Kostek i Minigun zdobyli dzikie karty do polskiego finału Red Bull BC One

Przez ostatnie dziesięć dni dziesięciu tancerzy walczyło o dziką kartę do polskiego finału zawodów Red Bull BC One. Głosami fanów awans zapewnili sobie Bboy Kostek i Bboy Minigun. Dołączają oni do Zawiszy, Kido, Nikity, Thomaza, Gierasa i Arczka, którzy wcześniej otrzymali dzikie karty ze względu na swoje dotychczasowe dokonania.

Red_Bull_BC_One_Poland_Cyph

Kostek bezapelacyjnie zwyciężył w głosowaniu na stronie redbull.pl/bcone, zdobywając 2152 głosów. Na drugiej pozycji uplasował się Minigun z wynikiem 1647. Głosowanie trwało dziesięć dni, a udział w nim mógł wziąć każdy. Łącznie oddano ponad 7500 głosów.

Kostek-fotMarcin Kost a.k.a. BBOY KOSTEK tańcem zajmuje się od 2006 roku. Doświadczenie zdobywał w zawodach na Litwie i Ukrainie, w Wielkiej Brytanii, Szwecja, Włoszech, Słowenii, Słowacji, Niemczech, Czechach oraz oczywiście w Polsce.  Jego największe osiągnięcia to zgarnięcie Cypher King’a na Style Season road to Red Bull BC One Poland Cypher 2016, wygrana w zawodach Vila Style w Wielkiej Brytanii, wygrana na międzynarodowych zawodach Break the Floor w Słowenii, a także wystąpienie na Over the top World Wide.

MiniGun-fotBboy Minigun z tańcem związany jest od 13 lat. Brał udział w programie „You Can Dance”, gdzie zachwycił jurorów pokazem breakdance’a do akompaniamentu muzyki klasycznej. Jest członkiem ekip Sztewite Gang i Elade Crew. W ubiegłym roku wraz z Bboyem Beeskim i Wiktorią Włoszczyk, zainspirowany spektaklem Red Bull Flying Illusion, wystąpił w polskim teaserze zapowiadającym premierę spektaklu na Torwarze.

Wcześniej sześć dzikich kart trafiło do bboyów, którzy swoimi dokonaniami zasłużyli na transfer do polskiego finału bez konieczności startu w eliminacjach. Wśród nich znaleźli się zeszłoroczny zwycięzca Zawisza, pochodzący z Kazachstanu Nikita, DJ, nauczyciel tańca i laureat licznych nagród czyli Kido, reprezentujący Style Asasins Gieras, Thomaz, który wygrał polskie finały w 2016 roku oraz 20-letni Arczek, który może pochwalić się zwycięstwem w zawodach Elade PRFC Jam 2017 w Tokio.

***
O RED BULL BC ONE

Red Bull BC One to turniej, który szybko zapracował sobie na miano najważniejszej rywalizacji breakingowej w formacie jeden na jeden. Po światowym debiucie w 2004 roku zawody Red Bull BC One podróżują po całym świecie. Globalny finał co roku odbywa się w innej lokalizacji. W zeszłym roku był to Amsterdam, a dwa lata temu Tokio. Lokalizacja tegorocznego światowego finału objęta jest tajemnicą, natomiast polskie eliminacje odbędą się w kwietniu w Krakowie.

Red Bull BC One Cypher Poland to wydarzenie łączące tych, dla których pasją jest taniec i muzyka. Najlepsi tancerze z całej Polski rywalizować będą o przepustkę do międzynarodowego Last Chance Cypher, gdzie uczestnicy walczą o miejsce w światowym finale. Tam zmierzą się z najwybitniejszymi przedstawicielami breakingu z różnych stron świata.

Red Bull BC One Cypher Poland:

7 kwietnia 2018
Forty Kleparz, ul. Kamienna 2, Kraków

8 kwietnia 2018
Stara Zajezdnia, ul. Świętego Wawrzyńca 12, Kraków

wstęp na obydwa dni wolny

redbull.pl/bcone
Wydarzenie na Facebooku

fot. Gniewko Głogowski/materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s