Dzień Teatru Publicznego w Teatrze Lalka

12 maja obchodzimy Dzień Teatru Publicznego, któremu towarzyszy ogólnopolska akcja „Bilet za 300 groszy”. Teatr Lalka po raz kolejny włącza się w obchody i zaprasza 12 maja o godz. 15:30 na spektakl Odyseja. Bilet na przedstawienie w cenie 300 groszy (3 zł) będzie można kupić w kasie Teatru Lalka w dniu spektaklu. Kasa będzie wyjątkowo czynna od godz. 10:00. Każdy widz może nabyć maksymalnie 5 biletów. Zapraszamy do wspólnego świętowania!

Akcja finansowana jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowana przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Odyseja
Homer
Przekład: Lucjan Siemieński

Adaptacja i reżyseria: Ondrej Spišák
Scenografia: Ivan Hudák
Muzyka: Krzysztof Dzierma
Asystent reżysera: Grzegorz Feluś, Ewa Piotrowska (AT)

W obsadzie: Michał Burbo, Beata Duda-Perzyna, Grzegorz Feluś, Aneta Harasimczuk, Roman Holc, Aneta Jucejko-Pałęcka, Agnieszka Mazurek, Tomasz Mazurek, Wojciech Pałęcki, Andrzej Perzyna, Mirosława Płońska-Bartsch, Anna Porusiło-Dużyńska, Olga Ryl-Krystianowska, Wojciech Słupiński, Piotr Tworek

Czas trwania: 75 min.

Przedstawienie wybitnego słowackiego reżysera jest sceniczną adaptacją starogreckiego eposu Homera. Na oczach widzów powołany zostaje do istnienia świat bogów i ludzi.  Muzy opowiadają tu historię dziesięcioletniej tułaczki dzielnego i sprytnego Odyseusza, który po wojnie trojańskiej usiłuje powrócić do domu. Jeden z największych mitów europejskich w wersji dla dzieci zachwyca urodą scenicznych obrazów.

Nagrody:

599d5f444cd07Nagroda dla Ondreja Spišáka za reżyserię oraz dla Ivana Hudáka za scenografię – VII
Międzynarodowe Toruńskie Spotkania Teatrów Lalek’2000

Nagroda Grand Prix – Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek PiF w Zagrzebiu’2001

ATEST – Świadectwo Wysokiej Jakości i Poziomu Artystycznego – przyznany przez Kapitułę Polskiego Ośrodka Międzynarodowego Stowarzyszenia Teatrów dla Dzieci i Młodzieży ASSITEJ

W tym roku Dzień Teatru Publicznego będzie obchodzony po raz czwarty. Pomysł ten zrodził się w 2015 roku, kiedy teatr publiczny w Polsce świętował 250-lecie swojego istnienia. Majowa akcja biletu za grosze, w którą zaangażowało się wówczas 100 teatrów publicznych w całej Polski, była jednym z najważniejszych wydarzeń obchodów i cieszyła się wielkim powodzeniem. Na widowniach zasiadło blisko 50 tysięcy widzów – także, a może przede wszystkim, tych, którzy do teatru zaglądają rzadko lub wcale. Ten entuzjazm udało się utrzymać w kolejnych latach.

W tegorocznej akcji Bilet do teatru za 300 groszy z okazji Dnia Teatru Publicznego znów weźmie udział dokładnie 100 teatrów z 39 polskich miast.

Symbolicznym zakończeniem tygodniowego święta będzie zaproszenie widzów do wspólnego teatralnego spacerowania w ramach projektu „Spacerowników teatralnych” (więcej na http://www.spacerownikteatralny.pl).

Informacje na temat wszystkich granych w ramach akcji spektakli można znaleźć na przygotowanej z tej okazji stronie-kalendarzu www.dzienteatrupublicznego.pl.

Jesteśmy: Facebooku, Instagramie, Twitterze i Youtube

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s