NAGA PRAGA już w maju ponownie na deskach Teatru Młyn

5 i 6 maja 2018 r. na deskach Teatru Młyn w Warszawie ponownie zagości NAGA PRAGA – zabawny, i liryczny spektakl o różnych obliczach prawobrzeżnej Warszawy: modzie na knajpki na Saskiej Kępie i kontrastującej z nimi wciąż jeszcze biedzie. Kto zatem nie ma jeszcze planów na całą majówkę, może nadrobić teatralne zaległości.

IMG_19491

Niezależna i dobrze sytuowana singielka z Warszawy (Agata Fijewska) wraca z imprezy w hipsterskiej knajpie na prawym brzegu Wisły. Jest zmęczona i pijana, zamiast na postój taksówek trafia na jedno z praskich podwórek. Rzeczywistość zaczyna mieszać się ze snem, bohaterka rozpoczyna dziwną podróż po “innej wersji” swojego własnego życiorysu. Może gdyby nie zbieg okoliczności, byłaby praską “lumpeksiarą” sprzedającą czosnek na Grochowskiej i czekającą nocami na męża alkoholika…

IMG_1812

Naga Praga to rodzaj scenicznego żartu, nie pozbawionego jednak goryczy i złośliwości wobec współczesnego świata. Życiorys hipsterskiej singielki i “dziewczyny z Pragi” przeplatają się ze sobą, prascy Hipsterzy (Sławomir Pacek i Adam Krawczuk)zamieniają się w Dresów, modny klub w podwórko przy trzepaku, a mroczny DJ (Maciej Rozwadowski) w tajemniczego ostrzarza noży. Spektakl poddaje analizie fenomen współistnienia w jednej przestrzeni dwóch odrębnych społecznie światów, z których każdy rządzi się swoimi prawami – czy te prawa, nie są jednak niepokojąco podobne?

mlyn_nagapraga_15

Czy dychotomia praskich rzeczywistości nie jest dychotomią bardziej ogólną – warszawską? polską? a może także naszą własną – wewnętrzną i osobistą? Czy istnieje możliwość komunikacji między tymi dwoma odrębnymi rzeczywistościami? Czy istnieje możliwość scalenia tych rzeczywistości w nas samych – w jedną, wspólną tożsamość?

REALIZATORZY:
Scenariusz i reżyseria: Natalia Fijewska-Zdanowska
Muzyka: Filip Dreger
Występują: Agata FijewskaAdam KrawczukSławomir Pacek
DJ/instrumenty perkusyjne: Maciej Rozwadowski
Choreografia: Bartosz Figurski
Reżyseria świateł: Mikołaj Malesza
Produkcja: Joanna Hawryluk, Agnieszka Kondraciuk
Realizacja: Fundacja Artystyczna MŁYN
dzięki wsparciu Miasta Stołecznego Warszawy
Partner: Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej,
Czas trwania spektaklu: 50 min.

Premiera – czerwiec 2014 r.
Spektakl dla widzów od lat 14

Najbliższe spektakle już 5 i 6 maja 2018 r. o godz. 19.00

Do 28 kwietnia 2018 r. na hasło „Miejska majówka z Teatrem MŁYN” bilety na spektakl NAGA PRAGA można rezerwować w cenie 25 zł/szt (zamiast 40 zł/szt).

UWAGA! Na naszym fanpage’u fb trwa konkurs, w którym możecie wygrać bilety na spektakl NAGA PRAGA 5 i 6 maja 2018 r. Powodzenia!

Miejsce:
Teatr MŁYN, Scena na Poddaszu, SCEK, ul. Jezuicka 4, Stare Miasto, Warszawa

Rezerwacje:
rezerwacje@fundacjamlyn.pl

fot. M. Dabrowski/P. Szatkowski/materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s