Pielęgnacja skóry po zabiegach medycyny estetycznej – komentarz ekspercki

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej cieszą się coraz większą popularnością. Jednak na ich rezultat ma wpływ wiele czynników. Domowa pielęgnacja, a także współpraca z kosmetologiem odgrywają znaczącą rolę w regeneracji skóry, odpowiednio nawilżając nasze ciało i redukując ewentualne podrażnienia. Dlaczego postępowanie kosmetologiczne w tym przypadku jest tak ważne i czemu poddajemy się takim zabiegom wyjaśnia dr n.med. Anna Okruszko.

dr_n._med._anna_okruszkoJakie zabiegi medycyny estetycznej, i czy każdy z nich, wymagają uzupełnienia dodatkowymi zabiegami kosmetycznymi oraz odpowiednio dobranymi produktami do pielęgnacji domowej?

Dr n. med. Anna Okruszko: Zabiegi medycyny estetycznej mają na celu odbudowę prawidłowej struktury skóry. Działania lekarza obejmują zarówno naskórek, skórę właściwą jak i tkankę podskórną. Podajemy preparaty odżywcze, modelujące, stymulujące, które wnikają głęboko w skórę. Dostarczamy śródskórnie i podskórnie odpowiednie substancje stanowiące budulec naszej skóry. Takie głębokie, mniej lub bardziej agresywne działania lekarskie wykonywane są w odpowiednich seriach zabiegowych, we właściwych odstępach. Pomiędzy działaniem zabiegowym kluczowym w uzyskaniu prawidłowej przebudowy, dobrego gojenia, a co za tym idzie najlepszego z możliwych efektów jest odpowiednia, codzienna pielęgnacja skóry pacjenta w warunkach domowych. Moment wyjścia pacjenta z gabinetu lekarskiego nie kończy terapii, a bardzo często jest bodźcem rozpoczynającym prawdziwą regenerację. Właściwa pielęgnacja skóry w okresie pozabiegowym nada dobry kierunek w okresie gojenia i przebudowy.

Czy pielęgnacja domowa może znacząco wpłynąć na efekt zabiegów medycyny estetycznej?

Dr n. med. Anna Okruszko: Zdecydowanie tak. W zależności od tego, jakim zabiegom poddała się pacjentka, dobierane są dla niej indywidualne zalecenia pielęgnacyjne. Wpływ na nie ma również typ skóry pacjentki, oraz kondycja cery po przeprowadzeniu zabiegu medycyny estetycznej. Przykład może stanowić laserowy resurfacing skóry. Inną pielęgnację zalecimy w przypadku skóry grubej, łojotokowej z rozszerzonymi porami, a inną w przypadku skóry cienkiej ze skłonnością do przebarwień. Zalecenia różnią się również w zależności od czasu, który upłynął od zabiegu. Kilka tygodni po jest kluczowym momentem dla uzyskania odpowiednich efektów naszego leczenia. Z tego powodu, celowana na dany problem, specjalistyczna pielęgnacja w tym okresie ma znaczący wpływ na efekty jaki uzyskamy.

treatment-3106609_960_720

Co najczęściej skłania pacjentki do podjęcia decyzji o poddaniu się zabiegowi medycyny estetycznej? Brak zadowalających efektów wynikających z zabiegów kosmetycznych czy inne czynniki?

Dr n. med. Anna Okruszko: Zawsze powtarzam, że aby uzyskać odpowiedni efekt należy działać odpowiednimi narzędziami. W przypadku kosmetologii możemy uzyskiwać bardzo dobre efekty, jednak w pewnym momencie kończą się jej możliwości i wtedy wchodzimy głębiej w struktury skóry za pomocą medycyny estetycznej. W przypadku konieczności usunięcia nadmiaru skóry, lub niezbędności poprawy chirurgicznej danego problemu z pomocą przychodzą nam chirurdzy plastyczni. To trzy zupełnie inne obszary, przenikające się i uzupełniające, ponieważ ważne jest, aby skuteczne rozwiązywać problem. Jeżeli pacjentka widzi, że efekty pracy z kosmetologiem nie są satysfakcjonujące w danym obszarze, przychodzi do lekarza dermatologa. Bardzo cenię sobie współprace z mądrymi kosmetologami. Taka kooperacja działa w dwie strony – dobra opieka kosmetologiczna po zabiegach medycyny estetycznej ma bardzo korzystny wpływ na efekt końcowy.

***
Dr n.med. Anna Okruszko – specjalista dermatolog, specjalista chorób wewnętrznych, założycielka Kliniki EstMed. Od ponad 15 lat pasjonatka i praktyk medycyny estetycznej. Swoją wiedzą dzieli się i pogłębia ją zarówno w Polsce jak i za granicą. Wykładowca, trener międzynarodowy, przede wszystkim lekarz specjalista doceniany przez pacjentów.

Biologique Recherche to istniejąca od ponad 40 lat francuska marka kosmetyków biologicznych i autorskich zabiegów hautecouture, którą wyróżnia innowacyjne podejście do pielęgnacji urody. Naturalne składniki pochodzenia roślinnego, morskiego i biologicznego oraz unikatowe formuły z zastosowaniem najwyższych stężeń składników aktywnych to sekret marki. Jej skuteczność doceniły kobiety na całym świecie, w tym światowe gwiazdy, takie jak Sharon Stone, Linda Evangelista czy Mary-Kate i Ashley Olsen.

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s