Ewa Szlachcic śpiewa Jonasza Koftę i zaprasza na pierwsze koncerty

„Jonasz Kofta, Co to jest miłość – wiersze i piosenki zebrane” to nowy, wykonywany akustycznie, projekt koncertowy Ewy Szlachcic prezentujący zbiór najbardziej znanych utworów poety. Na pierwsze koncerty artystka zaprasza już w marcu do Klubu Delta w Szczecin Dąbiu oraz Kapitol w Gryficach. Wokalistce na scenie będzie towarzyszył młody i utalentowany gitarzysta  – Piotr Bogutyn.

Ewa-Szlachic-artCONNECTION-

Realizacja cyklu koncertów jest wynikiem wieloletniej fascynacji Ewy Szlachcic twórczością Jonasza Kofty, zapoczątkowanej udziałem wokalistki w festiwalu „Pejzaż Bez Ciebie, Jonasz Kofta” w 2010 r. Artystka brawurową interpretacją wokalną i aktorską zdobyła festiwalowe Grand Prix, wyłonione spośród wielu uczestników tego wydarzenia. Od tego momentu twórczość Kofty wzbudzała w niej nieodpartą potrzebę podzielenia się z publicznością autorskimi interpretacjami jego utworów.

„Od wielu lat i od czasu przygotowań do festiwalu, nie mogę się oderwać od magii jaką posiadają teksty piosenek Jonasza Kofty. A z racji przypadającej na ten rok trzydziestej rocznicy śmierci poety, postanowiłam w sposób, akustyczny, intymny, własny, oddać piękno i prawdę jego wierszy o najpiękniejszej z muz – miłości.” – wspomina Ewa Szlachcic.

EKONCERTY:

Ewa Szlachcic „Jonasz Kofta, Co to jest miłość – wiersze i piosenki zebrane”:

17 MARCA | Gryfice | KAPITOL ul. Niepodległości 48, Gryfice, g.18:00,
Bilety: Kasa kina KAPITOL. Info: tel. 91 384 33 08

18 MARCA | Szczecin Dąbie | Klub Delta (filia Miejskiego Ośrodka Kultury), g. 19:00.
Bilety: przedsprzedaż: www.bilety.fm i w kasie klubu

Koncerty poza warstwą muzyczną wzbogacone zostały o wybrane wiersze oraz wspomnienia żony i przyjaciół poety, które odtwarzane są pomiędzy utworami, głosami lektorów: Anny Kaźmierowskiej i Piotra Makarskiego. Kolejne koncerty już w przygotowaniu. Organizatorem jest artCONNECTION music.

W programie koncertu:

 1. Kwiat jednej nocy
 2. Samba przed rozstaniem
 3. Radość o poranku
 4. Z tobą chcę oglądać świat
 5. Księżyc w nowiu
 6. Krąży pieniądz
 7. Stop klatka
 8. Jej portret
 9. Do łezki łezka
 10. Parasol nie chroni od łez
 11. Grande valse frottée
 12. Jakoś leci
 13. Trzeba marzyć
 14. Nasze drogi
 15. Pamiętajcie o ogrodach
 16. Moje ostatnie słowo

***
Ewa-Szlachic-matEWA SZLACHCIC –  utalentowana wokalistka, kompozytorka i pełna scenicznej energii białostoczanka – jest laureatką Międzynarodowego Festiwalu “Carpathia” i zdobywczynią Grand Prix prestiżowego festiwalu “Pejzaż Bez Ciebie”. Zadebiutowała w 1. edycji The Voice of Poland oraz solowym singlem „Karuzela”, który rozbrzmiewał w wielu polskich rozgłośniach radiowych. W czerwcu 2016 r. wokalistka podpisała kontrakt fonograficzny z wytwórnią artCONNECTION music, nakładem której został wydany przebojowy singiel pt. „Wracam”. Do tytułowego utworu powstał, z niezwykle ciekawie opowiedzianą historią, teledysk, który nakręcany został w rodzinnym mieście artystki w Białymstoku. W chwili obecnej artystka pracuje nad swoim nowym albumem, który ma zaskoczyć słuchaczy świeżością i nowoczesnymi brzmieniami. Premiera nowej płyty zapowiedziana jest na jesień 2018 r. W przerwie pomiędzy pracą w studiu, a koncertami, wokalistka wzięła udział w nagraniach albumu Romualda Lipko (lidera legendarnej Budki Suflera) obok takich artystów jak Irena Santor, Zdzisława Sośnicka, Izabela Trojanowska. Wyjątkowy album świąteczny z udziałem Ewy Szlachcic trafił na półki sklepowe 2 grudnia 2016 r. Artystka również dołączyła na do koncertowego projektu “Romuald Lipko – Złote Przeboje” gdzie obok Izabeli Trojanowskiej i Felicjana Andrzejczaka wykonuje największe przeboje, które Romuald Lipko napisał dla Urszuli i Zdzisławy Sośnickiej.

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s