„Igielnik” reż. Deborah Haywood w programie 11. Netia Off Camera

Film „Igielnik” (oryg. „Pin Cushion”) reż. Deborah Haywood znalazł się w programie 11. Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Netia Off Camera w sekcji NASTO DRAMY. To współczesna baśń opowiadająca o skomplikowanych relacjach między pragnącą akceptacji nastolatką i jej zagubioną matką.

pin_cushion_4web_large

Film miał premierę światową podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji, pokazywany również na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Rotterdamie. W Polsce wejdzie do kin we wrześniu 2018 roku. W rolach głównych zobaczymy m.in. JOANNĘ SCANLAN – LYN, brytyjską aktorkę nominowana do nagrody BAFTA oraz Lily Newmark, nową twarz marki Chanel.

32sic-pin-cushion-1

Lyn i Iona, zżyte ze sobą matka i córka, cieszą się na życie w nowym mieście. Na początku jest im trudno, ale w końcu Iona znajduje nowe przyjaciółki: Kelly, Stacey i Chelsea. Matka czuje się osamotniona, w związku z czym próbuje nawiązać bliższą relację z sąsiadką Belindą. Lyn i Iona udają, że są szczęśliwe, ale dużo w tym pozorów. Okazuje się bowiem, że przyjaciółki Iony nie są z nią do końca szczere. Zagubiona dziewczyna podejmuje coraz bardziej desperackie kroki, żeby się dopasować. Obie, nie radząc sobie z realiami nowego życia, uciekają w świat fantazji i kłamstw.

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s