Zwycięzcy z pierwszego dnia zawodów Red Bull BC One Cypher Poland

Za nami pierwszy dzień Red Bull BC One Cypher Poland. W sobotę tancerze z całej Polski zmierzyli się w bitwach 2vs2 streetstyles, 1vs1 B-Girls battle i Crew vs Crew. Nagroda dla najlepszej dwójki trafiła do Funkadeliks, w rywalizacji B-Girls zwyciężyła Paulina, a najlepszą ekipą okazali się Misjonarze Rytmu. W niedzielę odbędzie się główna bitwa zawodów – 1 vs 1, której zwycięzca reprezentować będzie Polskę na światowym Last Chance Cypher w Zurychu. – „Szczęka mi opadała i raz po raz przechodziły mnie ciarki” – podsumował poziom zawodów jeden z sędziów – B-Boy Kleju.

Red-Bull-BC-One-2018---Fina

W tym roku Red Bull BC One Cypher Poland wzbogacony został o dodatkowe kategorie. W sobotę w krakowskich Fortach Kleparz rywalizowały B-Girls, które walczyły w bitwach 1vs1, oraz dwuosobowe ekipy w kategorii streetstyles. 25 dziewczyn zaprezentowało się do beatów DJ-a Plasha. Poziom był bardzo zróżnicowany – swoich sił próbowały zarówno debiutantki, jak i bardziej doświadczone B-Girls. Najlepiej poradziła sobie Paulina, która zgarnęła nagrodę w wysokości 1000 złotych. „Jestem bardzo szczęśliwa, ostatnio brakowało mi inspiracji, dlatego cieszę się, że wygrana przyszła właśnie na tych zawodach. Dało mi to ogromnego kopa” – cieszyła się po zawodach Paulina.

W kategorii 2vs2 streetstyles zgłosiło się aż 60 dwuosobowych zespołów. W licznych korytarzach i zaułkach Fortów Kleparz na każdym kroku można było natknąć się na rozgrzewające się ekipy, które czekały na swoją kolej. DJ Fleg zapewnił podkłady dla uczestników tej nowej, wprowadzonej w tym roku kategorii, a Ryfa Ri zadbała o sprawne przeprowadzenie eliminacji. Finał należał do Funkadeliks, którzy okazali się bezkonkurencyjni. Temps ze zwycięskiej ekipy po ogłoszeniu wyników, przyznał, że rezultat nie był dla niego najważniejszy. „Czułem się dobrze, świetnie się bawiłem, a wynik był drugorzędna sprawą. Dejot to mój ziom z ekipy, znamy się od bardzo dawna, z chęcią po latach wystartowaliśmy w duecie” – powiedział.

Red-Bull-BC-One-2018---B-Gi

Najwięcej emocji wzbudziła rywalizacja ekip, z obowiązkowym prężeniem muskuł i groźnymi minami. Zgłosiło się 36 ekip z całej Polski, wśród nich uznane składy takie jak Sztewite Gang, BielSkill Crew czy Crate of Wax ale także mniej utytułowane ekipy B-Boys i B-Girls, które walczyły o nagrodę w wysokości 3 tysięcy złotych. Bank rozbili Misjonarze Rytmu. „Ostatni raz tyle ekip widziałem dwa lata temu, a wcześniej, chyba w Gnieźnie w 2004 roku” – chwalił zainteresowanie zawodami prowadzący Rademenez. „Wpadłem dziś z zamiarem pochilowania z ekipą, jestem zaskoczony, że przeszliśmy eliminacje, a co dopiero wygraliśmy finał” – mówił po ogłoszeniu wyników B-Boy Decu.

Red-Bull-BC-One-2018

Zawody oceniało jury w składzie Lil Zoo, Intact i Kleju (breaking) i Blondy, Surwi i Zolsky (streetstyles). Kleju chwalił atmosferę podczas zawodów: „Dzisiaj zdarzyło się coś niesamowitego. Atmosfera, jaka panowała przez cały czas trwania imprezy, a zwłaszcza już w samym finale, to było coś pięknego” – mówił. „Szczęka mi opadała i raz po raz przechodziły mnie ciarki” – podsumował zadowolony.

Red-Bull-BC-One-2018---B-Bo

Już dzisiaj w Starej Zajezdni odbędzie się główna rywalizacja – 1 vs 1, której zwycięzca we wrześniu zmierzy się z najlepszymi tancerzami z całego świata podczas globalnego finału w Szwajcarii. Dzisiejsze zawody oglądać będzie można online na www.redbull.pl/bcone.

***
O RED BULL BC ONE

Red Bull BC One to turniej, który szybko zapracował sobie na miano najistotniejszej rywalizacji breakdance’owej w formacie jeden na jeden. Po światowym debiucie w 2004 roku zawody Red Bull BC One podróżują po całym świecie. Globalny finał co roku odbywa się w innej lokalizacji. W zeszłym roku był to Amsterdam, a dwa lata temu Tokio. Lokalizacja tegorocznego światowego finału objęta jest tajemnicą, natomiast polskie eliminacje odbędą się w kwietniu w Krakowie.

Red Bull BC One Cypher Poland to niesamowite wydarzenie łączące tych, których pasją jest taniec i muzyka. Najlepsi tancerze z całej Polski rywalizować będą o przepustkę do międzynarodowego Red Bull BC One Last Chance Cypher, gdzie uczestnicy walczą o miejsce w głównym finale. Tam zmierzą się z najwybitniejszymi przedstawicielami breakingu z różnych stron świata, którzy zostali do niego zaproszeni przez organizatorów.

Red Bull BC One Cypher Poland:

7 kwietnia 2018 (sobota)
Forty Kleparz, ul. Kamienna 2, Kraków

8 kwietnia 2018 (niedziela)
Stara Zajezdnia, ul. Świętego Wawrzyńca 12, Kraków

wstęp na obydwa dni wolny

LIVESTREAM: redbull.pl/bcone
Wydarzenie na Facebooku

fot. Gniewko Głogowski/materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s