Wibracje na zdrowie

Szybkie tempo życia, nadmiar obowiązków, angażująca praca, często w stresie i pod presją czasu, to dla wielu z nas codzienność, która niesie psychiczne i fizyczne zmęczenie. Wysokie wibracje mogą odwrócić skutki współczesnego stylu życia, bowiem pobudzają umysł i ciało do intensywnej pracy.

Wiosenny-park-z-Palacem-Odr

Rezonans Ziemi (częstotliwości pola jonosferycznego Ziemi) aktywnie wpływa na struktury planety i wszystkie organizmy żywe, w tym także człowieka. Wyższe częstotliwości mają realny wpływ na działanie umysłu – zwiększają wykorzystanie możliwości mózgu, który pracuje szybciej, precyzyjniej i wydajniej, wzrasta więc nasza kreatywność, poprawia się samopoczucie. Dobroczynne dla zdrowia wibracje można osiągnąć przy pomocy specjalnej platformy, która od nazwiska odkrywcy jest nazywana rezonansem Schumanna. Opiera się ona na naturalnym zjawisku fizycznym występującym w przyrodzie – falach elektromagnetycznych, które są generowane przez jądro Ziemi w kierunku jej powierzchni i dalej w kierunku jonosfery. Zjawisko to jest nazywane „Pulsem Serca Ziemi”, który przez długi czas był uważany za stały i wynosił 7,83 Hz. Okazuje się, że jest to również częstotliwość w zakresie fal alfa ludzkiego mózgu, która przekłada się bezpośrednio cały organizm i jego dobre funkcjonowanie. Obserwujemy wzrost częstotliwości wibracji Ziemi, które mają pozytywny wpływ na wszystkie żywe organizmy, regulują ich rytm życia, harmonizują ciało i uspakajają umysł. Dlatego warto się do nich dostroić.

Platforma-wibracyjna

„Dzięki zastosowaniu platformy wibracyjnej, która wykorzystuje potwierdzone badaniami działanie częstotliwości rezonansowych Schumanna, jesteśmy w stanie przywrócić naturalny, prawidłowy rytm organizmu. Dynamiczne ruchy wprawiają całe ciało w przyjemne wibracje, a jednoczesny dopływ wiązki ciepła na powierzchni pleców dodatkowo wpływa na rozluźnienie tych partii mięśni. Terapię polecamy wszystkim osobom dbającym o zdrowie, zwłaszcza uskarżającym się na uporczywe, przewlekłe zmęczenie wynikające z przepracowania, stresu czy niedoboru snu.” – mówi Magdalena Głowacka, kierująca Biowitalnym SPA w hotelu Manor House SPA.

Zaproponowana przez terapeutów Manor House SPA terapia przynosi liczne efekty pozytywnie wpływające na organizm. Są to m.in.:

  • zmniejszenie poziomu  stresu,
  • stymulacja  pracy układu limfatycznego,
  •  wzmacnianie  aktywności  pracy jelit,
  • aktywowanie krążenia i mikrocyrkulacji,
  • wzmocnienie układu odpornościowego organizmu,
  • rozluźnienie napiętych mięśni oraz niwelowanie bólów pleców
  • poprawa stabilności ruchowej i wzmocnienie mięśni szkieletowych
  • zwiększenie koncentracji i zmysłu równowagi
  • rozluźnienie kręgosłupa i stawów, a także aktywowanie produkcji mazi między stawowej.

Terapia może też być stosowana zapobiegawczo – jako działanie profilaktycznie polecane osobom dbającym o zdrowie – lub w leczeniu osteoporozy, cukrzycy oraz zaburzeń metabolizmu kostnego.

Rezonans Schumanna wywołuje idealnie doprecyzowane impulsy, które w korzystny sposób mobilizują naturalne funkcje organizmu (zakres częstotliwości wibracji pomiędzy 7,8 Hz a 23 Hz umożliwia komfortowe  ustawienie prędkości zależnie od indywidualnych cech fizycznych osoby korzystającej z tej metody). Działanie platformy opiera się na naturalnym, biodynamicznym ruchu,  który jest całkowicie bezpieczny, nie wywołuje skutków ubocznych i korzystnie oddziałuje na ludzki organizm. Zabiegi z wykorzystaniem platformy wibracyjnej zaleca się szczególnie osobom zmęczonym, których organizm wymaga regeneracji oraz do niwelowania skutków stresu i zmniejszania negatywnego wpływu współczesnego stylu życia. Jest to również doskonałe wsparcie innych terapii (wpływa na wzrost ich skuteczności), ponieważ metoda ta minimalizuje, a czasem nawet znosi różnorodne dolegliwości oddziałując  na układ mięśniowo – stawowy i kostny, stabilizując kręgosłup, zwiększając siłę mięśniową i wzmacniając kości.

Sesje-w-plotnach-w-Lazniach

Podczas zabiegu, który jest wykonywany na leżąco (rozluźniona pozycja na plecach z nogami ułożonymi pod określonym kątem) na całą powierzchnię ciała oddziaływają dynamiczne i harmonijne wibracje. Najlepiej wykonać serię zabiegów, zalecany czas – 15 minut. Z zabiegu na platformie powinny zrezygnować kobiety w ciąży, osoby z dużą nadwagą (ponad 200 kg), pacjenci po świeżych złamaniach lub zabiegach operacyjnych, w silnej chorobie reumatycznej, z obecnymi stanami zapalnymi w organizmie oraz z tendencją do odklejania się siatkówki.

Zabiegi z wykorzystaniem rezonansu Shumanna są nowością w Gabinetach Bioodnowy najlepszego holistycznego SPA w Polsce, którym szczyci się kompleks hotelowy Manor House SPA**** Pałac Odrowążów***** w mazowieckich Chlewiskach – hotel dla dorosłych i Polskie Centrum Biowitalności.

Więcej informacji na: www.manorhouse.pl/alchemia-zdrowia.php

***
Manor House SPA – tu historia łączy się z luksusem i energią

Mazowiecki kompleks pałacowo-parkowy Manor House SPA z pięciogwiazdkowym Pałacem Odrowążów, klimatycznym, czterogwiazdkowym hotelem w zabytkowej Stajni Platera i Termach Zamkowych to enklawa spokoju i dobrej energii. Pałac Odrowążów to jedna najstarszych rezydencji ziemiańskich w Polsce. Św. Jacek Odrowąż, właściciel Chlewisk w XII w., jako jedyny Polak został wyróżniony posągiem na placu przed Katedrą św. Piotra w Rzymie. Dziś w stylowych wnętrzach można zaznać prawdziwie królewskich snów, a urzekające piękno natury i ponadczasowa elegancja arystokratycznych tradycji sprawiają, że czas tu zwalnia. Manor House SPA – hotel dla dorosłych, przyjazny weganom i alergikom – to urokliwe miejsce dla ciała, duszy i umysłu. Można skorzystać tu z energetycznych zabiegów w Gabinetach Bioodnowy z najlepszym holistycznym SPA w kraju i Akademią Holistyczną Alchemia Zdrowia®, zrelaksować się w Łaźniach Rzymskich oraz w pierwszym w Polsce bezchlorowym basenie z plazmatyczną wodą ożywioną metodami Grandera i dr. Keshego. Wspaniałym dopełnieniem luksusowego wypoczynku są wyśmienite dania tradycyjnej kuchni polskiej i wegańskiej oraz autorska „Dieta Życia”. Kompleks w Chlewiskach otoczony jest zabytkowym parkiem z pomnikami przyrody z Kamiennym Kręgiem Mocy i Witalną Wioską® SPA. Jest to także Polskie Centrum Biowitalności o potwierdzonym oddziaływaniu energetycznym do 30.000 jednostek w skali Bovisa.

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s