BOKKA z nowym klipem – zapowiedź sceny Red Bull Music na ESB 2018

Grupa BOKKA powraca z teledyskiem do utworu „I’m in Love with the Dead Man”. Klip promuje nadchodzący album tajemniczego składu, a premierowo można go oglądać na www.redbull.pl/muzyka. Zespół BOKKA będzie jedną z gwiazd sceny Red Bull Music na tegorocznym festiwalu Enea Spring Break. Poza nimi wystąpią na niej m.in. Pro8l3m, Jarecki, Stefan Wesołowski, L.Stadt oraz projekt Albo Inaczej 2.0.

BOKKA---fot.-Filip-Blank

„I’m in Love with the Dead Man” to historia miłosna z elementami czarnej komedii, musicalu i psychodelii pokazana za pomocą bajecznie kolorowego i rozpikselowanego teledysku, który jest hołdem dla ośmiobitowych gier platformowych z czasów komputerów Atari i Amiga czy konsoli Pegasus.

„Wyszliśmy z założenia, że uczucia mają nawet bohaterowie tak nieskomplikowanych światów jak stare gry platformowe. Postanowiliśmy jednak – odwrotnie niż w typowej grze z epoki – wizualizować uczucia, a nie działanie” – opowiadają o teledysku jego twórcy, ekipa Turbodizel.

Teledysk promuje trzeci album grupy BOKKA pt. „Life On Planet B”, który ukaże się 20 kwietnia nakładem wytwórni PIAS. Na płycie znajdzie się 10 nowych numerów, które współprodukował Daniel Walczak znany ze współpracy z Dawidem Podsiadło.

BOKKA to jeden z najciekawszych polskich projektów na styku ambitnego popu i alternatywy. Od momentu debiutu w 2013 roku personalia członków grupy pozostają nieznane, a na koncertach pojawiają się w maskach. Ich debiutancki singiel „Town of Strangers” zauważył wpływowy amerykański serwis Pitchfork, a debiutancki imienny album świetnie radził sobie w podsumowaniach 2013 roku. Kolejna płyta „Don’t Kiss and Tell” z 2015 roku przypieczętowała status anonimowego bandu, który w tym momencie ma na koncie kilka tras po Polsce i występy na praktycznie wszystkich dużych krajowych festiwalach – od Audioriver i Tauron Nowa Muzyka po Open’era i Kraków Live Festival.

BOKKA-2-fot.-Filip-Blank

21 kwietnia grupa BOKKA zaprezentuje się na scenie Red Bull Music podczas Enea Spring Break 2018. Poza BOKKĄ, na scenie Red Bulla wystąpią także L.Stadt, Kinga Miśkiewicz, Ffrancis, Pro8l3em, Jarecki, Neena, My Baby, Alice Merton, Stefan Wesołowski oraz projekt Albo Inaczej 2.0.

Klip zobaczyć można na www.redbull.pl/muzyka

Red Bull Music Stage x Enea Spring Break 2018 

Czwartek / 19.04
L.Stadt
Kinga Miśkiewicz
Ffrancis

Piatek / 20.04
Pro8l3m
Jarecki
Neena
MY BABY

Sobota 21.04
Alice Merton
Stefan Wesołowski
BOKKA
Albo Inaczej 2.0.

Enea Spring Break 2018
19-21 kwietnia
Poznań
szczegóły: www.spring-break.pl

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s