Baasch z nowym klipem. Zapowiedź sceny Red Bull Music w Katowicach

Baasch powraca z nowym teledyskiem. Tym razem artysta postawił na kawałek „Dare to Take” z płyty „Grizzly Bear With A Million Eyes”. W utworze gościnnie pojawia się Mary Komasa, a teledysk powstał z wykorzystaniem oldschoolowej technologii. Został uwieczniony na 700 metrach taśmy filmowej 16mm, którą operator trzymał w lodówce w oczekiwaniu na specjalną okazję. Klip zobaczyć można na www.redbullmusic.pl, a Baascha usłyszeć będzie można podczas festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice, gdzie wystąpi na scenie Red Bull Music. Zaprezentują się na niej również m.in.: Errorsmith, Halal & Relaxer, Flanger live, Varg, DJ Stingray, Courtesy, Tijana T, Red Axes, The Hacker pr. Amato, Moritz Von Oswald.

Baasch_3-fot.Piotr-Szapel

Poprzednie wideo Baascha powstało w technologii 360 stopni. Przy „Dare To Take” artysta miał jednak zupełnie inny pomysł. „Tym razem zamiast pójść w nowe technologie, wróciliśmy do starych. Klip był nagrany na taśmie filmowej 16mm. Poszło jej w sumie 700 metrów! Operator – Kajetan Plis trzymał rolki taśmy w lodówce, gdzie czekały na specjalną okazję. Myślę, że efekt finalny jest równie wyróżniający co 360 stopni” – mówi o powstaniu teledysku.

Wideo promuje zeszłoroczny album Baascha zatytułowany „Grizzly Bear With A Million Eyes”. W utworze gościnnie pojawia się Mary Komasa. To drugi album artysty, podobnie jak debiut wydany przez wytwórnię Nextpop. Za reżyserię teledysku odpowiada Bartek Wieczorek, fotograf, dla którego ten projekt był czymś zupełnie nowym. „Do pracy przy Dare To Take udało się zaprosić Bartka Wieczorka, jednego z moich ulubionych fotografów. Ta współpraca jest o tyle wyjątkowa, że Bartek nigdy wcześniej nie robił klipów.” – wspomina Baasch. „Nigdy wcześniej nie wiedziałem tak mało o pomyśle na klip, zanim zaczęły się zdjęcia. Jarała mnie wizja teledysku, który będzie ruchomą wersją świata i estetyki, którą można zobaczyć w jego zdjęciach.” – podsumowuje zadowolony.

Baasch to wokalista, producent, kompozytor, autor tekstów. Oba jego albumy studyjne wydane w NEXTPOP Songwriter’s Label zebrały świetne recenzje i znalazły się w licznych rankingach końcoworocznych jako jedne z najlepszych polskich płyt. Muzyka Baascha to hipnotyzujący, sugestywny wokal, mroczne brzmienia i chwytliwe melodie. Sam pisze, komponuje i produkuje swoje nagrania. Wypracował własny, rozpoznawalny styl sprawnie poruszając się pomiędzy muzyką elektroniczną a synth-popem.

Zagrał na najważniejszych festiwalach w kraju: Open’er Festival, Tauron Nowa Muzyka Katowice, Audioriver Festival, Orange Warsaw Festival, T-Mobile Nowe Horyzonty. Koncertował też za granicą w krajach takich, jak: Niemcy, Francja, Islandia, Chiny, Chechy, Litwa czy Rumunia. Na koncie ma liczne współprace, m.in z takimi artystami jak: Rysy, Bokka, Mary Komasa, Novika, Wojtek Urbański czy Agim. Skomponował także muzykę do głośnego filmu “Płynące Wieżowce” w reżyserii Tomasza Wasilewskiego.

Baasch będzie jedną z gwiazd festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice 2018. Wystąpi na scenie Red Bull Music, na której zaprezentują się również m.in. Errorsmith, Halal & Relaxer, Flanger live, Varg, DJ Stingray, Courtesy, Tijana T, Red Axes, The Hacker pr. Amato, Moritz Von Oswald. Kolejnych artystów występujących na scenie Red Bull Music poznamy wkrótce.

Klip oglądać można na www.redbullmusic.pl

Festiwal Tauron Nowa Muzyka Katowice
28.06 – 1.07.2018
szczegóły: www.festiwalnowamuzyka.pl

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s