Jaką drogę pokonuje złota sztabka zanim trafi do klienta?

Błyszczą się, przyciągają wzrok i są warte naprawdę dużo – złote sztabki od zawsze kojarzyły się z luksusem i bogactwem. Skąd się biorą złote sztabki?

zloto1

– Proces nabycia sztabki przez klienta jest z jednej strony bardzo prosty, z drugiej delikatnie skomplikowany jeśli chodzi o role dostawcy. Klient w momencie kiedy chce zakupić sztabkę przychodzi do swojego dystrybutora, składa zamówienie. Sztabka w tym momencie jest mu sprzedawana, bądź zamawiana w zależności na jakiego rodzaju zakup się zdecydował – mówi newsrm.tv Michał Tekliński, Grupa Goldenmark.

Od strony dostawcy wygląda to troszkę inaczej. Dostawca zamawia złoto, które zazwyczaj jest wydobywane albo pochodzi bezpośrednio z kopalni. Jest produkowana sztabka, która potem w sposób maksymalnie bezpieczny musi trafić do dystrybutora żeby on mógł ją wydać klientowi. – Proces musi być niezwykle zoptymalizowany, żeby koszt logistyki sztucznie nie pompował ceny nabycia dla klienta – wyjaśnia Michał Tekliński i dodaje. – To co najważniejsze jeżeli chodzi o rynek złota to jest to rynek prawdziwie globalny. Nie ma zróżnicowania na klienta niemieckiego i polskiego. Wszyscy kupują u tych samych producentów. Drugą ważną cechą rynku jest to, że każda wpłata klienta na zakup sztabki jest jednoznaczna z zakupem złota u producenta. To złoto dokładnie w tym samym momencie zostaje zamówione i proces produkcji startuje niemalże w tej samej chwili.

Wypowiedź: Michał Tekliński, Grupa Goldenmark

mat. i fot. Newsrm.tv

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s