10 lat Soundedit – Love to love Soundedit!

Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit już po raz dziesiąty zaskakuje prawdziwą plejadą gwiazd! Tym razem Łódź odwiedzi twórca i prekursor muzyki tanecznej, wielokrotny zdobywca Oscarów, Grammy i Złotych Globów – Giorgio Moroder! W artystyczny sukurs przyjdzie mu Nosowska, która wystąpi z solowym programem promującym album „Nosowska na tłusto”. Z nią gościnnie wystąpi laureat nagrody Soundedit z roku 2010 – Andrzej Smolik! W oczekiwaniu na koncerty znakomitości i Galę wręczenia statuetek „Człowieka ze Złotym Uchem” publiczność rozgrzeje niepokorna Mery Spolsky. A to wszystko 27 października w łódzkim Klubie Wytwórnia.

W tym roku pierwsi ogłoszeni producenci wyróżnieni nagrodą „Człowieka ze Złotym Uchem” to: Włoch – Giorgio Moroder oraz Katarzyna Nosowska. Nagrody zostaną rozdane podczas uroczystej Gali, która odbędzie się 27 października (sobota) w Klubie Wytwórnia w Łodzi. Galę poprzedzą występy Mery Spolsky oraz Nosowskiej. Giorgio Moroder wystąpi przed łódzką publicznością jako niekwestionowana gwiazda wieczoru.

Giorgio Moroder pracował z największymi nazwiskami w muzyce, w tym: Barbrą Streisand, Eltonem Johnem, Cher, Rogerem Daltrey’em, Janet Jackson, Freddiem Mercurym, Davidem Bowie, Chaką Khan, Cheap Trick, Kylie Minogue czy Pat Benatar. Wśród największych przebojów artysty są: „Hot Stuff” i „I Feel Love” Donny Summer, „Putting Out the Fire” Davida Bowiego czy „Call Me” Blondie.

Producent był kluczową postacią sukcesu „Królowej Disco” Donny Summer. W latach 70. współpracując przy największych przebojach artystki: „Love To Love You Baby”, „Hot Stuff”  czy „I Feel Love”. W 1997 r. Moroder i Summer otrzymali nagrodę Grammy w kategorii „Najlepszy utwór taneczny” za piosenkę „Carry on”. Włoch niedawno połączył siły z wytwórnią Verve, by uhonorować Donnę Summer albumem „Love To Love You Donna”, na który składają się największe przeboje artystki zremiksowane przez: Afrojacka, Hot Chipa, Laidback Luke’a, Masters at Work i in.

Muzyka Giorgio Morodera odniosła sukces wszędzie tam, gdzie szalało disco, ale artysta jest również odpowiedzialny za jedne z najbardziej klasycznych soundtracków filmowych, w tym:  „Scarface” i „Midnight Express”, a także ponadczasowe numery, takie jak „Take My Breath Away” („Top Gun”), „Flashdance… What a Feeling” Irene Cary, „Call Me” Blondie („American Gigolo”), a także kompozycje do filmów takich jak: „The Never Ending Story”, „Superman III”, „Rambo III”, „Beverly Hills Cop II”.

Lauratką nagrody „Człowieka ze Złotym Uchem” będzie również Katarzyna Nosowska. Chyba przede wszystkim znana jako wokalistka grupy Hey, lecz gdy tylko Hey ma wolne, Nosowska solo – choć zawsze ze znakomitymi partnerami, penetruje krainy, w które z macierzystym zespołem się nie zapuszcza.

Ostatnio eksploruje też sfery spoza świata muzycznego. Od roku bardzo aktywnie działa na Instagramie, gdzie prowadzi treningi fatness i przybierając śmieszną gębę, mówi o życiu, show-biznesie, celebrytach, współczesnych snobizmach, fobiach i modach. Prosto, zwięźle, szczerze, szalenie błyskotliwie i dowcipnie. Cykl filmików „A ja żem jej powiedziała…” stał się inspiracją do książki o tym samym tytule, której premiera miała miejsce 23 maja.

Na polu muzycznym Nosowska również nie próżnuje. Pracuje z Michałem FOX’em Królem nad kolejną solową płytą, której premiera zaplanowana jest na jesień 2018 r. Nowy materiał będzie można usłyszeć na żywo podczas jesiennej trasy koncertowej – „Nosowska na tłusto”, a już teraz możecie posłuchać brawurowego singla „Ja pas!”.

Wieczór rozpocznie Mery Spolsky. Mery to muzyczny solo-performance i samozwańczy pop spolsky. Sama pisze teksty, komponuje muzykę, produkuje i aranżuje piosenki, projektuje ubrania, gra na gitarze. Czasem zdarzają się klawisze, ale tylko dlatego, że są czarno-białe. Moda Mery Spolsky to nieodłączny element jej występów. W kolekcjach występują trzy kolory: czarny, biały i czerwony. Czerwony to głównie krzyż, który niesie pomoc estetyczną wszystkim zagubionym w szafie.

Pierwszy singiel oraz wideoklip Mery pt. „Miło Było Pana Poznać” pojawił się na początku czerwca ubiegłego roku i w obecnej chwili ma już ponad milion wyświetleń na YouTube.

Trzy miesiące później premierę miał drugi singiel i videoklip pt. „Alarm”, natomiast 15 września 2017 roku nakładem Kayaxu ukazał się pierwszy album zatytułowany „Miło Było Pana Poznać”. Kolejny singiel pt. „Liczydło”, miał swoją premierę 8 marca br. Debiut Mery został nominowany do nagrody Fryderyk 2018 w kategoriach: „Fonograficzny Debiut Roku” oraz „Album Roku Elektronika”.

Zatem 27 października (sobota) w ramach 10. edycji Festiwalu Soundedit wystąpią: Mery Spolsky, Nosowska i Giorgio Moroder. Tego samego dnia odbędzie się uroczysta Gala wręczenia nagrody „Człowieka ze Złotym Uchem”.

Natomiast 26 października (piątek) zagrają: zimnofalowa legenda The Opposition oraz kultowo-klubowa Morcheeba.

Karnety na Festiwal Soundedit, obejmujące dni: piątek, sobotę i niedzielę (26-28.10.2018 r.) w promocyjnej cenie 150 pln można nabyć na stronach: ticketmaster.pl, bilety24.pl i biletomat.pl. Promocyjna cena karnetów będzie obowiązywać wyłącznie do końca maja!

Bilety na piątek, podczas którego wystąpią: The Opposition i Morcheeba kosztują 110 pln. Bilety na sobotę, podczas której wystąpią: Mery, Nosowska i Moroder również kosztują 110 pln.

Karnety i bilety można nabyć również w kasie Klubu Wytwórnia (ul. Łąkowa 29, tel.: +42 639 55 55, bilety@wytwornia.pl) oraz w sieci salonów: Empik, Media Markt, Saturn.

I Am The Sound! – jestem brzmieniem. Jestem dźwiękiem. Jestem muzyką. Zapraszamy na 10. edycję Soundedit, zapraszamy do Łodzi!

***
XSoundedit_Moroder_press3Giorgio Moroder

Jako założyciel nurtu disco i pionier muzyki elektronicznej, Giorgio Moroder zdobył uznanie na całym Świecie. Artysta jest wpływowym włoskim producentem muzycznym, autorem tekstów, performerem i DJ-em. Po ponad 50. latach działalności Moroder nadal znajduje się w centrum kultury Electronic Dance Music (EDM). Od 2013 r. ponownie znalazł się w centrum uwagi jako gościnny współpracownik nagrodzonego Grammy albumu Daft Punk „Random Access Memories”.

Moroder jest twórcą nowych remiksów dla: Donny Summer, Coldplay, Lady Gagi, Eurythmics i Haim. Występuje ponownie na żywo, również jako headliner festiwali.

Pochodzący z włoskiego Val Gardena-Dolomiti Giorgio Moroder spędził wczesne lata w muzycznym tournée po Europie. Grał na basie i gitarze w zespołach popowych. Po raz pierwszy zdobył popularność w Mucichu, gdzie w 1969 r. wydano jego singiel „Looky Looky” nagrodzony złotą płytą. W końcu połączył siły z Pete’em Bellotte i Donną Summer produkując „Love to Love You Baby”, piosenkę, która jest teraz uznawana za początek popularnego, światowego szaleństwa disco.

Giorgio Moroder pracował z największymi nazwiskami w muzyce, w tym: Barbrą Streisand, Eltonem Johnem, Cher, Rogerem Daltrey’em, Janet Jackson, Freddiem Mercurym, Davidem Bowie, Chaką Khan, Cheap Trick, Kylie Minogue czy Pat Benatar. Wśród największych przebojów artysty są: „Hot Stuff” i „I Feel Love” Donny Summer, „Putting Out the Fire” Davida Bowiego czy „Call Me” Blondie.

Producent był kluczową postacią sukcesu „Królowej Disco” Donny Summer. W latach 70. współpracując przy największych przebojach artystki: „Love To Love You Baby”, „Hot Stuff” czy „I Feel Love”. W 1997 r. Moroder i Summer otrzymali nagrodę Grammy w kategorii „Najlepszy utwór taneczny” za piosenkę „Carry on”. Włoch niedawno połączył siły z wytwórnią Verve, by uhonorować Donnę Summer albumem „Love To Love You Donna”, na który składają się największe przeboje artystki zremiksowane przez: Afrojacka, Hot Chipa, Laidback Luke’a, Masters at Work i in.

Muzyka Giorgio Morodera odniosła sukces wszędzie tam, gdzie szalało disco, ale artysta jest również odpowiedzialny za jedne z najbardziej klasycznych soundtracków filmowych, w tym „Scarface” i „Midnight Express”, a także ponadczasowe numery, takie jak „Take My Breath Away” („Top Gun”), „Flashdance… What a Feeling” Irene Cary, „Call Me” Blondie („American Gigolo”), a także kompozycje do filmów takich jak: „The Never Ending Story”, „Superman III”, „Rambo III”, „Beverly Hills Cop II”.

Wprowadzone przez niego liczne innowacje wykorzystane w ścieżkach dźwiękowych do filmów zostały trzykrotnie wyróżnione Oscarem. W 1979 r. otrzymał nagrodę za ścieżkę dźwiękową do filmu „Midnight Express”, w 1984 r. za napisanie muzyki do piosenki „Flashdance…What a Feeling” i wreszcie w 1987 r. za piosenkę „Take My Breath Away” z filmu „Top Gun”.

Za swoje dokonania Giorgio Moroder zgromadził trzy Nagrody Akademii Filmowej, cztery Złote Globy, cztery Grammy i ponad sto złotych i platynowych płyt. Producent został wprowadzony do Sali Sław Muzyki Tanecznej w 2004 r.

Twórczość Morodera weszła również w sferę globalnych wydarzeń sportowych. Kompozytor napisał utwory: „Reach Out” na Igrzyska Olimpijskie 1984 r., „Hand in Hand” na Igrzyska Olimpijskie 1988 r., piosenkę „To Be Number One” na Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej 1990 r. we Włoszech i „Forever Friends” na Letnie Igrzyska w 2008 r.

W 2013 r. współpracował przy piosence „Giorgio by Moroder” z niezwykle popularnym,  elektronicznym duetem Daft Punk, zapoczątkowując tym samym odrodzenie swojej twórczości i zdobywając czwartą nagrodę Grammy.

Również w 2013 r. Włoch współpracował z Google Chrome Experiments, tworząc utwór „Race” – ścieżkę dźwiękową do mobilnej gry na smartfony i tablety. W 2016 r. artysta skomponował ścieżkę dźwiękową do „TRON Run/r”, gry wideo wydanej przez Studios w ramach popularnej serii „Tron”.

Od 2014 r. Giorgio Moroder występuje na całym Świecie podczas przeróżnego rodzaju show, w tym: Vivid Fest, Moogfest, Wireless Festival, Les Ardentes, HARD i wielu, wielu innych.

Giorgio Moroder wystąpi podczas 10. edycji Festiwalu Soundedit, w sobotę, 27 października, w Klubie Wytwórnia. Tego samego dnia, również w Wytwórni, podczas uroczystej Gali artysta odbierze nagrodę „Człowieka ze Złotym Uchem” w uznaniu za „całokształt dokonań w dziedzinie produkcji muzycznej”.

Nagrody

Nagrody Akademii Filmowej

1987 – Top Gun (Best Music, Original Song)
1984 – Flashdance (Best Music, Original Song)
1979 – Midnight Express (Best Music, Original Score)

Złote Globy

1987 – Top Gun (Best Original Song, Motion Picture)
1984 – Flashdance (Best Original Score – Motion Picture)
1984 – Flashdance (Best Original Song – Motion Picture)
1984 – Scarface (Best Original Score – Motion Picture) *Nominowany
1983 – Cat People (Best Original Score – Motion Picture) * Nominowany
1983 – Cat People (Best Original Song – Motion Picture) * Nominowany
1981 – American Gigolo (Best Original Score – Motion Picture) * Nominowany
1981 – American Gigolo (Best Original Song – Motion Picture) * Nominowany
1979 – Midnight Express (Best Original Score – Motion Picture)

Grammy

2014 – Random Access Memories (Album of the Year)
1998 – Carry On (Best Dance Recording)
1984 – Flashdance (Best Album of Original Score Written for a Motion Picture or Television Special)
1984 – Flashdance (Best Instrumental Composition)
1979 – Midnight Express (Best Album of Original Score Written for a Motion Picture or Television Special) * Nominowany

XSoundedit_Nosowska_press2

Nosowska

Kłopotliwe jest przedstawianie Katarzyny Nosowskiej w kilku zdaniach, bo to artystka, która musi wynajmować sporych rozmiarów magazyn, by pomieścić wszystkie statuetki i dyplomy dla najlepszej polskiej wokalistki i autorki tekstów. Jak to możliwe, że tak skromna, unikająca tłumów dziewczyna zdominowała naszą scenę? Odpowiedź jest prosta: talent i pracowitość.

Gdy tylko Hey ma wolne, Nosowska solo – choć zawsze ze znakomitymi partnerami, penetruje krainy, w które z macierzystym zespołem się nie zapuszcza.

Ostatnio eksploruje też sfery spoza świata muzycznego. Od roku bardzo aktywnie działa na Instagramie, gdzie prowadzi treningi fatness i przybierając śmieszną gębę, mówi o życiu, show-biznesie, celebrytach, współczesnych snobizmach, fobiach i modach. Prosto, zwięźle, szczerze, szalenie błyskotliwie i dowcipnie. Cykl filmików „A ja żem jej powiedziała…” stał się inspiracją do książki o tym samym tytule, której premiera miała miejsce 23 maja.

Na polu muzycznym Nosowska również nie próżnuje. Pracuje z Michałem FOX’em Królem nad kolejną solową płytą, której premiera zaplanowana jest na jesień 2018 r. Nowy materiał będzie można usłyszeć na żywo podczas jesiennej trasy koncertowej – „Nosowska na tłusto”, a już teraz możecie posłuchać brawurowego singla „Ja pas!”.

Nosowska wystąpi podczas 10. edycji Festiwalu Soundedit promując swój nowy album „Nosowska na tłusto”. Wraz z nią na scenie pojawi się Smolik – laureat nagrody Soundedit w roku 2010. Koncert odbędzie się w sobotę, 27 października, w Klubie Wytwórnia. Po koncercie, podczas uroczystej Gali, artystka odbierze nagrodę „Człowieka ze Złotym Uchem” w uznaniu za „szczególne dokonania w dziedzinie produkcji muzycznej oraz kunszt słowa”.

XSoundedit_Mery_press5Mery Spolsky

Mery to muzyczny solo-performance i samozwańczy pop spolsky. Sama pisze teksty, komponuje muzykę, produkuje i aranżuje piosenki, projektuje ubrania, gra na gitarze. Czasem zdarzają się klawisze, ale tylko dlatego, że są czarno-białe. Moda Mery Spolsky to nieodłączny element jej występów. W kolekcjach występują trzy kolory: czarny, biały i czerwony. Czerwony to głównie krzyż, który niesie pomoc estetyczną wszystkim zagubionym w szafie.

Pierwszy singiel oraz wideoklip Mery pt. „Miło Było Pana Poznać” pojawił się na początku czerwca ubiegłego roku i w obecnej chwili ma już ponad milion wyświetleń na YouTube.

Trzy miesiące później premierę miał drugi singiel i wideoklip pt. „Alarm”, natomiast 15 września 2017 roku nakładem Kayaxu ukazał się pierwszy album zatytułowany „Miło Było Pana Poznać”. Kolejny singiel pt. „Liczydło”, miał swoją premierę 8 marca br. Debiut Mery został nominowany do nagrody Fryderyk 2018 w kategoriach: „Fonograficzny Debiut Roku” oraz „Album Roku Elektronika”.

Do tej pory Mery można było zobaczyć podczas wielu przeglądów i festiwali m.in. Festiwal Młodych Talentów w Szczecinie oraz Targów Muzycznych Co Jest Grane w Warszawie, Spring Break’u w Poznaniu, a także na United Islands of Prague, Open’erze (Alter Stage), Chonabibe Festival oraz przed koncertami IMANY podczas jej halowych koncertów w Warszawie i Poznaniu. Mery ma też już na koncie pierwszą samodzielną trasę koncertową.

Mery Spolsky wystąpi podczas 10. edycji Festiwalu Soundedit, w sobotę, 27 października, w Klubie Wytwórnia.

fot. Sebastian Kim/Marlena Bielińska/mat. pras. Kayax/materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s