#rakstar Tomasza Michniewicza nabiera rozpędu

Malownicza podróż po Singapurze i Malezji, wejście za kulisy jednego z najbardziej szalonych i inspirujących broadwayowskich musicali, a teraz… poznanie tajników działania teatru w internecie. Akcja Tomasza Michniewicza i fundacji Rak’n’Roll przybiera na sile, dołączają do niej kolejne gwiazdy.

Rakstar_Spotkanie_-Borys-Sz

Akcję #RAKSTAR wymyślił i jednocześnie rozpoczął dziennikarz i podróżnik, Tomasz Michniewicz. Postanowił „wykorzystać” popularność gwiazd do nagłośnienia przedsięwzięcia, które stworzył wspólnie z fundacją Rak’n’Roll. Dziennikarz zorganizował chorej na raka piersi 40-letniej Anecie oraz jej mężowi podróż do Malezji i Singapuru, jednego z najbardziej malowniczych regionów na ziemi. Kolejną z gwiazd, która dołączyła na zaproszenie Michniewicza do przedsięwzięcia została Paulina Andrzejewska. To właśnie dzięki niej podopieczni fundacji mieli okazję poznać tajniki spektakli z muzyką na żywo. Jedną z kolejnych gwiazd, która wsparła akcję jest Anna Cieślak. Aktorka pokazała podopiecznym jak wygląda od kuchni przedstawienie na 6. piętrze Pałacu Kultury i Nauki.

Kolejną gwiazdą, która dołączyła do akcji jest Borys Szyc. Aktor w zeszłym roku uruchomił własny teatr w internecie. Na platformie TheMuBa pokazywane są na żywo spektakle teatralne, koncerty i przedstawienia baletowe i to właśnie w jednym z nich wzięła udział p. Monika, podopieczna fundacji Rak’n’Roll. Kobieta miała okazję uczestniczyć w próbach, podczas charakteryzacji Borysa Szyca, a także zasiadła w pierwszym rzędzie widowni.

– Takie przedsięwzięcia pokazują mi, że to co robimy z Rak’n’Rollem ma naprawdę sens. Zaangażowanie Borysa, pracowników teatru oraz radość Moniki pokazują, że ta akcja ma sens. Feedback, który dostajemy od podopiecznych przerósł moje najśmielsze oczekiwania. Gdy ktoś Ci mówi – Tomek, dzięki Tobie nie myślałem przez chwilę o raku, problemach, codzienności, to aż przechodzą mnie ciarki. A to dopiero pierwsze spotkania, co będzie za miesiąc? – komentuje  Tomasz  Michniewicz

***
Tomasz Michniewicz – jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich podróżników, dziennikarz, reporter, fotograf, organizator ekspedycji na pustynie, do buszu i do dżungli. Autor programu telewizyjnego „Inny świat” w TTV i audycji „Mapa świata” w Radiu Zet. Autor pięciu nagradzanych, bestsellerowych książek reporterskich i ambasador linii lotniczych KLM, które wspierają akcję #Rakstar.

Fundacja Rak’n’Roll działa od 2009 r. Powstała z inicjatywy Magdy Prokopowicz, która po swoich doświadczeniach z chorobą onkologiczną chciała pomóc innym kobietom w podobnej sytuacji. Od początku celem fundacji była poprawa jakości życia chorych oraz zmienianie schematów myślenia o chorobie nowotworowej. W ciągu 10 lat istnienia Fundacja zrealizowała wiele projektów, które pomogły wielu osobom przejść przez chorobę w lepszy, godny sposób. Działalność Fundacji opiera się na pozytywnej energii, uśmiechu i radości życia. Działania fundacji można wesprzeć przekazując 1% podatku – KRS 0000 338 803, wpłatami na konto: Fundacja Rak’n’Roll Wygraj Życie 73 1140 2017 0000 4502 1050 9042 lub wspierając ich projekty – więcej informacji na stronie www.raknroll.pl.

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s