Walentynkowa podróż na Fuerteventura

Beata Drewniak to urodzona w Polsce, ale mieszkająca od lat na Wyspach Kanaryjskich  wokalistka i … pilotka  wycieczek! Lubi zaskakiwać, dlatego jej najnowszy teledysk powstawał w miejscu słynącym z pięknych krajobrazów, szerokich plaż i sprzyjającym rozmyśleniom – na Fuerteventura. Nie tylko z tego powodu projekt ma zasięg europejski. Muzykę skomponowali hiszpańscy producenci, a w wideoklipie wystąpił najbardziej hiszpański Polak i najbardziej polski Hiszpan – Conrado Moreno.

Conrado Moreno nie trzeba nikomu przedstawiać. Urodził się w Madrycie, ale od lat mieszka w Polsce, skąd pochodzi jego mama. Jest prezenterem telewizyjnym i konferansjerem, który zyskał popularność dzięki udziałowi w programie „Europa da się lubić”.

Beata Drewniak urodziła się w Bielsku – Białej. Uczęszczała do Opolskiego Studia Piosenki założonego przez Elżbietę Zapendowską, a w wieku 17 lat rozpoczęła przygodę muzyczną na castingach do programów „Idol” i „Droga do gwiazd”. Wtedy jednak okazało się, że chęć zwiedzania świata jest silniejsza. Rozpoczęła pracę jako rezydentka i pilotka wycieczek w Egipcie, Bułgarii, na Rodos, Korfu, by ostatecznie pokochać najbardziej Wyspy Kanaryjskie – Teneryfę, Gran Canarię, Lanzarote i Fuerteventura. Na tej ostatniej zadomowiła się na dłużej. Wyspa okazała się prawdziwym rajem. Poza piękną pogodą i przyrodą sprzyjającą twórczości, daje jej możliwość kontynuacji pracy jako pilot wycieczek oraz występów artystycznych. W 2017 r. Beata uczestniczyła w warsztatach wokalnych z coachem Celine Dion – Gregiem Enriquez i divą hiszpańską –  Lilianą Aracil. Ta prawdziwie europejska współpraca zaowocowała przebojami w języku hiszpańskim, wśród których znalazły się: ”Dónde Irán, Dónde Irás”, „No tengo miedo” i „Quiero volver”.

Tekst do piosenki pt. „No puedo / Plusz” napisała Beata wspólnie z Kamilem Durskim, a muzykę Yoriell Carmona. Teledysk promujący debiutancką płytę artystki „Impulso” jest impresją wizualną, emocjonalną, wspomnieniowo – marzycielską. Pojawią się w nim dwa światy: kobiety i mężczyzny, którzy kiedyś się spotkali. Rozdzieleni przez los nie mogą o sobie zapomnieć. Beata momentami we wspomnieniach wraca do chwil z przyjacielem / mężczyzną jej życia. Tak samo Conrado – artystyczna dusza, poeta, oddaje wyraz wspomnieniom w swoich wierszach.

Ostatni tydzień spędziłem na Fuerteventurze. Odwiedziłem tę piękną wyspę po raz trzeci ze względów zawodowych i prywatnych. Wystąpiłem w teledysku Beaty, Polki śpiewającej po hiszpańsku, a przy okazji mogę zdradzić, że już wkrótce ujrzy światło dzienne projekt, nad którym pracuję od kilku lat – Biuro Podróży „Viva Polonia”. Będziemy mogli razem podziwiać wspaniałe widoki na Fuerteventurze, cieszyć się bliskością gór, oceanu, słońca i do woli zajadać się zielonymi oliwkami, które tak lubię – opowiada Conrado Moreno po powrocie do kraju.

Na Wyspach Kanaryjskich mieszkam już 7 lat. Oddaję się tu moim dwóm pasjom – podróżom, prowadząc wycieczki i muzyce – śpiewając. Cieszę się bardzo, że Conrado przyjął moje zaproszenie i udało nam się w teledysku pokazać ulubione miejsca na Fuerteventura: Morro Jable, w którym kiedyś mieszkałam, historyczną stolicę wyspy – Betancurię, La Pared z romantycznym zachodem słońca i urzekającą, czarną plażę w Ajuy – dodaje Beata.

Premiera teledysku kręconego w „walentynkowym” tygodniu będzie miała miejsce w marcu w kanaryjskiej restauracji w Warszawie – Mojo Picon. Będą owoce morze, dużo hiszpańskiej muzyki i nawiązania do Dnia Kobiet, a Beata i Conrado będą z pewnością zachęcać, aby Polacy zakochali się w Fuerteventura, tak samo jak oni…

fot. materiały prasowe Bee Music

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s