„Igielnik” daje nadzieję, ale nie obiecuje, że życie będzie łatwe

Radość i smutek, samotność i miłość, nieubłagana codzienność i nieskrępowana wyobraźnia – to wszystko w jednym filmie. „Igielnik” daje nadzieję, ale nie obiecuje, że życie będzie łatwe. Premiera 28 września 2018 roku.

G3A6953

Lyn i Iona, zżyte ze sobą matka i córka, cieszą się na życie w nowym mieście. Na początku jest im trudno, ale w końcu Iona znajduje nowe przyjaciółki: Kelly, Stacey i Chelsea. Matka czuje się osamotniona, w związku z czym próbuje nawiązać bliższą relację z sąsiadką Belindą. Lyn i Iona udają, że są szczęśliwe, ale dużo w tym pozorów. Okazuje się bowiem, że przyjaciółki Iony nie są z nią do końca szczere. Zagubiona dziewczyna podejmuje coraz bardziej desperackie kroki, żeby się dopasować. Obie, nie radząc sobie z realiami nowego życia, uciekają w świat fantazji i kłamstw.

„IGIELNIK” to współczesna baśń opowiadająca o skomplikowanych relacjach między pragnącą akceptacji nastolatką i jej zagubioną matką. W rolach głównych zobaczymy JOANN SCANLAN – LYN, brytyjska aktorka nominowana do nagrody BAFTA oraz LILY NEWMARK, nowa twarz marki Chanel.

„Igielnik” miał premierę światową podczas MFF w Wenecji, pokazywany również na MFF w Rotterdamie. Znalazł się również w sekcji NASTO DRAMY na 11. Netia Off Camera.

„Igielnik” (tytuł oryg. „Pin Cushion”)
reż. Deborah Haywood
Wielka Brytania, 2017 r.

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s