Niezwykła historia bboya Victora Montalvo

Udział w światowych finałach zawodów Red Bull BC One to dla wielu spełnienie marzeń. Dla Victora Montalvo sam udział nie wystarczył. Victor chciał wygrać i udało mu się to osiągnąć po tym, jak trzeci raz zakwalifikował się do finału. Zanim zobaczycie go podczas polskiego finału w Krakowie, jego historię możecie prześledzić w filmie „Remember the Name: Victor” dostępnym na www.redbull.tv/victor.

B-Boy-Victor-fot

Victor Montalvo zwyciężył w zawodach Red Bull BC One w 2015 roku. Wcześniej dwukrotnie próbował swoich sił w światowych finałach. Jego droga do sukcesu nie była jednak prosta. Victor pochodzi z biednej, wielodzietnej rodziny emigrantów z Ameryki Południowej, którzy osiedli się w niewielkim mieście Kissimmee na Florydzie. Nauka breakdance’u była dla niego szansą, której nie zamierzał zmarnować. „Bez breakdance’u pewnie na zawsze pozostałbym w Kissimmee. Paląc i pijąc, nie robiąc nic w życiu” – mówi w filmie „Remember the Name: Victor”.

Victora pod swoje skrzydła wziął Mex One, który jako pierwszy dostrzegł jego talent. „W wieku 20 lat Victor miał to, na co większość tancerzy musi pracować 15-20 lat” – mówił w filmie mentor tancerza. A wiedział co mówi. Mex One był absolutną legendą breakingu, organizował festiwale, promował młode talenty i szerzył kulturę breakdance. Zmarł przedwcześnie we wrześniu 2017 roku w wieku zaledwie 35 lat.

B-Boy-Victor-na-Red-Bull-BC

Victor już w młodym wieku zgarnął trofea na największych imprezach na świecie. Dziś jest reprezentantem Red Bull BC One Allstars i pozostaje inspiracją dla wielu bboyów. Na początku kwietnia pojawi się w Krakowie, gdzie będzie gościem Red Bull BC One Cypher Poland. Teraz to on będzie oceniał walczących bboys i bgirls. Zasiądzie w jury zawodów obok Lil Zoo z Maroka i Intacta z Ukrainy.

Victor poprowadzi w Krakowie również warsztaty taneczne. Odbędą się one 7 kwietnia o 11:00 w Szkole Tańca Sempre. Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona, więc radzimy nie zwlekać z zapisami. Zgłoszenia na warsztaty należy przesyłać na: bconepolandcypher@gmail.com.

B-Boy-Victor-1

***
O RED BULL BC ONE

Red Bull BC One to turniej, który szybko zapracował sobie na miano najistotniejszej rywalizacji breakingowej w formacie jeden na jeden. Po światowym debiucie w 2004 roku zawody Red Bull BC One podróżują po całym świecie. Globalny finał co roku odbywa się w innej lokalizacji. W zeszłym roku był to Amsterdam, a dwa lata temu Tokio. Lokalizacja tegorocznego światowego finału objęta jest tajemnicą, natomiast polskie eliminacje odbędą się w kwietniu w Krakowie.

Red Bull BC One Cypher Poland to niesamowite wydarzenie łączące tych, których pasją jest taniec i muzyka. Najlepsi tancerze z całej Polski rywalizować będą o przepustkę do międzynarodowego Red Bull BC One Last Chance Cypher, gdzie uczestnicy walczą o miejsce w głównym finale. Tam zmierzą się z najwybitniejszymi przedstawicielami breakingu z różnych stron świata, którzy zostali do niego zaproszeni przez organizatorów.

Film dokumentalny „Remember the Name: Victor” zobaczyć można bezpłatnie na www.redbull.tv/victor

Warsztaty

VICTOR – Breaking

7 kwietnia 2018 (sobota); g. 11:00 -12:30
Szkoła Tańca Sempre, ul. Berka Joselewicza 26, Kraków
Cena: 50 pln

LIL ZOO – Breaking

8 kwietnia 2018 (niedziela); g. 10:30 – 12:00
Szkoła Tańca Sempre, ul. Berka Joselewicza 26, Kraków
Cena: 50 pln

BLONDY – Popping

8 kwietnia 2018 (niedziela); g. 12:30 – 14:00
Szkoła Tańca Sempre, ul. Berka Joselewicza 26, Kraków
Cena: 60 pln

Zgłoszenia na warsztaty: bconepolandcypher@gmail.com

W zgłoszeniu należy podać imię, nazwisko, telefon kontaktowy i informację, których warsztatów dotyczy zgłoszenie.

Red Bull BC One Cypher Poland:

7 kwietnia 2018 (sobota)
Forty Kleparz, ul. Kamienna 2, Kraków

8 kwietnia 2018 (niedziela)
Stara Zajezdnia, ul. Świętego Wawrzyńca 12, Kraków

wstęp na obydwa dni wolny

Zapisy do udziału w zawodach: https://win.gs/2GgjpGW

redbull.pl/bcone
Wydarzenie na Facebooku

fot. materiały prasowe

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s