LEGO® Creator Expert James Bond™ Aston Martin DB5 godny słynnego agenta 007!

Łącząc bogactwo wyrafinowanych gadżetów z elegancją Astona Martina DB5 – ikonicznego samochodu najsłynniejszego agenta świata, Grupa LEGO prezentuje nowy zestaw z serii LEGO Creator Expert James Bond™ Aston Martin DB5.

10262_model-(11)

Należący do Jamesa Bonda model Aston Martin DB5 z kultowego filmu „Goldfinger” z 1964 roku to najnowszy zestaw z serii LEGO Creator Expert, pełen gadżetów i akcesoriów prosto z warsztatu Q.

Ten kolekcjonerski model stanowi idealną zabawkę dla fanów Astona Martina, filmów o Jamesie Bondzie i klocków LEGO. To wierna replika znanego na całym świecie modelu Aston Martin z 1964 roku w skali 1:8, która w pełni odzwierciedla elegancję i ponadczasową finezję kultowego samochodu sportowego agenta 007.

lego-creator-expert-10262-a

Model zawiera wiele unikalnych gadżetów, które można zobaczyć w filmie „Goldfinger”, takich jak fotel z wyrzutnią na siedzeniu pasażera, obrotowe tablice rejestracyjne, chowany komputer śledzący, urządzenie śledzące radar, schowek w drzwiach na telefon, kuloodporna osłona tylnego okna, frontowe karabiny maszynowe, które wysuwają się po pociągnięciu w tył skrzyni biegów, a także ostrza do przecinania opon na kołach. Karoseria, pomalowana zgodnie z oryginałem na kolor Silver Birch, jest płynnie wymodelowana i gładko wykończona w ten sam sposób, co oryginalny model Astona Martina. Auto ma pochyłe reflektory oraz lakierowany srebrny front i tylne zderzaki. Model posiada także wyprofilowane felgi ze srebrnego drutu, charakterystyczne spoilery oraz logo Aston Martin. Wystarczy nacisnąć maskę, aby pokazał się dokładnie odtworzony sześciocylindrowy silnik, a po otwarciu drzwi można znaleźć telefon w tajnej skrytce.

Model ma wymiary: ponad 10 cm wysokości, 34 cm długości, 12 cm szerokości. Składa się z 1 290 elementów LEGO i jest odpowiedni dla dzieci od 16 roku życia. Aby samochód LEGO Creator Expert James Bond™ Aston Martin DB5 powstał, zostały wyprodukowane zupełnie nowe klocki LEGO: lakierowane bębnowo elementy (zakrzywiony łącznik, płytka 2×4 oraz belka o długości 1 modułu), a także płytka 1×2 z nadrukowaną kratownicą.

10262_Back_03

Zestaw LEGO Creator Expert James Bond™ Aston Martin DB5 (10262) jest dostępny na rynku od 1 sierpnia w rekomendowanej cenie 699,99 PLN w sklepach stacjonarnych oraz w sklepie na stronie www.LEGO.pl.

Więcej informacji: www.LEGO.pl

***
O Grupie LEGO

Grupa LEGO jest prywatną spółką rodzinną z siedzibą w Billund (Dania) i głównymi oddziałami w Enfield (USA), Londynie (Wielka Brytania), Szanghaju (Chiny) i Singapurze. Firma, założona w 1932 roku przez Ole Kirka Kristiansena, bazując na ikonicznym klocku LEGO®, jest jednym z wiodących producentów zabawek na świecie.

Zgodnie ze swoim mottem: „Tylko najlepsze jest wystarczająco dobre”, spółka angażuje się w rozwój dzieci, a jej misją jest inspirowanie przyszłych budowniczych do rozwijania umiejętności poprzez twórczą zabawę i naukę. Produkty LEGO sprzedawane są na całym świecie. Można się z nimi zapoznać na stronie www.LEGO.com

Więcej szczegółów na temat Grupy LEGO, informacje na temat wyników finansowych i działań z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu można znaleźć pod adresem http://www.LEGO.com/aboutus.

O 007

EON Productions Limited i Danjaq LLC są własnością w całości kontrolowaną przez zespół Wilson / Broccoli. Danjaq to amerykańska firma, która wraz z Metro Goldwyn Mayer Studios jest współwłaścicielem praw autorskich do istniejących filmów o Jamesie Bondzie i kontroluje prawo do produkcji przyszłych filmów o przygodach agenta 007. EON Productions, oddział Danjaq, to brytyjska firma produkcyjna, która produkuje filmy o Jamesie Bondzie i razem z Danjaq kontroluje całą światową produkcję gadżetów związanych z filmami o Jamesie Bondzie. Od 1962 roku zostały wyprodukowane dwadzieścia cztery filmy o agencie 007.

O Aston Martin

Firma Aston Martin, z siedzibą w Gaydon w Anglii, projektuje i produkuje luksusowe, ręcznie wykonane samochody sportowe, które łączą unikalny brytyjski design z najnowszą technologią, wyjątkowym kunsztem i stylem. Modele, które są sprzedawane w 53 krajach, to DB11, Rapide S, Vanquish S, Vanquish Zagato i nowy Vantage.

Założona w 1913 r. Grupa realizuje swój „Second Century Plan” dla zrównoważonego długofalowego wzrostu. Strategia firmy obejmuje ambitną ofensywę produktową opartą na wprowadzaniu nowych modeli takich, jak DB11, nowy Vantage, DBS Superleggera i pierwszy sportowy pojazd użytkowy, który zostanie złożony w nowym centrum produkcyjnym w St Athan w Walii. Firma ogłosiła także plany, z których wynika, że marka Lagonda stanie się pierwszą na świecie luksusową marką o zerowej emisji CO2.

W 2017 r. firma Aston Martin poinformowała o skorygowanej EBITDA o wartości 207 milionów funtów z przychodami o wysokości 876 milionów funtów. Firma zatrudniająca ponad 2 700 osób jest własnością prywatnych grup kapitałowych Adeem, Tejara i InvestIndustrial, natomiast firma Daimler AG w Niemczech ma 5% udziałów bez prawa głosu.

LEGO, the LEGO logo and the Minifigure are trademarks and/or copyrights of the LEGO Group. © 2018 The LEGO Group. All Rights Reserved.

007 related James Bond Trademarks © 1962-2018 Danjaq, LLC and Metro-Goldwyn Mayer, Inc. 007 and related James Bond Trademarks are trademarks of Danjaq, LLC. All Rights Reserved.

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s