Wyjątkowa lokalizacja i najlepsi nauczyciele. Jubileusz RBMA we wrześniu

Red Bull Music Academy po raz dwudziesty zaprosi do wspólnej nauki i poszerzania muzycznych horyzontów najbardziej utalentowanych artystów z całego świata. Jubileuszowa edycja odbędzie się we wrześniu w Berlinie, a Polskę reprezentować będzie aż dwójka muzyków. Pobiorą nauki od najlepszych w swym fachu w jednej z najznakomitszych architektonicznie lokalizacji.

Funkhaus_Berlin_B_Saal1

Red Bull Music Academy to wyjątkowe na skalę światową wydarzenie skupiające muzyczne międzynarodowe środowisko artystyczne. Akademia to m.in. warsztaty z udziałem największych osobowości światowej sceny muzycznej, spotkania, koncerty i imprezy, a przede wszystkim – wielki zastrzyk wiedzy i inspiracji, który w przyszłości owocuje nagraniami i płytami.

Na swoje 20-lecie Red Bull Music Academy, wraca tam, gdzie wszystko się zaczęło, czyli do Berlina. Jubileuszowa edycja Akademii odbędzie się w bardzo ważnym w dla tej części Europy centrum kulturowym i historycznym, czyli kompleksie Funkhaus. Zbudowane przez Niemiecką Republikę Demokratyczną jako siedziba narodowego radio znajduje się w malowniczej lokalizacje zaraz przy Sprewie. Na przestrzeni ostatnich lat sukcesywnie przeobrażane było w ośrodek tętniący kulturą wysoką. Oprócz tego, że będą tam miały miejsce zajęcia pod egidą Red Bull Music Academy, to ta wraz z kolektywem architektonicznym New Tendency przywróci do dawnej świetności jedno ze skrzydeł budynku. Także w ramach jubileuszowej edycji Red Bull Music Academy pokazana będzie wystawa, za którą odpowiada Johan König, jeden z najbardziej cenionych na świecie kuratorów. Wykładowcami tegorocznej Akademii będą najlepsi w swoim fachu, zaś uczestnicy zostaną podzieleni na dwie grupy. Pierwszą z nich prowadzić będą m.in. laureat Grammy, producent Just Blaze, a także Mike „Mad” Banks, Marco Passarani i Angel Deradoorian, drugą – m.in. Mathew Jonson, Ango i Kate NV. Oznacza to, że na ponad pięć tygodni Funkhaus zamieni się w najbardziej kreatywne miejsce na ziemi.

Iggy Pop

Polska będzie mieć silną reprezentację na berlińskiej edycji Red Bull Music Academy. Artyści przyjęci zostali do RBMA na podstawie zgłoszeń ocenianych przez niezwykle wymagające jury, którego skład objęty jest tajemnicą. Nauki w Funkhaus pobiorą Martyna Wieczorek, występująca pod pseudonimem VTSS oraz Artur Oleś, uznany grafik i producent tworzący jako Chino. VTSS to pochodząca z Warszawy młoda DJ-ka i producentka, która szturmem zdobyła uznanie polskiej i międzynarodowej sceny techno. Blisko związana z warszawską niezależną sceną, jest rezydentką kultowego cyklu imprez Brutaż oraz aktywistką na rzecz praw kobiet w muzyce elektronicznej. Chino to pochodzący z Katowic, na co dzień mieszkający w Krakowie, niezwykle utalentowany producent i grafik. Jest współzałożycielem i aktywnym członkiem kolektywu Radar, który od ponad 6 lat działa na rzecz lokalnej kultury klubowej oraz rezydentem krakowskiego klubu Szpitalna 1.  Jego charakterystyczne syntezatorowe brzmienie łączące w sobie spuściznę Detroit techno, klasycznego elektro, industrialu oraz acidowych loopów.

Funkhaus_Berlin_bird's_eye

Elton John, który miał okazję kończyć Akademię mówi o niej, że to „przede wszystkim ogromny bagaż doświadczeń muzycznych i ogólnie – życiowych. Ze względu na ilość i różnorodność uczestniczących w Akademii osób – wliczając w to załogę i wykładowców – a także dość swobodną jej formułę, każdy moment jest dobry na obserwację, naukę, wymianę doświadczeń.”

Red Bull Music Academy odbędzie się między 8 września a 12 października 2018 roku. Więcej informacji na ten temat: www.redbullmusicacademy.com.

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s