The Joy of Nature

W świecie, w którym digitalizacja i sztuczna inteligencja towarzyszą nam na każdym kroku, zwracamy się w kierunku natury, by szukać odwrotu i detoksykacji. Ale jak możemy mieć pewność, że kolejne pokolenia będą mogły cieszyć się tymi samymi cudami natury? Nie ma idealnej odpowiedzi, ale bardzo istotne jest, aby każdy z nas podjął działanie.

Dzięki kolekcji wiosennej 2019 ESPRIT zmierza we właściwym kierunku. Głównym celem ESPRIT jest wykorzystanie w 100% bardziej zrównoważonej bawełny do 2021 roku. Kluczem jest odpowiednie podejście – oznacza to, że większość nowo wyprodukowanych produktów powinna nadawać się do recyklingu lub wielokrotnego użytku. W kolekcji pasiaste sukienki i sportowe spodnie są wykonane z naturalnych tkanin, takich jak bawełna organiczna i dżinsy, a spódnice są wykonane z denimu pochodzącego z recyklingu. Całej kampanii towarzyszy sześciu międzynarodowych influencerów, których poproszono o podzielenie się swoim wkładem w zrównoważony styl życia.

Pierwsza z nich to Anna Sharypova (@sharypova_nna), która dzięki roślinnym przepisom na posiłki edukuje na temat zdrowego odżywiania i ochrony zwierząt. Marie Jaster (@marie_jaster of @beigefeels), w przeszłości redaktorka beauty w popularnych magazynach, odkryła kosmetyki naturalne, które sprawdzają się równie dobrze co ich drogie odpowiedniki, mają estetyczne opakowania i nie oznaczają wcale rezygnacji z jakości.  #Couplegoals Nicolas (@nicolassimoes) oraz Coline (@colinealg) używają organicznej bawełny, którą wykorzystują na rożne sposoby. Natomiast And Vincent von Thien (@vincentvonthien_) zwraca uwagę na problem plastyku w oceanach. Szwedka Emma Elwin (@emmaelwin of @wemakeitlast) zdradza nam sekret jak przedłużać cykl życia swoich ulubionych ubrań. Dba o kawałki naturalnego włókna sezonowego, spryskując je lnianym sprayem czy napowietrzając;  myje je tylko wtedy, gdy jest to konieczne, w niskich temperaturach, redukując ich oddziaływanie do minimum.

Jaki będzie zatem Twój krok?

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s