Fundacja „Maraton Warszawski” przedłuża współpracę z PZU

Fundacja „Maraton Warszawski” kontynuuje współpracę z PZU. Spółka ponownie wesprze organizację największego wiosennego wydarzenia biegowego w kraju – PZU Półmaratonu Warszawskiego, którego 14. edycja odbędzie się już 31 marca.

PZU-Polmaraton-Warszawski-f

PZU współpracuje z Fundacją od 2013 roku. Kontynuacja wspólnych działań pomoże wspiąć się na jeszcze wyższy poziom organizacyjny.

– Cieszymy się, że PZU będzie wciąż naszym partnerem. Kilka lat temu dzięki nawiązaniu współpracy mogliśmy wykonać milowy krok w rozwoju naszych imprez i przy kolejnych edycjach stabilnie je rozwijać. Kontynuacja pracy z PZU gwarantuje nam siłę napędową do dalszego rozwoju. – mówi Marek Tronina, prezes Fundacji „Maraton Warszawski”.

PZU-Polmaraton-Warszawski-l

Zadowolenia z efektów współpracy nie kryje także Dorota Macieja, członek zarządu PZU Życie SA – Jesteśmy bardzo dumni z faktu, że nadal będziemy mogli promować ideę biegania, która przyczynia się do poprawy kondycji i zdrowia Polaków. Codzienna aktywność, ruch i zdrowe odżywianie to najlepsze sposoby na podniesienie jakości naszego życia. Widok tysięcy radosnych biegaczy i kibiców na ulicach Warszawy w trakcie PZU Półmaratonu Warszawskiego daje nam ogromną motywację do dalszego wspierania sportu.

PZU-Polmaraton-Warszawski-1

Warto wspomnieć, że zbliżający się 14. PZU Półmaraton Warszawski otrzymał certyfikat Road Race Silver Label, przyznawany przez międzynarodową organizację IAAF. Wydarzeniu ponownie będzie towarzyszyć akcja #BiegamDobrze, w ramach której uczestnicy biegów Fundacji zebrali już łącznie 4 mln zł na cele dobroczynne. W tym roku organizatorzy pragną dokonać kolejnego przełomowego kroku – zebrać na cele charytatywne MILION złotych podczas jednej imprezy.

PZU-Polmaraton-Warszawski

Przy okazji pragniemy przypomnieć, że cały czas trwają zapisy na 14. PZU Półmaraton Warszawski, który wystartuje już w niedzielę 31 marca. Kilkanaście tysięcy biegaczy pokona 21,0975 km, startując z ulicy Konwiktorskiej, a kończąc przy Multimedialnym Parku Fontann w podnóża Nowego Miasta. Zapisów na półmaraton można dokonywać za pomocą strony internetowej – http://pzumaratonwarszawski.com/. W tej chwili swój start w biegu zadeklarowało ponad 9 tysięcy osób. Radzimy nie zwlekać z deklaracją udziału do ostatniej chwili – z końcem lutego wzrasta stawka opłaty startowej, a po 22 marca liczba pakietów będzie ograniczona.

PZU-Polmaraton-Warszawski1

***
Fundacja „Maraton Warszawski” została założona w 2002 roku. Jej główną misją jest popularyzacja biegania w Polsce, wsparcie zarówno profesjonalnych zawodników jak i biegaczy-amatorów, a także poprawa standardów organizacyjnych imprez biegowych. Fundacja organizuje między innymi: Maraton Warszawski, Półmaraton Warszawski, Ekiden oraz cykl imprez biegowych „Puchar Maratonu Warszawskiego”.

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s