Elementy płaskie Duropal – sprawdzony sposób na ściany we wnętrzu

Ściany stanowią jeden z największych elementów aranżacji wnętrza, dlatego sposób ich wykończenia powinien być zdumiewający. Pfleiderer ma na to rozwiązanie – elementy płaskie, które zamienią każdą ścianę w efektowną i funkcjonalną powierzchnię.

Oferta-Pfleiderer-3

Aranżacja wnętrz publicznych to trudna sztuka. Materiały, jakie wybieramy do wykończenia ścian powinny charakteryzować się estetycznym wyglądem (najlepiej zgodnym z obowiązującymi trendami), ale również funkcjonalnością i trwałością. Nie wszystkie dostępne na rynku produkty spełniają jednak te wymagania. Często zapominamy, że łatwość utrzymania w czystości stosowanych produktów również ma niebagatelne znaczenie. Chcąc urządzić ładnie biuro, salon usługowy czy przestrzeń hotelową nie musimy jednak rezygnować z funkcjonalnych rozwiązań, na rzecz pięknego wyglądu wnętrza. Pfleiderer proponuje materiały, dzięki którym przestrzenie publiczne będą jednocześnie wygodne w użytkowaniu i efektowne w wyglądzie.

Czystość to wizytówka wnętrza

Jedną z powierzchni, które we wnętrzach publicznych brudzą się najbardziej, są ściany. Przestrzenie wokół włączników światła to miejsca, które każdego dnia narażone są na niezliczone ilości śladów dłoni. A któż z nas nie przesunął opuszkami palców po ścianie, przechadzając się po biurowym korytarzu? To właśnie dlatego, tak ważnym elementem aranżacji wnętrza są materiały, które zapewniają łatwość utrzymania w czystości. Czyste i zadbane biuro wiele mówi jego właścicielu, a porządek i higiena w miejscach tj. salony kosmetyczne czy przedszkola, to już absolutna konieczność. Równie dużym zagrożeniem dla ścian są… meble, które nieustannie się o nie ocierają – pozostawiając smugi, lub co gorsza, obijając je. Często zdarza nam się również opierać  o ściany plecami, np. stojąc na korytarzu i rozmawiając z współpracownikami. Naturalne jest więc to, że te powierzchnie w biurach brudzą się w zastraszającym tempie, a nie sposób przecież często przeprowadzać prace renowacyjne i popadać w niepotrzebne koszty. Ponadto remont zdezorganizowałby również pracę całej firmy.

Oferta-Pfleiderer

Rozwiązanie na każdą ścianę

Pfleiderer proponuje doskonałe rozwiązanie, które pozwoli nie zaprzątać sobie głowy kwestią czystości ścian w biurowej przestrzeni. Elementy płaskie Pfleiderer to płyty oklejone wyjątkowo trwałym laminatem HPL (spełniającym normę EN 438), dla których bazę (nośnik) stanowi materiał drewnopochodny np. płyta  wiórowa: ClassicBoard P2, zgodna z EN 312. Dostępne są w różnych formatach, wszystkie informacje znajdują się na stronie www.pfleiderer.com lub w katalogu „Program Ogólny 2017- 2020”. Podstawowy format to: 4100 x 1285 mm, co pozwala na zaaranżowanie praktycznie każdej powierzchni ściany w biurze. By je wykorzystać, nie musimy rozpoczynać uciążliwych prac remontowych tj. szpachlowanie ścian czy malowanie, elementy płaskie Pfleiderer wystarczy przyciąć do pożądanego rozmiaru i przymocować do ściany. Ich solidna i trwała budowa skutecznie zabezpiecza ściany przed różnego rodzaju uszkodzeniami mechanicznymi. Ponadto są odporne na większość domowych środków chemicznych (np. alkohole- więcej informacji strona internetowa), są higieniczne oraz posiadają certyfikat na bezpośredni kontakt z żywnością. Jednocześnie stanowią ciekawą dekorację wnętrza. Laminaty Pfleiderer dostępne są w wielu pięknych wzorach i kolorach. W ofercie producenta znajdziemy zarówno materiały inspirowane drewnem, betonem, kamieniami, wzory fantazyjne, jak również jednobarwne tzw. Uni – dekory w niezwykle szerokiej palecie barw, które mają swoje odzwierciedlenie w systemie NCS. Te wszystkie możliwości możemy zdefiniować np. na podstawie specjalnie stworzonej „Kolekcji DST”. Dodatkowo, aby całość nabrała jeszcze większej atrakcyjności możemy dobrać odpowiednią strukturę: gładką, chropowatą, matową, połyskliwą, drewnianą, kamienną oraz wiele innych. Dzięki temu z łatwością dopasujemy elementy płaskie Pfleiderer do każdej aranżacji biura.

Oferta-Pfleiderer-2

Warto również wspomnieć o ochronie przeciwpożarowej, która może się okazać bardzo istotna podczas projektowania powierzchni biurowej. W asortymencie firmy Pfleiderer – Elementy płaskie Duropal możemy również zidentyfikować specjalne produkty spełniające normę europejską  EN 13501. Są to między innymi: Element Płaski Duropal Pyroex oraz Element płaski Duropal MDF Pyroex (C-s2,d0 ). Podstawowy format to 2800 x 2070mm. Materiałem nośnym jest płyta PremiumBoard Pyrox oraz StylBoard MDF Pyroex, które są pokryte dwustronnie laminatem HPL również w wersji Pyroex.

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s