10. urodziny PLOPPa w Domotece

15 marca 2018 w Domotece odbędą się symboliczne 10. urodziny stołka PLOPP, ikony nie tylko polskiego designu, wyjątkowego projektu Oskara Zięty. Ta impreza to pierwsze z cyklu wydarzeń odnoszących się do sfery wzornictwa i architektury, które będą się odbywać w tym roku w Domotece.

Domoteka, pierwszy w Polsce obiekt handlowy w całości dedykowany wyposażeniu wnętrz, otworzyła swoje podwoje dla kupujących we wrześniu 2006 roku. Dziś, po ponad 12 latach funkcjonowania, rozpoczyna nowy etap, którego początkiem są symboliczne urodziny jednej z najbardziej znanych ikon współczesnego polskiego i światowego wzornictwa – stołka PLOPP, zaprojektowanego przez Oskara Ziętę.

Przez ostatnie lata rola salonów z wyposażeniem wnętrz uległa diametralnej zmianie. Dziś, gdy klienci mogą swobodnie dokonać zakupów za pośrednictwem internetu, rola tego rodzaju miejsc nie może ograniczać się wyłącznie do sprzedawania. Klient powinien znaleźć w nich nie tylko produkt, ale także bogatą gamę usług, kompetentny personel, a przede wszystkim inspirację, wiedzę, a nawet rozrywkę. Domoteka chce być liderem tych zmian. Dlatego tworzy przestrzeń, w której można znaleźć wyjątkową ofertę polskich i zagranicznych marek, a także miejsce, które żyje designem, architekturą i wyposażeniem wnętrz. To tu można poznać aktualne trendy, spotkać ekspertów z branży, skorzystać z porad, wziąć udział w wykładach i warsztatach oraz obejrzeć ciekawe wystawy.

Domoteka_PLOPP-(4)

W związku z tym 15 marca startuje w Domotece cykl wydarzeń, z których pierwszym będzie jubileusz  PLOPPa – wyjątkowego projektu Oskara Zięty. W 10. rocznicę zdobycia przez ten mebel nagrody Red Dot, goście Domoteki będą po raz pierwszy mogli obejrzeć wystawę „PLOPP 4.0. – Alfabet projektowania Oskara Zięty”, której kuratorem jest Anna Śliwa z MMG. Ekspozycji towarzyszy wydawnictwo książkowe o tym samym tytule. Otwarcie wystawy będzie okazją do spotkania z Oskarem Ziętą, zastanowienia się nad kwestiami ponadczasowości oraz ikoniczności w designie i architekturze, jak i do udziału w innych, ciekawych urodzinowych aktywnościach.

Urodzinowy harmonogram prezentuje się następująco:

10.00-11.30 – śniadanie prasowe z Oskarem Ziętą
11.30-12.00 – wykład dr Krystyny Łuczak-Surówki „Ponadczasowość w designie”
12.00-12.30 – wykład Igora Gałązkiewicza „Projektowanie doświadczeń w architekturze”
12.30-13.30 – wykład Przemo Łukasika „Ponadczasowość w architekturze”
13.30-14.30 – Oskar Zięta oprowadza po wystawie „PLOPP – stołek 4.0. Alfabet projektowania Oskara Zięty”

Domoteka_PLOPP-(3)

Urodzinom towarzyszą również warsztaty fotograficzne „PLOPP w akcji”, dedykowane architektom wnętrz, stylistom, blogerom oraz instagramerom, które startują o godzinie 10.00, a kończą się o 18.00. Podczas warsztatów Marcin Grabowiecki i Jagoda Kutkowska (autorka bloga Lovingit) pokażą, jak robić dobre zdjęcia wnętrz na potrzeby mediów społecznościowych (i to przy użyciu smartfona!). Następnie, Ewa Mierzejewska, Yassen Hristov i Patrycja Rabińska poprowadzą warsztaty ze stylizacji i fotografii wnętrz. Z kolei ostatni blok, prowadzony przez Yassena Hristova i Patrycję Rabińską, będzie dotyczył tworzenia planu zdjęciowego i roli oświetlenia w sesjach fotograficznych.

10. urodziny PLOPPa to pierwsze wydarzenie, które organizuje Domoteka w tym roku, odnosząc się do sfery wnętrz i wzornictwa. Kolejnym będzie prezentacja trendów z Mediolanu. Domoteka, jako miejsce obecności wielu międzynarodowych marek chce przedstawić obszerny wzorniczy raport oraz filmowy reportaż z tegorocznej edycji imprezy.

www.domoteka.pl

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s