Częstochowscy fani wywalczyli koncert Quebonafide

W czerwcu Quebonafide wyruszy w trasę Red Bull Music Presents. Koncerty na dachu muzycznego autobusu odbyć się miały w siedmiu miastach wybranych przez fanów rapera podczas dwutygodniowego głosowania on-line, jednak dzięki ich zaangażowaniu zagra on dodatkowy, ósmy koncert w Częstochowie!

Red-Bull-Music-Presents-Que

Pierwszy raz w historii Red Bull Music Presents głosowanie na miasta, w których ma zatrzymać się muzyczny autobus, miało tak dynamiczny i niespodziewany przebieg. Zażarta rywalizacja na głosy trwała do ostatnich sekund i finalnie zakończyła się remisem między dwoma miastami – Słupskiem i Częstochową. Na oba miasta oddano po 28044 głosów. Regulamin głosowania przewiduje, że w takiej sytuacji zwycięzcą zostaje miasto, na które decydujący głos został oddany wcześniej. Po dogłębnej analizie wyników okazało się, że Częstochowa ze Słupskiem przegrała zaledwie o… sekundę, a tym samym nie dostała się do siódemki miast na trasie. Ogłoszenie finalnego kształtu tegorocznej trasy Red Bull Music Presents Quebonafide stało się podstawą niespodziewanej mobilizacji Częstochowskich fanów rapera.

Quebonafide-fot

Niemal natychmiast po ogłoszeniu wyników Młodzieżowa Rada Miasta Częstochowa oraz uczniowie częstochowskich szkół wspierani przez portal Aktywna Częstochowa oraz Częstokocham wystosowali oficjalne pismo z wnioskiem o zorganizowanie koncertu w swoim mieście. Niestety z powodów logistycznych i produkcyjnych otrzymali odpowiedź negatywną. To jednak nie zraziło częstochowskich fanów. Wręcz przeciwnie wzmocniło ich determinację! Do siedziby Red Bulla w Warszawie przyjechała reprezentacja Młodzieżowej Rady Miasta Częstochowa, która w imieniu wszystkich głosujących złożyła ponad kilka tysięcy petycji o zorganizowanie dodatkowego koncertu. Każdego dnia oficjalne kanały social media Red Bulla oraz artysty wysyłane były setki próśb w tej sprawie.

Widząc niezłomność w działaniu częstochowskich fanów organizatorzy trasy wspólnie z artystą postanowił podjąć konieczne kroki ku organizacji dodatkowego koncertu. Wszystkich połączyła pasja do muzyki i wiara w to, że niemożliwe, gdy się tego bardzo pragnie, staje się możliwe. Po wielodniowych rozmowach zarówno z artystą, jak i Miastem Częstochowa udało się tego dokonać. Tym samym muzyczny autobus odwiedzi w czerwcu nie siedem, a osiem miast. A to wszystko właśnie dzięki niestrudzonym fanom Quebonafide.

Notatki-z-podrozy-Quebonafi

Trasa Red Bull Music Presents: Quebonafide odbędzie się miedzy 3 a 30 czerwca. Daty poszczególnych koncertów zostaną ogłoszone wkrótce.

MIASTA, KTÓRE ZNALAZŁY SIĘ NA TRASIE RED BULL MUSIC PRESENTS: QUEBONAFIDE ON TOUR

  1. Piotrków Tryb. – 28086 głosów
  2. Szczecin – 28063 głosów
  3. Tarnów  – 28061 głosów
  4. Sosnowiec – 28056 głosów
  5. Radom – 28052 głosów
  6. Bydgoszcz – 28050 głosów
  7. Słupsk – 28044 głosów
  8. Częstochowa – 28044 głosów

 Więcej informacji na: www.redbullmusic.pl/quebonafide

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s