Bezcenne eksponaty wystawy NAPOLEON BONAPARTE już w Warszawie!

Po raz pierwszy w Polsce, od 20.04 do 30.06 br. w Pałacu Kultury i Nauki, w Warszawie – historia NAPOLEONA BONAPARTE ożyje na nowo! Wszystko dzięki światowej wystawie opowiadającej o życiu i karierze militarnej wybitnego taktyka i stratega, który odmienił dzieje ludzkości.

Ta wyjątkowa ekspozycja jest największą kolekcją autentycznych przedmiotów należących do Napoleona, jakie kiedykolwiek były prezentowane w Polsce. Eksponaty zostały użyczone z obszernych zbiorów Fondation Napoléon oraz Musée de l’Armée Invalides z Paryża. Całość wzbogacona jest o multimedia, co pozwoli zwiedzającym na dokładne poznanie historii kryjącej się za każdym eksponatem. Wystawa jest podróżą w czasie poprzez PIĘĆ ODSŁON TRIUMFU wielkiego BONAPARTE – poznamy go jako żołnierza, generała, konsula, cesarza i finalnie zesłańca. Podróż ta rozpoczyna się wraz z Rewolucją Francuską w 1789, a kończy śmiercią Napoleona. Wielki Bonaparte od ponad 2 wieków jest uznawany za jednego z najbardziej interesujących bohaterów w historii, i najbardziej znaną postacią historyczną po Chrystusie.

Ekspozycja prezentuje także akcenty z historii Polski, łączące Napoleona z Polską i Polakami – którzy bardzo mocno wierzyli w skuteczną walkę o niepodległość za jego pośrednictwem.  Wątek polski związany jest również z osobą matki pierworodnego syna Bonapartego – hrabianki Marii Walewskiej, z którą Napoleona łączył 3 letni związek.

Ekspozycja prezentuje ponad 100 wyjątkowych eksponatów z czasów dwóch cesarstw. Unikalne przedmioty należące do Napoleona: rzeczy osobiste, stroje, broń, odznaczenia, meble, dokumenty dotyczące różnych aspektów życia genialnego przywódcy, począwszy od militarnych strategii przez triumfy, aż po życie osobiste. Całość kolekcji przybliża widzom złożony obraz życia Wielkiego Władcy, jego zwyczaje i wyjątkowy talent strategiczny.

Długo oczekiwane, bezcenne eksponaty, które przed dwoma wiekami były własnością NAPOLEONA BONAPARTE dotarły właśnie pod eskortą z Paryża do stolicy Polski!

Więcej informacji o wystawie i bilety on-line na www.wystawanapoleon.pl

fot. materiały prasowe

Dodaj komentarz