Premiera filmu „NIE WRACAJ DO MNIE W SNACH”

Agrafka Studio – niezależne studio filmowe – przedstawia film w reżyserii Rafała Reymana Głombiowskiego „Nie wracaj do mnie w snach“. Film oparty jest na motywach opowiadania Josepha Conrada „Powrót“. Debiutancki film reżysera „Strange Sounds” był pokazywany na Przeglądzie Filmów Niezależnych na 39. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, a także na festiwalach FilmPolska w Berlinie i Lato z Muzami w Nowogardzie.

18882020

W rolach głównych w filmie „Nie wracaj do mnie w snach” występują: Justyna Bartoszewicz, Maciej Adamczyk i Marcel Borowiec. Autorem zdjęć jest Grzegorz „Greg“ Ruzik.

Uroczysta premiera filmu oraz spotkanie z twórcami po pokazie odbędzie się 20 kwietnia w warszawskim Kinie Elektronik o godz. 20:30. Bilety można kupić w kasie 21317405Kina Elektronik.

Film będzie można zobaczyć na specjalnych pokazach w wybranych miastach Polski. Szczegóły znajdą się na stronie fan page’u filmu:

https://web.facebook.com/niewracajdomniewsnach

Nie wracaj do mnie w snach, reż. Rafał Reyman Głombiowski, 88 min.

Schyłek XIX wieku, Polska pod zaborem rosyjskim. Geodeta Alvan i jego żona Emma obozują pośród bagnistych lasów. Pewnej nocy jego żona znika, pozostawiając list, z którego wynika, że odeszła do innego. Dla Alvana to szok. Jednak Emma nieoczekiwanie powraca. Pomiędzy dwojgiem ludzi rozpoczyna się wielogodzinna, wyniszczająca gra psychologiczna. Akcja klasycznego opowiadania Josepha Conrada została przeniesiona z Londynu do umownej przestrzeni w naturze. Film jest mrocznym dramatem psychologicznym, bazującym przede wszystkim na języku wizualnym. W przeciwieństwie do pierwowzoru literackiego, film został wzbogacony o wątki fantastyczne, zbliżające go do gatunku grozy.

RAFAŁ REYMAN GŁOMBIOWSKI 

ur. 1974, reżyser, scenarzysta, producent. Laureat nagród scenariuszowych TVP i Laboratorium Reportażu. Autor filmów dokumentalnych i krótkometrażowych filmów fabularnych. Realizował teledyski i reklamy społeczne. Na co dzień pracuje jako reżyser serialu telewizyjnego.

Filmografia reżysera:
2010 – Wypracowanie (20 min.) – film dokumentalny
2011 – Bez widza (6 min.) – film dokumentalny
2013 – Strange Sounds (51 min.) – film fabularny średniometrażowy
2015 – The Mad-Tea Party (3 min.) – eksperymentalny film fabularny

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s