Legenda rocka w Polsce! Zespół Nazareth w kwietniu zagra trzy koncerty!

Miłośnicy rocka mają w tym roku powody do zadowolenia. W lipcu nasz kraj odwiedzi zespół The Rolling Stones. Zanim jednak odbędzie się ich koncert, już w kwietniu na tournee po Polsce przyleci inna legenda rocka. Zespół Nazareth, bo o nim mowa zagra na pewno „Love Hurts”, „Dream On” i inne przeboje z okazji jubileuszu 50-lecia istnienia. Jeżeli nie macie jeszcze prezentu „na zajączka” bilet na ich koncerty może się okazać świetnym pomysłem!

NAZ-(1)

Zespół Nazareth został założony w Szkocji w 1968 roku. Początki kariery grupy nie należały do najprostszych – w jasnożółtych marynarkach grali w dyskotekach covery innych kapel. Kiedy któregoś dnia otrzymali propozycję sfinansowania nagrania płyty przez ich późniejszego managera, Billa Fehilly, bez wahania porzucili szkockie puby i przenieśli się do Londynu.

Do produkcji trzeciego albumu „Razamanaz” grupa zaprosiła basistę Deep Purple – Rogera Glovera, który zwrócił na nich uwagę podczas wspólnej trasy. Współpraca zaowocowała świetną hardrockową muzyką i zapoczątkowała czasy największej świetności Nazareth, których piosenki wspinały się na szczyty list przebojów zachodniej Europy.

unnamed-(1)

W 1975 roku ukazał się album „Hair of the Dog”, który przyniósł im uznanie na całym świecie. W Stanach Zjednoczonych sukces zarówno tego albumu (sprzedał się w liczbie ponad miliona egzemplarzy) i w ogóle – zespołu – był bezdyskusyjny, zaś singiel „Love Hurts” do dziś chętnie grany jest na antenach stacji radiowych wielu krajów. W 1978 roku do zespołu dołączył gitarzysta Zal Cleminson, zaś 2 lata później pianista John Locke. Zespół wyraźnie skierował się wówczas w stronę bardziej melodyjnego grania. Na początku lat 80. kapela osiągnęła sukces z płytami „The Fool Circle” oraz „2XS”. W sierpniu 2013 roku oryginalny wokalista grupy Dan McCafferty ogłosił, że jest zmuszony przejść na emeryturę ze względu na stan zdrowia. W lutym 2014 roku grupa podała, że jego następcą został szkocki wokalista Linton Osborne. Wybór został zaakceptowany i poparty także przez McCafferty’ego. W lutym 2015 Osborne został zastąpiony przez Carla Sentance’a. Mimo zmian składu, jedno pozostałe niezmienne – wyjątkowa energia podczas koncertów i kawał dobrej muzyki.

MROWIEC_NAZARETH_PLAKAT_B1_W tym roku legendarny już zespół obchodzi 50-lecie działalności, dlatego też pojawi się w Polsce na kilku koncertach. Przekonajcie się sami, że mimo upływu lat wciąż są w doskonałej formie! Zapraszamy na koncerty: 6 kwietnia w Brzegu Dolnym, 7 kwietnia w Zabrzu i 8 kwietnia w Łodzi.

Bilety do nabycia w miejscach koncertów i na portalu Ticketpro.pl

6 kwietnia, godz. 19.00 – Brzeg Dolny, Hala widowiskowo – sportowa im. A. Grubby, ul. Wilcza 8

7 kwietnia, godz. 18.00 – Zabrze, Dom Muzyki i Tańca, ul. gen. de Gaulle’a 17

8 kwietnia, godz. 19.00 – Łódź, Klub Wytwórnia, ul. Łąkowa 29

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s