JAK ZABIJA NAS SMOG?! Zabójcze skutki powietrza w Krakowie

W ostatnich dniach SMOG zaatakował mieszkańców Krakowa i okolic przebijając 2000% normy! Skutki SMOGu dla organizmu każdego mieszkańca są po prostu zabójcze.

unnamed
Prawdziwe ludzkie płuca, eksponaty z wystawy BODY WORLDS w Krakowie.
Po lewej płuca osoby oddychającej czystym powietrzem.
Po prawej płuca osoby żyjącej w mieście dotkniętym SMOGiem.

Sytuacja jest bardzo poważna, tak złej jakości powietrze wpływa bardzo negatywnie na cały organizm – na jego układy tj.: oddechowy, krążenia, nerwowy czy płciowy. Powodując m.in.: szybsze starzenie się, problemy z oddychaniem, częste infekcje dróg oddechowych, choroby serca w tym zawały,stany depresyjne, zmiany w mózgu, udary, chorobę alzheimera czy nawet bezpłodność. Specjaliści uważają, że gdyby udało się zmniejszyć emisję szkodliwych pyłów, w samym Krakowie liczba zgonów zmniejszyłaby się o setki osób rocznie. Statystyczny krakowianin żyłby o rok dłużej. Naukowcy dysponują również wynikami badań, które potwierdzają związek zanieczyszczeń powietrza z niską wagą urodzeniową, liczbą poronień, wcześniactwem jak i występowaniem wad wrodzonych u noworodków.

smog

Odwiedzając wystawę BODY WORLDS widzowie mogą zobaczyć na własne oczy narządy zdrowe, chore, jak również skutki negatywnych nawyków i czynników zewnętrznych tj. SMOG. Pracownicy wystawy służą pomocą i radą wszystkim chcącym poprawić jakość życia swojego oraz swoich bliskich.

Ekspozycja BODY WORLDS będzie czynna tylko do 6-go maja w Bonarka City Center! Organizatorzy zapraszają również w okresie wielkanocnym, wystawa będzie czynna w sobotę – 31 marca do godz. 14:00, oraz w poniedziałek – 2 kwietnia do godz. 20:00.

Przyjdź! Nigdy więcej nie będziesz lekceważyć swojego organizmu.

Więcej informacji o wystawie na www.bodyworlds.pl

BILETY DOSTĘPNE NA: https://bodyworlds.pl/bilety/

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s