In The Name of What – singiel Kovalczyka z Mazo Horn Quartet wydany na winylu

Kovalczyk to młody utalentowany producent, kompozytor i wokalista o niepowtarzalnym głosie. Jest finalistą 3. edycji programu Idol oraz autorem znakomicie przyjętego albumu „KOVALCZYK BIG BAND PROJECT”. Właśnie ukazał się jego nowy singiel i teledysk zatytułowany „In The Name of What”. Utwór skomponowany jest na cztery waltornie i głos! Wyjątkowo oryginalnie brzmiący singiel wydany został również na płycie winylowej 7’’.

KOVALCZYK-&-MAZO-HORN

Nowy projekt Kovalczyka to zdecydowany krok dalej w jego twórczości muzycznej. „Wspólnie z kolektywem Mazo Horn Quartet udało się nam, nie rezygnując z „popowej” melodii, stworzyć utwór posiadający głębię i duszę” – mówi Kovalczyk. „Tematem piosenki jest współczesny świat oraz toczące się na nim wojny i konflikty zbrojne, ale i też sama natura człowieka. Istoty potrafiącej z wielką mocą kochać i z taką samą nienawidzić, budować, a następnie niszczyć, dawać życie i je odbierać” – dodaje. W nagraniu „In The Name of What” nie bez znaczenia pozostaje wybór instrumentów, czyli waltorni. W dawnych czasach ogłaszano za ich pomocą wojnę. W muzyce symbolizują one odwagę, majestat, męstwo i melancholię. Jednak w tym utworze kompozytor świadomie nadał im odwrotne znaczenie, wzywając za ich pośrednictwem do niesienia pokoju na świecie.

Na uwagę zasługuje również teledysk ukazujący pełną emocji i metafor historię odwiecznej wojny międzyludzkiej oraz walki dobra ze złem. Za kreację teledysku odpowiada sam artysta oraz młodzi zdolni filmowcy Aleksandra Fornal i Olek Leydo.

Teledysk „In The Name of What”:

Singiel, do którego ponadczasowy tekst napisał Paweł Kostrzewa, wydany został w wersji cyfrowej oraz na płycie winylowej 7’’ dostępnej w czarnym i białym kolorze. Limitowana edycja 135 numerowanych egzemplarzach białego winylu dostępna jest wyłącznie za pośrednictwem sklepu artMUSICshop.pl. Na płycie usłyszymy tytułowy utwór oraz jego alternatywną elektroniczną wersje. Wydawcą projektu jest wytwórnia artCONNECTION music.

Wydanie cyfrowe singla: http://smarturl.it/InTheNameOfWhat

K&MHQ-Winyl7-viska-M

Kovalczyk (Paweł Kowalczyk) – charyzmatyczny wokalista o niepowtarzalnym głosie porównywanym, przez krytyków muzycznych,  do największych „czarnych” głosów. Producent, kompozytor, autor tekstów, laureat wielu konkursów i przeglądów piosenek. Finalista 3. edycji programu IDOL. Założyciel wytwórni fonograficznej artCONNECTION music. Artysta znany z wyjątkowo oryginalnej twórczości, której nie da się zdefiniować w jednym określonym gatunku muzycznym. Jak sam mówi – muzyka jest elementem kreatywnym i należy w niej przekraczać wszystkie dotychczasowo znane szablony. W jego utworach usłyszymy elementy muzyki klasycznej, jazzowej, big bandowej łączone z współczesnym popem, funky, soulem jak również brzmienia elektroniczne i alternatywne. W jego kompozycjach spotkamy również znakomitych i uznanych muzyków, wirtuozów i innych wybitnych twórców. Więcej informacji o artyście i projekcie na stronie http://www.Kovalczyk.eu.

Mazo Horn Quartet – zespół powstał w 2011 r. i składa się z czwórki utalentowanych warszawskich waltornistów: Igora Szeligowskiego (pierwszy waltornista orkiestry Teatru Wielkiego – Opery Narodowej), Henryka Kowalewicza (pierwszy waltornista orkiestry Sinfonia Varsovia), Marka Michalca (waltornista orkiestry Teatru Wielkiego – Opery Narodowej), Krzysztofa Stencela (pierwszy waltornista orkiestry Warszawskiej Opery Kameralnej). Kwartet założyli, by wspólnie uprawiać muzykę kameralną. Zgodnie twierdzą, że połączyła ich pasja gry na waltorni – najszlachetniejszym z instrumentów dętych.

fot. Olek Leydo/projekt okładki i projekty graficzne: Maciej Tołwiński

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s