Kandace Springs otwiera Gdańsk LOTOS Siesta Festival

Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 od 25 do 28 kwietnia 2019 oczywiście w Gdańsku! Pierwsze potwierdzone gwiazdy to Mayra Andrade, Lucibela, Marcio Faraco i Ana Moura. A teraz organizatorzy ogłaszają kolejne, jakże gorące nazwisko w świecie muzyki: 25 kwietnia o 19:00 w Starym Maneżu wystąpi KANDACE SPRINGS.

Kandace-Springs-na-Ladies'-

Pochodzi z Nashville, miasta potocznie zwanego stolicą Country Music, ale wszyscy wtajemniczeni wiedzą, że to od lat już zgoła dwudziestu stolica każdej dobrej muzyki i jedna z wielkich stolic świata kultury.

A jakby tego było mało, ojciec Kandace, Scat Springs to nie byle jaki soulowy wokalista, bo współpracujący wielokrotnie z Arethą Franklin, Donną Summer czy Chaką Khan. A jeszcze talent, pracowitość i tych źródeł (springs) sukcesu Kandace mamy już przynajmniej kilka…

To tata do domu wniósł pianino, puszczał płyty Niny Simone, otworzył serce dziewczynki na klasykę, europejski romantyzm w równym stopniu co na ikony kobiecego soulu czy jazzu, a jak Ona gra Chopina wiedzą choćby ci, którzy mieli okazję uczestniczyć w pierwszym koncercie Kandace w Polsce na Ladies’ Jazz Festival dwa lata temu!

Pierwszy wydany album Kandace Springs Soul Eyes ukazał się nie byle gdzie, bo w Blue Note, a wyprodukował go Larry Klein, tak ten pan choćby od Lizz Wright czy Madeleine Peyroux. Wcześniej zaś artystka pojawiała się u boku takich wykonawców jak Sam Smith, Ghostface Killah, Lang Lang, wystąpiła w we wszystkich najważniejszych amerykańskich i brytyjskich show: u Hollanda, Lattermana, Fallona, Kimmela.

Indigo, nowy album (ponownie dla Blue Note) być może najważniejszej dziś postaci ujazzowionego soulu (Kandace pojawiła się nawet na okładce Down Beatu!) olśnił wybrednych entuzjastów wielu gatunków i znalazł się wysoko w podsumowaniach albumów 2018 roku. Nie inaczej było w kraju nad Wisłą, gdzie z radością odnotowano nawet cytaty z muzyki Chopina wplecione w zmysłowe rytmy artystki.

Twierdzi się, że Ta dziewczyna to Sade i Norah Jones w jednym. A ci, którzy mieli przyjemność podziwiać jej twórczość z płyt czy na żywo, uważają, że to wielka indywidualność, własny, niepowtarzalny i ważny głos w świecie muzyki, który z roku na rok, z występu na występ będzie coraz ważniejszy.

Kandace Springs usłyszymy na Gdańsk LOTOS Siesta Festivalu w czwartek 25 kwietnia o 19:00, na scenie Starego Maneżu.

Bilety w cenie 90-130zł w e-bileteriach.

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s