Fire Island – siła lwa, piękno zachodzącego słońca

Kontrasty: ogień i woda, siła i kruchość, gniew i spokój – przeciwstwane, a razem tworzące nieprawdopodobne efekty. Te cliché oraz portugalska wyspa Madera stanowiły inspirację dla najnowszej kapsułowej kolekcji czasomierzy Versus Versace. Fire Island, bo taką nazwę nosi seria, to połączenie sportowego charakteru z tradycjami włoskiej marki.

Znakiem rozpoznawczym linii Fire Island są soczyste i kontrastowe barwy, będące hołdem dla niepowtarzalnych zachodów słońca wyspy „wiecznej wiosny”, uformowanej z erupcji lawy wulkanicznej na przestrzeni dziejów. Pomarańcz i granat, błękit oraz turkus, rubin plus grafit, to tylko kilka z wariantów kolorystycznych tej serii. Dzięki przeciwstawnym połączeniom każdy z modeli tworzy odważną propozycję dla młodych i zdecydowanych mieszkańców miast.

Nowoczesnego twistu zegarkom nadaje silikon, z którego zostały wykonane. Ten elastyczny materiał pozwolił na zaprojektowanie jednoczęściowych otulin, w których zatopione zostało serce czasomierzy, tarcza i mechanizm kwarcowy. Jak przystało na Versus Versace, opaski Fire Island posiadają formowane w 3D ćwieki oraz lwie głowy, stanowiące logo marki.

Na uwagę zasługują również detale serii. Tarcza została ozdobiona tłoczonym i powtórzonym napisem VERSUS, przez co tworzy on okrąg pomiędzy pełnymi godzinami. Jej wewnętrzna obręcz posiada metaliczne zdobienie w kształcie rzymskiego ornamentu, przywołującego na myśl starożytne dziedzictwo ojczyzny Gianniego Versace.

Każdy z zegarków Fire Island dostępny jest wraz silikonowym etui, uzupełnionym o tłoczone w 3D logo marki. Dostępne są w dobrych salonach zegarmistrzowskich na terenie całego kraju, a ich sugerowana cena detaliczna wynosi 459 zł.

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s