Europejskie Spotkanie Młodzieży – 1-2 czerwca 2018

Rok przed wyborami europejskimi, młodzi ludzie z UE oraz całej Europy przedstawią swoje najistotniejsze oczekiwania wobec przyszłości.

20180405_EP-0000020A_6

Europejskie Spotkanie Młodzieży (European Youth Event – EYE) odbędzie się po raz trzeci, z rekordową liczbą uczestników. Ponad 8 000 osób weźmie udział w ponad 400 wydarzeniach, takich jak debaty, przedstawienia oraz warsztaty, w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Strasburgu, od piątku, 1 czerwca o 10.00, do soboty, 2 czerwca, do 19.00. Debaty koncentrować się będą wokół pięciu tematów: starzy i młodzi, bogaci i biedni, osobno i razem, bezpieczeństwo i zagrożenie, lokalnie i globalnie.

Idee ponad generacjami i ponad granicami

EYE jest międzynarodowym spotkaniem młodzieży organizowanym przez ludzi młodych (16-30 lat). Większość wydarzeń została zaprojektowana i przygotowana przez jedną ze 130 organizacji młodzieżowych, uczestniczących w spotkaniu, łącznie z YO!Fest, przed budynkami Parlamentu.

Przewodniczący PE Antonio Tajani otworzy sesję plenarną EYE w piątek o godzinie 10.00, a w warsztatach i debatach weźmie udział około 50 posłów. Inne znane osobistości polityczne, takie jak były prezydent Francji Valéry Giscard d’Estaing, europejska komisarz do spraw społecznych, Marianne Thyssen i były grecki minister finansów Yanis Varoufakis, wezmą udział w dyskusjach z następnym pokoleniem europejskich decydentów. Laureaci nagrody im. Sacharowa dr Denis Mukwege i Lamiya Aji Bashar wygłoszą przemówienia inauguracyjne.

20171121_EP-060731C_DHO_042

Kolejne kroki

Dyskusje podsumowane zostaną w sprawozdaniu z EYE, a najlepsze z pomysłów zostaną zaprezentowane jesienią podczas spotkań komisji parlamentarnych z uczestnikami.

Ponad 300 osób z Polski weźmie udział w tegorocznych Europejskich Spotkaniach Młodzieży, grupy biorące w spotkaniu to studenci i licealiści, ale również reprezentanci młodych naukowców, managerów oraz aktywni uczestnicy społeczeństwa obywatelskiego.

https://www.facebook.com/EuropeanYouthEvent/

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s