Polskie Centrum Biowitalności z Ogrodem Tarasowym

ompleks pałacowo-parkowy Manor House SPA wzbogacił się o kolejne miejsce błogiego relaksu. Ogród Tarasowy u podnóża Pałacu Odrowążów czaruje bogactwem barw i dźwięków natury.

Ogrod-Tarasowy

Jeśli chcesz odpocząć od obowiązków dnia codziennego, pośpiechu i zgiełku miasta, pomyśl o odpoczynku wśród natury. Bliskość przyrody niesie wiele korzyści: wycisza, odpręża, uspokaja, poprawia zarówno stan psychiczny, jak i fizyczny. Przebywanie na świeżym powietrzu wpływa kojąco na zmysły: wzrok odpoczywa w otoczeniu zieleni, szum drzew i śpiew ptaków są przyjemne dla ucha, a zapach i piękno  kwiatów pobudzają wyobraźnię i wprawiają w dobry nastrój. Ponadto większe skupiska drzew poprawiają lokalny mikroklimat, chronią przed podmuchami wiatru i hałasem, mogą wpłynąć na obniżenie wysokiej temperatury stając się idealną enklawą przed upałami, ale też zmniejszyć poziom szeregu składników, które tworzą niebezpieczny dla zdrowia smog. Takim terenem jest zabytkowy park w mazowieckich Chlewiskach z ponad 300-letnim starodrzewem i niezwykłymi pomnikami przyrody.

Spirala-Energetyczna-Manor-

Drzewa są także ogromnymi pokładami energii. Przebywając w ich otoczeniu możemy poprawić własną biowitalność, która wpływa na dobry stan zdrowia, prawidłową wydajność organizmu i wspaniałe  samopoczucie. Niezależnie od wieku, pory roku czy stylu życia, ta wewnętrzna energia życiowa daje siłę do działania. Trzeba jednak dbać o nią regularnie. Ważne są codzienne przyzwyczajenia, dieta, ruch, ale też pobudzenie sił życiowych – najlepiej poprzez pobyt w miejscach hojnie obdarowanych przez naturę energią. Jednym z nich jest urokliwie położony kompleks hotelowy Manor House SPA**** Pałac Odrowążów*****. Oddziaływanie energetyczne dochodzi tu nawet do 30.000 jednostek Bovisa, podczas gdy neutralny poziom dla człowieka to ok. 6500 jednostek w tej skali. Właśnie ze względu na niezwykle wysoką energetykę miejsca, jest ono nazywane Polskim Centrum Biowitalności.

sciezka-medytacji-Manor-Hou

Przepiękny, 10-hektarowy park skrywa energetyczny Ogród Medytacji, w którym naturalne miejsca mocy zostały dodatkowo wzmocnione. Można czerpać energię „chi” ziemi i drzew podczas dobroczynnych dla zdrowia spacerów. W Ogrodzie Zen – kopi sławnego ogrodu Ryoan-ji koło Kioto, którego istotę określają cztery zasady: harmonia, szacunek, czystość i spokój oraz w promieniującym pozytywną energią Kamiennym Kręgu Mocy, można dostroić się do energii wszechświata. Dzięki aktywowaniu pozytywnych sił w Spirali Energetycznej można oczyścić,  wzmocnić i harmonizować cały organizm. Pole Piramidy Horusa zwiększa koncentrację, witalność, inwencję twórczą, komunikatywność, rozwój wewnętrzny i poziom świadomości, wzmacnia system immunologiczny i regenerację organizmu. Dochodzi tu do pobudzenia energii czakr i odblokowania meridianów, co umożliwia swobodny przepływ energii w organizmie. Godne polecenia są także rytuały zdrowia w Witalnej Wiosce® SPA – niezwykłym SPA pod gołym niebem oraz spacery po ścieżkach: medytacji (wielkiej i małej) – idealnych dla ćwiczeń runicznych; przyrodniczej – biegnącej koło rzadkich okazów drzew lub historycznej, by poznać dzieje posiadłości Odrowążów – jednej z najstarszych rezydencji szlacheckich w Polsce.

Teraz Goście tego luksusowego hotelu dla dorosłych, który jest znany m.in. ze specjalnej oferty dla wegan i alergików, oryginalnego Biowitalnego SPA, bezchlorowego basenu, kompleksu Łaźni Rzymskich, stajni i SPA dla koni, mogą korzystać z kolejnego czarownego miejsca – utrzymanego w historycznym stylu Ogrodu Tarasowego. Ten uroczy zakątek w zależności od pory dnia i pogody, jest skąpany w słońcu, schowany w cieniu lub otulony miękkim światłem. Zawsze jest dobry czas, by na chwilę przysiąść na ławeczkach, chłonąć przyjemne zapachy przyrody, wsłuchać się w szum wody z kamiennych fontann, dźwięki starych drzew i ptaków, które licznie zamieszkują ten rozległy teren. Można podziwiać piękne widoki na park oraz starannie dobraną roślinność. Pobyć z samym sobą lub bliską osobą w romantycznej scenerii na łonie natury i korzystać ze wszystkich jej skarbów.

Więcej informacji na: www.manorhouse.pl

***
Manor House SPA – tu historia łączy się z luksusem i energią

Mazowiecki kompleks pałacowo-parkowy Manor House SPA z pięciogwiazdkowym Pałacem Odrowążów, klimatycznym, czterogwiazdkowym hotelem w zabytkowej Stajni Platera i Termach Zamkowych to enklawa spokoju i dobrej energii. Pałac Odrowążów to jedna najstarszych rezydencji ziemiańskich w Polsce. Św. Jacek Odrowąż, właściciel Chlewisk w XII w., jako jedyny Polak został wyróżniony posągiem na placu przed Katedrą św. Piotra w Rzymie. Dziś w stylowych wnętrzach można zaznać prawdziwie królewskich snów, a urzekające piękno natury i ponadczasowa elegancja arystokratycznych tradycji sprawiają, że czas tu zwalnia. Manor House SPA – hotel dla dorosłych, przyjazny weganom i alergikom – to urokliwe miejsce dla ciała, duszy i umysłu. Można skorzystać tu z energetycznych zabiegów w Gabinetach Bioodnowy z najlepszym holistycznym SPA w kraju i Akademią Holistyczną Alchemia Zdrowia®, zrelaksować się w Łaźniach Rzymskich oraz w pierwszym w Polsce bezchlorowym basenie z plazmatyczną wodą ożywioną metodami Grandera i dr. Keshego. Wspaniałym dopełnieniem luksusowego wypoczynku są wyśmienite dania tradycyjnej kuchni polskiej i wegańskiej oraz autorska „Dieta Życia”. Kompleks w Chlewiskach otoczony jest zabytkowym parkiem z pomnikami przyrody z Kamiennym Kręgiem Mocy i Witalną Wioską® SPA. Jest to także Polskie Centrum Biowitalności o potwierdzonym oddziaływaniu energetycznym do 30.000 jednostek w skali Bovisa.

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s