Pierwsze kolonie twojego dziecka? Nie ma się czego bać!

Rodzice boją się wysłać dziecko na kolonie czy obóz po raz pierwszy. Bo jak sobie poradzi, na jakiego opiekuna trafi, jacy będą koledzy? Zamiast się zamartwiać, wystarczy wybrać takie biuro podróży, które zwraca uwagę na bezpieczeństwo i jak najlepsze dopasowanie programu do wymagań i możliwości wszystkich dzieci, a w szczególności tych najmłodszych.

koszykowka_28

Ważne z kim: Kompetentna kadra

Zdrowie i bezpieczeństwo uczestników powinno być priorytetem dla biura podróży – Zapewniamy pełen nadzór wyszkolonych i kompetentnych opiekunów, niezbędne wyposażenie ratunkowe oraz szkolenia, aby zapewnić naszym obozowiczom bezpieczeństwo. Wychowawcy zachęcają uczestników do zdobywania nowych umiejętności i budowania zaufania przy zachowaniu należytego nadzoru niezbędnego dla ich bezpieczeństwa. Na naszych obozach pracują wyłącznie sprawdzone i wykwalifikowane osoby, od opiekunów przez kierowców, ratowników, animatorów i instruktorów. Opiekunami najczęściej są nauczyciele szkolni, wychowawcy świetlic lub pracownicy domów kultury. Wszyscy posiadają wymagane uprawnienia, które są weryfikowane również przez Kuratoria Oświaty podczas zgłaszania do nich imprez. To ludzie z pasją – najlepsi w tym co robią – tłumaczy Mirosław Sikorski z biura podróży Almatur.

Ważne, gdzie: Bezpieczne zakwaterowanie

Zakwaterowanie oraz i inne miejsca, w których będą spędzać czas uczestnicy obozu muszą spełniać wszystkie wymagania stawiane obiektom przeznaczonym do wypoczynku i rekreacji dzieci oraz młodzieży. Kontrolowane są one przez Straż Pożarną, Stację Sanitarno-Epidemiologiczną, a pobyt w nich nadzorowany jest przez miejscowe Kuratorium Oświaty.

Ważne, czym: Transport bez niespodzianek

Uczestnicy obozów powinni być przewożeni wyłącznie autokarami z aktualnymi badaniami technicznymi prowadzonymi przez wykwalifikowanych i licencjonowanych kierowców, których priorytetem jest dowieźć dzieci bezpiecznie na miejsce. – Wszyscy nasi kierowcy zatrudnieni są w sprawdzonych i uznanych firmach transportowych. Trasy dojazdowe, z których korzystamy są zoptymalizowane pod względem czasu przejazdu, ale także bierzemy pod uwagę zapewnienie dostępności wyjazdu z Państwa miejsca zamieszkania. Dlatego, chociaż przejazd nie zawsze odbywa się najkrótszą trasą, i możliwe są przesiadki, to wszystko przebiega sprawnie, pod nadzorem i przy pomocy opiekunów – mówi Mirosław Sikorski, prezes zarządu Almatur.

kajaki_07

Ważne, jak: Zindywidualizowane podejście do potrzeb dziecka

Gwarancję zrealizowania indywidualnych potrzeb dziecka daje obowiązkowa,  wypełniana przez rodziców i przekazywana przed wyjazdem organizatorowi, Karta Kwalifikacyjna Uczestnika Wypoczynku. Zawiera ona  wszystkie istotne informacje, w tym zdrowotne, dotyczące potrzeb dziecka.

W przypadku, gdy dziecko wymaga specjalnej diety dobry organizator powinien zapewnić odpowiednie menu, np. wegetariańskie, bezglutenowe itp.    Fakt ten należy bezwzględnie zgłosić przed dokonaniem rezerwacji w celu potwierdzenia możliwości realizacji tych świadczeń, bo niestety wciąż nie wszystkie biura podróży są otwarte na indywidualne prośby rodziców.

Najważniejsze: Bezpieczeństwo najmłodszych

Niezwykle istotne jest bezpieczeństwo pobytu, ale też kameralne grupy. – Podczas kolonii Klub Urwisa, które zostały stworzone specjalnie dla najmłodszych, dzieci spędzają czas w kameralnych grupach 12-15 osobowych, które sprzyjają integracji. Uczestnicy znajdą się pod opieką wykwalifikowanych kreatywnych wychowawców z doświadczeniem w pracy z najmłodszymi dziećmi (wychowawcy rekrutowani są spośród nauczycieli nauczania początkowego). Dodatkowo rodzice w każdej chwili mogą uzyskać informację na temat tego co w danej chwili robi ich dziecko na kolonii. A to wszystko dla komfortu rodziców i poczucia bezpieczeństwa samych dzieci. Warto także podkreślić, że nasza działalność została wyróżniona  znakiem jakości KidZone, któremu patronował Rzecznik Praw Dziecka – dodaje M. Sikorski.

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s