Gelato Festival 2018 już w najbliższy weekend w Warszawie!

W weekend 9 – 10 czerwca na terenie Wodnego Parku, przy ulicy Dominika Merliniego w Warszawie odbędzie się polski “przystanek” tego europejskiego wydarzenia, gdzie 16 najlepszych mistrzów lodów walczy o zwycięstwo i laur najlepszego “lodziarza” Europy.

215A1669

Gelato Festival po odwiedzeniu włoskich miast, wyrusza dalej w trasę po Europie! Teraz Gelato Festival 2018 przygotowuje się do “polskiego przystanku”. Wydarzenie odbędzie się na terenie Wodnego Parku, przy ulicy Dominika Merliniego w Warszawie, w dniach 9-10 czerwca, w godzinach 12.00-20.00. Smakosze lodów spotkają tu 16 spośród najlepszych mistrzów włoskich deserów lodowych, a każdy z nich przygotuje i pozwoli posmakować niepowtarzalne formy i smaki lodów. Przez 2 dni Warszawa stanie się stolicą najwyższej klasy włoskich lodów. Będzie to dla Warszawiaków i turystów tu przebywających unikatowa możliwość poznania historii powstawania lodów, sekretów ich przygotowywania oraz smakowania najznakomitszych smaków. Dla najmłodszych przygotowane są także zajęcia edukacyjne w “laboratorium lodów na kółkach” – 3 ogromne ciężarówki.

Bilet za 25 złotych (dzieci do 1 m wzrostu wchodzą gratis) uprawnia odwiedzających do próbowania smaków wszystkich lodów oraz głosowana na te najpyszniejsze.

Podczas zakończonych włoskich “przystanków” Gelato Festival 2018 – mistrzowie lodów spędzili 11 pracowitych dni. We Florencji, Rzymie, Turynie i Mediolanie tysiące Włochów zjadło ponad 20 ton najwyższej klasy lodów, wykonanych przez 64 różnych mistrzów. Włosi na swoich “przystankach” wybierali ulubione smaki. Jak dotąd zwycięzcami były smaki: z dziką miętą (Florencja), z orzechami (Turyn), ze słonymi orzeszkami ziemnymi (Rzym) oraz “ogórek, limonka i imbir” (Mediolan).

GelatoFestival

Po odwiedzeniu Warszawy, 23-24 czerwca Gelato Festival rusza do Londynu, gdzie na terenie Covent Garden, mistrzowie lodów będą oferować degustację swoich wyśmienitych deserów, a 6 – 7 lipca odwiedzą ostatni przystanek w Wiedniu (Parndorf).

Program podróży po Europie Gelato Festival zamyka wydarzenie “ All Stars” we Florencji (14-16 września), gdzie zwycięzcy poszczególnych etapów tegorocznej oraz zwycięzcy poprzednich edycji Gelato Festival od 2010 zaprezentują swoje niespotykane smaki lodów przed wyruszeniem przez Ocean Atlantycki do Ameryki by rozpocząć swoją podróż przez drugą półkulę (8 przystanków).

Gelato Festival po raz pierwszy pojawił się we Florencji, kolebce lodów w 2010 roku, zainspirowany pomysłem i recepturą pierwszych lodów jaką stworzył znany architekt Bernardo Buontalenti w 1559. Przez 18 lat, wydarzenie co roku rozszerza swoją trasę podróży mistrzów lodów najpierw na inne miasta Włoch, potem Europę, po Stany Zjednoczone Ameryki, od 2017 roku. Dotychczas odbyły się 64 festiwale i co roku ich przybywa.

Podczas tegorocznej edycji Gelato Festival 2018 został ogłoszony Gelato Festival World Masters 2021 , wyzwanie dla najznakomitszych mistrzów lodów z całego świata. Zaplanowaliśmy podróż i setki “przystanków” w wielu miastach, przez najbliższe 4 lata, na 5 kontynentach, w efekcie których wybrany zostanie Mistrz Świata w kreowaniu lodów.

Wiecej o wydarzeniu: www.gelatofestival.it

Patroni medialni Gelato Festival Warszawa 2018 Radio ESKA i Super Express

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s