Czas na czerń

Czerń zawsze była modna. Ale nie w budownictwie i aranżacji wnętrz. Tu w ostatnich latach panowała biel, a ciemne barwy pełniły jedynie rolę dodatków. Trend ten był wyjątkowo mocny w stolarce okiennej – wszak jeszcze do niedawna białe okna PVC były nie tylko jedynymi słusznymi, ale i jedynymi dostępnymi! Teraz to się zmienia. Przyszedł czas na profile w głębokiej czerni. Takie jak proponuje MS więcej niż OKNA.

MS-wiecej-niz-OKNA-ALU-LOOKO ile białe okna uznawane są za neutralne, a te w okleinach inspirowanych drewnem idealnie pasują do budynków utrzymanych w klasycznym stylu, to czarne profile to propozycja dla właścicieli budynków na wskroś nowoczesnych. Dla tych, którzy podążając za światowymi trendami wzorniczymi nie boją się odważnych zestawień i nietuzinkowych rozwiązań.

W komplecie z czernią

Czarne okna doskonale czują się w prostych, minimalistycznych budynkach gdzie podkreślają ascetyczność i surowość bryły. Jeśli tylko odpowiednio dobierzemy rodzaj oraz kolor dachu i elewacji całkowicie odmienią charakter domu. A we wnętrzach? Świetnie kontrastując z szarością betonu lub fakturą muru stwarzają niepowtarzalny charakter w loftach i przestrzeniach industrialnych. Z białymi ścianami tworzą duet elegancki i zadziwiająco świeży. Trudno się więc dziwić, że szturmem zdobywają uznanie inwestorów i architektów.

Wpisując się w ten trend, firma MS więcej niż OKNA proponuje produkty wyróżniające się  doskonale czarnym, jednorodnym wybarwieniem. Udało się go uzyskać dzięki zastosowaniu na oknach Alu Look okleiny Jet Black matt CC+. Na matowej, chropowatej powierzchni nie widać śladów palców, zabrudzeń ani refleksów słońca. Co warto podkreślić, czarną folię zastosować można po jednej lub po obu stronach profili. W tym drugim przypadku, wnętrze okna (widoczne po otwarciu) ma kolor antracytowy.

MS-wiecej-niz-OKNA-ALU_LOOKZastosowanie okleiny Jet Black matt CC+ pozwoliło również skutecznie zabezpieczyć profile przed nadmiernym nagrzewaniem się, co ma szczególnie duże znaczenie w przypadku ciemnych nośników.

– Folię Jet Black matt CC+ wykonano w technologii Cool Colors PLUS. Charakteryzuje się ona grubszą warstwą akrylatu – 60 µ i trójwarstwową strukturą z dodatkową białą warstwą od strony rewersu, dzięki czemu oferuje jeszcze lepsze właściwości absorpcyjne. Dzięki temu czarne okna MS można montować nawet w budynkach narażonych na bardzo duże nasłonecznienie. – wyjaśnia Artur Głuszcz, dyrektor ds. produkcji MS więcej niż OKNA.

Jak smoła

Czerni okien ALU Look w okleinie Jet Black Matt CC+ nie burzą również inne elementy. Okucia starannie ukryto. Zaś utrzymana w ciemnej barwie ramka międzyszybowa CHROMATECH ultra zapewnia wyjątkowy przestrzenny efekt. Oczywiście niezależnie od koloru, podobnie jak wszystkie okna MS, doskonale spełnia  swoją rolę izolacyjną chroniąc przed ucieczką ciepła.

MS-wiecej-niz-OKNA-ALULOOK-Całość uzupełnia klamka – oczywiście również ubrana w czerń. Wyraźnie zaznaczone załamania i kanciasta forma Hoppe Secustik® TOULON stanowią uzupełnienie nowoczesnego charakteru okien. Podobnie jak w przypadku ram, klamka pokryta jest matową, odporną na zabrudzenia i odciski palców powłoką. A do tego, dzięki mechanizmowi zabezpieczającemu Secustic® zapewnia zwiększone bezpieczeństwo domownikom.

www.ms.pl

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s