Najnowszy film z Kasią Smutniak „Made in Italy” na Cinema Italia Oggi

Najnowszy film z Kasią Smutniak i Stefano Accorsi „Made in Italy” reż. Luciano Ligabue znalazł się w programie Cinema Italia Oggi – przeglądu nowego kina włoskiego w dniach 5-10 kwietnia. Gościem honorowym inauguracyjnego wieczoru w Kinie Muranów w Warszawie będzie KASIA SMUTNIAK.  Film wejdzie do kin 25 maja 2018 roku.

5abc9b639a8f71
W ramach wydarzenia będzie można obejrzeć również film „Żona czy mąż?” w reż. Simone Godano. Reżyser przyjedzie do Polski i spotka się z widzami w Kinie Muranów.

Cinema Italia Oggi to doroczne spotkanie z najlepszymi filmami kinematografii włoskiej, organizowane wspólnie z Instytutem Włoskim w Warszawie oraz Cinecittà Luce, przy wsparciu Ambasady Włoch i konsulatów honorowych. Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa, bo poza Warszawą (Kino Muranów) zagości jeszcze w siedmiu miastach w Polsce: Krakowie (Kino Pod Baranami), Wrocławiu (Kino Nowe Horyzonty), Poznaniu (Kino Zamek), Szczecinie (Kino Pionier), Łodzi (Kino Charlie), Gdyńskim Centrum Filmowym oraz Katowicach (Kino Rialto).

Husband-&-Wife-(11)

„Made in Italy” to historia o miłości i nienawiści widziana oczami Riko, zwykłego faceta, który jest alter ego reżysera – Luciano Ligrabue. On również fascynował się muzyką, ale zrezygnował z tej pasji na rzecz filmu. Riko pracuje w fabryce przetwarzającej mięso, podobnie jak jego ojciec. Częściej widzi zwierzęta niż ludzi, a życia nie ułatwia mu skomplikowana relacja z Sarą. Zresztą Riko i tak ma szczęście: większość jego kolegów straciła pracę po pięćdziesiątce i w ogóle nie ma źródła utrzymania. Czas wolny spędza z przyjaciółmi, między innymi z Carnevale, ale nie pomaga mu to ukoić duszy skołatanej kryzysami egzystencjalnymi. Pewnego dnia grupa przyjaciół postanawia pojechać do Rzymu, gdzie bierze udział w protestach ulicznych. Riko zostaje ranny w głowę, co powoduje, że chce zmienić swoje życie: zaczyna rozmawiać z żoną, a w pracy dopominać się o swoje.

Husband-&-Wife-(25)

Film „Żona czy mąż?” w reż. Simone Godano miał premierę 16 lutego 2018 r. To niebanalna komedia romantyczna z Kasią Smutniak w roli głównej. Film iskrzy się od dowcipów, ale nie ucieka od poważniejszych refleksji na temat istoty związków. W wyniku niewiarygodnego eksperymentu Andrea (Pierfrancesco Favino), utalentowany neurochirurg, i jego żona Sofia (Kasia Smutniak), ambitna prezenterka telewizyjna, zamieniają się ciałami. Od teraz muszą prowadzić życie swojej drugiej połówki. Nowa sytuacja sprawi, że nie tylko lepiej poznają szczegóły z codziennej egzystencji małżonka, ale będą mogli również inaczej spojrzeć na swój związek. Czy niespodziewana zamiana ról to uratuje ich związek? A może zakochają się na nowo?

Szczegółowy program znajduje się na stronie Kina Muranów: www.kinomuranow.pl

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s