Hotele SPA w zabytkach – relaks i historia w jednym

Pałace, zamki, dwory kryją w sobie wiele tajemnic. Dziś mnóstwo z nich przywrócono do dawnej świetności. W jednych powstały muzea, w innych można przenocować łącząc odpoczynek w luksusowych wnętrzach o długiej historii i zmysłową przyjemność jaką niesie SPA.

Palac-Odrowazow-noca

Można podróżować po świecie, zachwycać się europejską architekturą i sztuką, niezwykłą filozofią Wschodu, dziką przyrodą Afryki, kuchnią regionalną odwiedzanych krajów. Warto jednak pamiętać o wspaniałej polskiej historii i tradycji, doceniać skarby w jakie nasz kraj jest niezwykle bogaty!

W ostatnich latach można zaobserwować trend odnawiania zabytkowych obiektów i przekształcania ich w luksusowe hotele. Wiele z nich to prawdziwe perełki architektoniczne, miejsca z ciekawą historią i pięknym otoczeniem, które koniecznie trzeba zobaczyć. Jednym z miejsc, które zapisały się na kartach historii Polski, jest kompleks pałacowo-parkowy w mazowieckich Chlewiskach – dziś urokliwy Hotel Manor House SPA**** – Pałac Odrowążów*****.

Park-Manor-House-SPA-Maj-20

Niezapomnianym przeżyciem jest spędzenie kilku dni w tej dawnej posiadłości szlacheckiej, jednej z najstarszych na ziemiach polskich, z historią sięgającą XII wieku, która przez lata była ośrodkiem rozwoju patriotyzmu i ruchów narodowościowych. Rezydencję na przestrzeni wieków zamieszkiwały rody: Odrowążów, Chlewickich, Potkańskich, Sołtyków i Platerów. Na historyczny kompleks hotelowy składają się: Pałac Odrowążów, zabytkowa Stajnia Platera z 1886 roku utrzymana w dworskim stylu z klimatycznymi hotelem i restauracją oraz Biowitalne SPA w Termach Zamkowych. Na jego terenie znajduje się kilkanaście historycznych obiektów, m.in.: XV-wieczna studnia Dobiesława na dziedzińcu, baszta z XVIII w., przypałacowe kapliczki Bożej Rodzicielki i Świętego Jacka Odrowąża, który jako jedyny Polak w historii może poszczycić się posągiem na placu przed Katedrą św. Piotra w Rzymie.

Przypalacowe-Kapliczki-w-Ch

A wszystko to w otoczeniu w starannie utrzymanego, 10-hektarowego parku krajobrazowego z 300-letnim starodrzewem i niezwykłymi pomnikami przyrody, który należy do najcenniejszych zabytkowych parków w Polsce wpisanych na listę dziedzictwa narodowego. Na terenie parku znajdują się dwa malownicze stawy, urokliwa architektura ogrodowa i romantyczne zakątki oraz stara lodownia i przypałacowe piwniczki. W jednej z nich czeka na turystów ciekawych dawnych czasów wystawa „Z dziejów przodków sprzętów kilka”, w innej – tajemnicza komnata z opowieściami z krypty. Rozległy park w Chlewiskach skrywa także Witalną Wioskę® SPA z rytuałami zdrowia pod gołym niebem i Ogród Medytacji z Kamiennym Kręgiem Mocy, spiralą energetyczną, Piramidą Horusa i Ogród Zen. Wysoka energetyka tych miejsc sprawia, że kompleks jest nazywany Polskim Centrum Biowitalności. Park można poznawać poprzez specjalnie wytyczone ścieżki: medytacji – idealną dla ćwiczeń runicznych; przyrodniczą – biegnącą koło rzadkich okazów drzew i historyczną, która obejmuje wszystkie zabytkowe obiekty posiadłości Odrowążów. Można tu też czerpać z energię drzew lub delektować się śpiewem ptaków, dla których ten czarowny park stał się domem. Własna stajnia koni zapewnia aktywnym gościom zajęcia hippiki i możliwość zwiedzania okolicy konno. Warto zobaczyć m. in. Chlewiska, Szydłowiec i Orońsko z ich zabytkami, Rezerwat Geologiczny Niekłań, Bałtowski Park Jurajski czy Krzemionki Opatowskie.

Kompleks hotelowy położony jest w urzekająco pięknej okolicy, z dala od wielkomiejskiego zgiełku i pośpiechu. Cisza, świeże powietrze i bliskość nieskażonej przemysłem przyrody, sprzyja relaksowi i regeneracji sił. Do tego klimatyczny hotel dla dorosłych, przyjazny weganom i alergikom, Biowitalne SPA z autorskim programem odmładzającym Akademii Holistycznej Alchemia Zdrowia® pobudzającym naturalną zdolność organizmu do autoregeneracji, oryginalne terapie w Gabinetach Bioodnowy, bezchlorowy basen, seanse w płótnach w Łaźniach Rzymskich, koncerty na gongi i misy tybetańskie, kąpiele ofuro…

A także restauracja serwująca tradycyjną polską kuchnię oraz dania wegańskie i według zdrowej Diety Życia. Mnogość i różnorodność atrakcji w Manor House sprawia, że można spędzić tu ciekawy urlop w bliskości natury korzystając z jej licznych dobrodziejstw i poczuć ducha historii.

Więcej informacji na: http://www.manorhouse.pl

***
Manor House SPA – tu historia łączy się z luksusem i energią

Mazowiecki kompleks pałacowo-parkowy Manor House SPA z pięciogwiazdkowym Pałacem Odrowążów, klimatycznym, czterogwiazdkowym hotelem w zabytkowej Stajni Platera i Termach Zamkowych to enklawa spokoju i dobrej energii.
Pałac Odrowążów to jedna najstarszych rezydencji ziemiańskich w Polsce. Św. Jacek Odrowąż, właściciel Chlewisk w XII w., jako jedyny Polak został wyróżniony posągiem na placu przed Katedrą św. Piotra w Rzymie. Dziś w stylowych wnętrzach można zaznać prawdziwie królewskich snów, a urzekające piękno natury i ponadczasowa elegancja arystokratycznych tradycji sprawiają, że czas tu zwalnia. Manor House SPA – hotel dla dorosłych, przyjazny weganom i alergikom – to urokliwe miejsce dla ciała, duszy i umysłu. Można skorzystać tu z energetycznych zabiegów w Gabinetach Bioodnowy z najlepszym holistycznym SPA w kraju i Akademią Holistyczną Alchemia Zdrowia®, zrelaksować się w Łaźniach Rzymskich oraz w pierwszym w Polsce bezchlorowym basenie z plazmatyczną wodą ożywioną metodami Grandera i dr. Keshego. Wspaniałym dopełnieniem luksusowego wypoczynku są wyśmienite dania tradycyjnej kuchni polskiej i wegańskiej oraz autorska „Dieta Życia”. Kompleks w Chlewiskach otoczony jest zabytkowym parkiem z pomnikami przyrody z Kamiennym Kręgiem Mocy i Witalną Wioską® SPA. Jest to także Polskie Centrum Biowitalności o potwierdzonym oddziaływaniu energetycznym do 30.000 jednostek w skali Bovisa.

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s