Cała prawda o cellulicie – komentarz ekspercki

Wydatne biodra, piersi i cellulit – wszystkie te cechy charakterystyczne dla płci pięknej noszą nazwę trzeciorzędowych cech płciowych i są wynikiem wpływu hormonów na nasze ciało. O ile pierwszymi dwoma cechami zwykłyśmy się szczycić, o tyle tzw. pomarańczowa skórka od wielu lat spędza sen z powiek milionom z nas. Czym tak naprawdę jest cellulit i jak sobie z nim radzić opowie Olga Kamińska, kosmetolog, Training Manager Biologique Recherche.

grafikaSkąd się bierze cellulit?

Olga Kamińska: Główną przyczyną powstawania cellulitu są zaburzenia w mikrokrążeniu. Prowadzą one do nieprawidłowego odprowadzania substancji toksycznych i gromadzenia ich w adipocytach. Powoduje to nadmierny rozrost tkanki tłuszczowej, a w konsekwencji następuje blokowanie przepływu limfy, co skutkuje nierównościami na powierzchni skóry.

Czy istnieją różne odmiany cellulitu? Jeśli tak, to jak możemy je odróżnić?

Wyróżniamy dwa typy cellulitu, a mianowicie cellulit wodny i tłuszczowy. Ten pierwszy jest spowodowany nadmiernym gromadzeniem się wody w tkankach i powstawania obrzęków.  Uwidacznia się on napięciem skóry na obrzękniętych partiach. Często dotyczy kobiet o szczupłej budowie ciała. Natomiast cellulit tłuszczowy powstaje na skutek nieprawidłowego metabolizmu tkanki tłuszczowej i gromadzi się w postaci małych grudek pod skórą. Możemy go rozpoznać, jeśli podczas ucisku fałdu skórnego pojawiają się na nim wgłębienia oraz wybrzuszenia.

Co zrobić, aby przeciwdziałać pojawianiu się cellulitu?

Profilaktyka to podstawa. Zdrowa dieta, wypijanie odpowiednich ilość wody oraz aktywność fizyczna to podstawa do zapobiegania pojawieniu się cellulitu. Regularne masaże mające na celu pobudzenie mikrokrążenia to także kluczowy element profilaktyki.

Jak można walczyć z już powstałym cellulitem?

W walce z cellulitem kluczowe znaczenie odgrywa właściwa dieta, aktywność fizyczna, jak również odpowiednia pielęgnacja. W dbaniu o skórę, ukierunkowanym na działanie antycellulitowe, szczególnie istotne jest zachowanie systematyczności w stosowaniu preparatów, jak również stężenie składników aktywnych w kosmetyku. Wysoka zawartość substancji pobudzających mikrokrążenie oraz wykazujących działanie lipolityczne zwiększa skuteczność terapii antycellulitowych.

Czy istnieją jakieś sposoby, które pomagają spotęgować działanie kosmetyków antycellulitowych?

W celu zwiększenia skuteczności działania produktów antycellulitowych warto regularnie wykonywać peeling obszarów objętych problemem oraz stosować specjalne rękawice do masażu. Taka rękawica posiada wypustki, które podczas kontaktu ze skórą poprawiają mikrokrążenie, co wpływa na lepszą wchłanialność składników aktywnych zawartych w kosmetykach. Istotny jest również kierunek aplikacji preparatów kosmetyczny. Należy pamiętać, aby nakładać produkty zawsze od dołu do góry, co usprawni odprowadzanie nadmiaru limfy. Ogromne wsparcie w walce cellulitem stanowią również profesjonalne zabiegi kosmetyczne.

olga_kaminska-(1)Ile czasu potrzebujemy, aby ostatecznie zwalczyć cellulit?

Całkowite wyeliminowanie problemu skórki pomarańczowej jest praktycznie niemożliwe, ale możemy zdecydowanie poprawić wygląd naszej skóry i sprawić, że cellulit nie będzie widoczny w ocenie wizualnej. Czas walki z problemem jest bardzo indywidualną sprawą uzależnioną od typu i stopnia cellulitu, jak i naszego zmotywowania do działania. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, ile czasu będzie potrzebne na pozbycie się problemu. Jednakże systematyczna pielęgnacja i prowadzenie zdrowego trybu życia są w stanie przynieść zadowalające efekty.

Czego kobiety nie wiedzą o cellulicie?

O cellulicie już zostało powiedziane chyba wszytko, ale często spotykam się z wymiennym stosowaniem nazwy cellulit i cellulitis. Należy pamiętać, że to dwa różne schorzenia. Cellulitis to zapalnie tkanki łącznej, choroba bakteryjna, która nie ma nic wspólnego z cellulitem.

***
Olga Kamińska − Training Manager Biologique Recherche. Kosmetolog, zawodowo związana z branżą beauty od 7 lat. Świat Biologique Recherche nie ma przed nią tajemnic. Prowadzi szkolenia z zakresu produktów, jak również zabiegów i masaży autorskich marki. Kosmetologia jest jej największą pasją. Jak sama zaznacza: „Pielęgnacja skóry to dla mnie coś więcej niż aplikacja produktu. To wielokierunkowe, holistyczne i spersonalizowane działanie oparte na produktach o najwyższej skuteczności działania.”

Biologique Recherche to istniejąca od ponad 40 lat francuska marka kosmetyków biologicznych i autorskich zabiegów haute couture, którą wyróżnia innowacyjne podejście do pielęgnacji urody. Naturalne składniki pochodzenia roślinnego, morskiego i biologicznego oraz unikatowe formuły z zastosowaniem najwyższych stężeń składników aktywnych to sekret marki. Jej skuteczność doceniły kobiety na całym świecie, w tym światowe gwiazdy, takie jak Sharon Stone, Linda Evangelista czy Mary-Kate i Ashley Olsen.

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s