MK1 Aluminum – militarne dziedzictwo Timex powraca

W pierwszych dniach 1982 r. Timex® otrzymał zlecenie od rządu Stanów Zjednoczonych dotyczące produkcji czasomierza dla korpusu US Marines. Zegarek miał spełniać trzy główne cechy: być lekki, czytelny oraz jednorazowego użytku. Amerykańska marka przyjęła zamówienie, w dwa miesiące produkując ok. 200 tysięcy egzemplarzy MK1. W ten sposób narodziła się legenda, która dziś zyskuje nowego blasku.

ŚWIĘTY GRAAL

Prostota, mocne, wojskowe wzornictwo i limitowany nakład oraz przeznaczenie Timex Mil-Spec-W-46374B, bo tak brzmi pełna nazwa serii, sprawiły, iż na przestrzeni lat stała się ona oczkiem w głowie amatorów czasomierzy, fanów marki oraz miłośników militariów. Dodatkowym utrudnieniem dla kolekcjonerów był fakt, że żołnierze piechoty najczęściej pozbywali się swoich zegarków po wyczerpaniu się ich baterii – spodni dekiel nie posiadał możliwości otwarcia i wymiany jej czy serwisu mechanizmu.

Na przestrzeni lat MK1 doczekał się zaledwie jednego wznowienia w oryginalnej wersji – z zachowaniem plastikowej koperty oraz parcianego paska. Teraz Timex sięga do swoich archiwów, wprowadzając zmodernizowaną wersję legendarnego modelu, jednocześnie pozostając wiernym cechom charakterystycznym oryginalnego projektu.

TIMEX® MK1 ALUMINUM – WSZECHSTRONNOŚĆ I TRWAŁOŚĆ

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s