Gala charytatywna Sfinksy 2019

20 marca br. w Concept Store Mysia 3 w Warszawie odbyła się pierwsza Gala Charytatywna SFINKSY 2019, podczas, której miał miejsce finał I edycji najważniejszego w branży felinologicznej plebiscytu – SFINKSY.

Wśród gości: firmy z branży felinologicznej, laureaci plebiscytu Sfinksy, Fundacja „Ja pacze sercem”, celebryci, miłośnicy kotów uczestniczący w tym wyjątkowym, wzruszającym wydarzeniu Gali Charytatywnej SFINKSY 2019 m.in. Majka Jeżowska, „Cayra” Edyta Przytulska, Eliza Gwiazda, Jesika, Angelika Wątor, Dagmara Chmielecka.

Środki finansowe i rzeczowe, które pozyskano m.in. od sponsorów oraz z loterii fantowej przekazano na rzecz Fundacji „Ja pacze sercem”, która pomaga kotom niewidomym i niedowidzącym. Fundacji bardzo zależy na zmianie w myśleniu o kotach niewidomych, o zburzeniu krzywdzących stereotypów.

Zawsze chętnie zapraszamy do naszych domów tymczasowych, w których można przekonać się, że nawet kot bez oczu potrafi oddawać się beztroskim figlom na najwyższym stopniu drapaka. Staramy się o tym opowiadać, przekonywać, pokazywać, w czym bardzo pomagają nam cudowni ludzie, którzy do swojej rodziny zdecydowali się przyjąć „ślepaczka”. Wspólnymi siłami można zmieniać świat i to właśnie, wraz z Przyjaciółmi „ślepaczków” staramy się robić z całych sił – Te koty patrzą sercem, a my uczymy się tego od nich – podsumowała Joanna Piotrowska – Wojczak Prezes Fundacji „Ja Pacze Sercem”.

Druga część Gali była dedykowana finałowi i laureatom plebiscytu SFINKSY 2019.

Celem plebiscytu jest wyłonienie najlepszych produktów i usług dedykowanych kotom, dostępnych na polskim rynku. Świadomość właścicieli w aspekcie pielęgnacji i opieki nad kotem ma tendencję rosnącą. Producenci starają się zaspakajać potrzeby, a właścicielom kocich piękności coraz trudniej wybrać te produkty, które są̨ dla ich podopiecznych najwłaściwsze. Często decyzja o zakupie zapada pod wpływem reklamy, ceny i dostępności produktu.

Pomysłodawczyni i organizatorka, wydawca magazynu „Trzy koty” Nina Gowin i Kapituła plebiscytu zdecydowała, że celem plebiscytu SFINKSY jest nagrodzenie tych produktów, które w znaczący sposób wyróżniają̨ się̨ na rynku dzięki walorom jakościowym i użytkowym, jak również pokazują trendy na tym rynku, poprzez swoją innowacyjność, funkcjonalność i estetykę opakowań.

Produkty, zgłoszone do pierwszej edycji SFINKSY 2019, zasługują na miano najlepszych jakościowo na rynku felinologicznym, a laureaci to naszym zdaniem najlepsi z najlepszych. W tym roku ocenie zostało poddanych 74 zgłoszeń m.in. produkty, sklepy internetowe, inicjatywa roku, weterynarz roku oraz przyznane przez kapitułę i ambasadorów nagrody specjalne, Weterynarz Roku, Firma roku, The Best Sfinksy 2019, Dobry produkt i Nagroda Ambasadorów testujących produkty dla najlepszego wg. nich produktu – podsumowała Nina Gowin.

Oto tegoroczni laureaci konkursu, najlepsi z najlepszych:

 1. Karmy suche: EMPIRE – STERILISED URINARY DIET
 • Karmy suche wyróżnienie: BEST 4ANIMAL – RENSKE ADULT CAT FRESH DUCK
 • Karmy suche wyróżnienie: HUSSE – HUSSE OPUS LYNX
 1. Karmy mokre: BEST 4 ANIMAL – RENSKE CAT BIO KURCZAK Z INDYKIEM
 • Karmy mokre wyróżnienie: BOZITA – KAWAŁECZKI W SOSIE Z KURCZAKIEM I INDYKIEM
 • Karmy mokre wyróżnienie: SKŁAD KARMY – MOONLIGHT DINNER TUŃCZYK I KREWETKI
 1. Przekąski i przysmaki: BEST 4 ANIMAL – RENSKE CAT HEALTHY MINI TREAT SALMON
 • przekąski i przysmaki wyróżnienie: SAMO MIĘSO – NATURALNE PRZEKĄSKI
 1. Akcesoria dla kotów: THE MISS CAT – LEGOWISKO COTTON DREAMER
 • Akcesoria dla kotów: wyróżnienie: Z&T PET WEAR – Kolekcja Tuby
 • Akcesoria dla kotów: wyróżnienie: SMART ANIMAL – kolekcja Prestige
 1. Preparaty i produkty pielęgnacyjne – VETFOOD LINIA STOMATOLOGICZNA
 • Preparaty i produkty pielęgnacyjne – VET – EXPERT – HYPOALLERGENIC SHAMPOO
 1. Czystość i higiena: PARTNER IN PET FOOD – HIGIO ŻWIREK BENTONITOWY
 • Czystość i higiena: wyróżnienie – FERA.PL – ARISTOCAT ŻWIREK SILIKONOWY
 • Czystość i higiena: wyróżnienie – OTTIMO – ODOR GONE
 1. Zabawki i drapaki: THE MISS CAT – KOPACZ KICK&HUG
 • Zabawki i drapaki: wyróżnienie – DRAPAKI ROGACJI – DRAPAK MAKALU
 • Zabawki i drapaki: wyróżnienie – DINGO – WĘDKI Z PIÓRKAMI
 1. Profilaktyka i zdrowie – VET EXPERT – VETO MUNE
 • Profilaktyka i zdrowie: wyróżnienie – SCAN VET – GENOMUNE
 • Profilaktyka i zdrowie: wyróżnienie – APTUS – APTUS RELAX
 1. Suplementy i witaminy: VETFOOD – LINIA FLORA
 • Suplementy i witaminy: wyróżnienie – VET EXPERT – VETOSKIN
 1. Inicjatywa społeczna: OCHOTA NA KOTA
 • Inicjatywa społeczna: wyróżnienie – FUNDACJA: BARFNE KOREPETYCJE
 1. sklep internetowy: FERA.pl
 • sklep internetowy wyróżnienie: THE MISS CAT

WETERYNARZ ROKU – RADOSŁAW FEDACZYŃSKI Z KLINIKI ADA

FIRMA ROKU 2019 – VET EXPERT

THE BEST SFINKSY 2019 – MEATLOVE – PUSSY DELUX

DOBRY PRODUKT 2019: THE MISS CAT – KOPACZ KICK&HUG

DOBRY PRODUKT 2019: HUSSE – ŻWIREK INDIKATOR

NAGRODA AMBASADORÓW 2019 – ANIMONDO – SZELKI TRE PONTI

Galę uświetnił występ rokowy podopiecznych Fundacji Promocji Kultury Szkoła Rocka, pod kierunkiem Arkadiusza Krupy, skrzypka i multiinstrumentalisty – autora projektu i założyciela fundacji.

Wydarzenie poprowadziła – Monika Żewłakow, modelka, aktorka, prezes Fundacji TyMMMczasy – kocie sierotki, pomagająca bezdomnym zwierzętom w znalezieniu kochającego domu.

Bardzo gorąco dziękujemy wszystkim sponsorom i partnerom Gali. Bez Państwa wsparcia i pomocy czynienie dobra byłoby niemożliwe.

Sponsorzy Gali: Aptus, Bozita, Czarny Kot, Dr. Berg, Empire, Fera.pl, Nutrilove, Renske, Vet Expert.

Partnerzy medialni: Estilo, Pani Domu, PetBiznes, Radio Kolor, Rynek Zoologiczny, Stars Polska, Strefa Zoologiczna, Świat Elit, Wblyskufleszy.pl, Wiadomości Handlowe, Wideoportal.

Szczegółowe informacje na www.sfinksy.pl

***
O plebiscycie SFINKSY 2019:

Do pierwszej edycji plebiscytu było 74 zgłoszeń w 12 kategoriach. Zgłoszone produkty oprócz opisu na stronie konkursu, zostały poddawane testom przez ambasadorów i ich pupili. Dzięki takiej procedurze każdy konsument mógł zapoznać się z niezależną opinią przed podjęciem decyzji o oddaniu głosu na dany produkt. Zgłoszone produkty były oceniane przez konsumentów, którzy w tajnym, internetowym głosowaniu decydowali, które produkty otrzymają nagrodę lub wyróżnienie – symbol jakości i popularności danego produktu, sklepu internetowego oraz nagrodę Inicjatywa społeczna. 8 osobowa Kapituła konkursu czuwała nad jego prawidłowym przebiegiem, a w tym roku dodatkowo przyznała nagrody Firma roku, The Best Sfinksy 2019, Dobry produkt roku. A Ambasadorzy testujący produkty przyznali nagrodę specjalną- Nagroda Ambasadorów konkursu, która przypadła firmie Animonda za szelki Tre Ponti.

Kapituła w składzie: Nina Gowin, Alicja Kulbicka, Andrzej Kłosiński, Zbigniew Joniec, Eliza Gwiazda, Sylwia Dąbrowska, Zofia Gaińska, Jacek Wilczak, więcej info na http://www.sfinksy.pl.

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s