga odnaleźć się w grupie rówieśniczej, wspiera pozytywne nastawienie do rozpoczęcia nauki”, dlatego właśnie ich akcja jest tak ważna i pomocna.

W tym roku szkolnym Akcja Rucksack wesprze dodatkowo polskie dzieci z ubogich rodzin i ośrodków opiekuńczych. Na liście oczekujących jest już duża grupa dzieci, których rodziny nie mogą pozwolić sobie na przybory szkolne.

Wyprawki szkolne wydają się mała rzeczą, ale widzimy jak wiele radości, pewności w siebie i nadziei wnoszą do życia dzieci – mówią organizatorki akcji.

Cały wywiad z siostrami możecie przeczytać na blogu pod adresem: pomagam.pl/blog/wyprawiamy-dobro/.

Zachęcamy do wsparcia zbiórki i wyprawiania dobra dla uczniów polskich szkół!

Link do zbiórki: https://pomagam.pl/akcjarucksack

Pomagam.pl pozwala w ciągu kilku chwil samodzielnie stworzyć internetową zbiórkę pieniężną na dowolny cel oraz udostępnia narzędzia do jej promowania.

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w trudnych chwilach, realizację projektów społecznych i kulturalnych. Od grudnia 2021 roku przy portalu działa Fundacja Pomagam.pl.

Fot.: Materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s