Zobacz na żywo największe zawody street dance

Już w niedzielę 4 marca o 22:00 rozpoczną się we Francji zawody street dance Juste Debout. Najbardziej utalentowani tancerze z całego globu zmierzą się w walce o tytuł najlepszego. W tym roku zawody uświetni taneczny showcase bboya Neguin & bgirl Kyoka. Zawody będzie można oglądać na żywo na Red Bull TV.

Jouste-Debout-2-fot

Juste Debout to wyjątkowe zawody, których historia sięga 2002 roku, kiedy to w Paryżu odbyła się ich pierwsza edycja. Popularność wydarzenia sprawiała, że z roku na rok formuła zawodów się rozrastała by po zaledwie czterech latach wyjść poza francuskie granice. Od 2006 roku na całym świecie odbywają się eliminacje do Juste Debout, a ich zwycięzcy stają w szranki o tytuł mistrza tańca w kategorii street dance. Tegoroczny finał będzie miał miejsce tradycyjnie w stolicy Francji już 4 marca.

Hiro-i-Miyu-na-Jouste-Debou

Zawody cieszą się ogromną popularnością i uznaniem środowiska tanecznego. Tylko w tym roku wystartowało w nich ponad 4000 tancerzy z 14 krajów świata. Po trzech miesiącach zaciętych walk zwycięzcy krajowych eliminacji spotkają się w Paryżu i zmierzą się o najwyższe wyróżnienie Juste Debout. Tegoroczny finał odbywa się w AccorHotels Arena, wyjątkowej hali sportowej zaprojektowanej przez zespół architektów: Andraulta-Parata, Prouvé’a, Guvana. To jedna z największych przestrzeni tego typu we Francji mogąca pomieścić do 17 tysięcy widzów, gdzie na co dzień odbywają się koncerty największych gwiazd muzyki czy turniej tenisowy BNP Paribas Masters.

Jouste-Debout-fot

W tym roku finał Juste Debout uświetni niepowtarzalny showcase łączący w sobie elementy hip-hopu, breakingu, capoeiry i house, który zaprezentują Bboy Neguin i Bgirl Kyoka. Pochodząca z Japonii Kyoka jest jedną z najbardziej utalentowanych tancerek w kategorii hip-hop, zaś Bboy Nequin to członek ekip Red Bull BC One All Stars, Tsunami Allstars i Boogie Brats. Pochodzący z Brazylii Neguin rozpoczął swoją przygodę z tańcem w wieku 14 lat, najpierw skupiając się bardziej na freestyle, by w 2003 roku całkowicie poświęcić się breakingowi. Cechuje go wyjątkowe podejście do tańca widoczne w specjalnych strategiach i taktykach. Aby zdominować każdego, z kim walczy używa w walce swego charakterystycznego stylu łączącego elementy silnie ofensywnych ruchów z figurami pełnymi pozytywnej energii.

Vovan-i-Funky-na-Jouste-Deb

Transmisję live z zawodów Juste Debout oglądać można na pratformie Red Bull TV.

Start transmisji 4 marca o godz. 22:00.

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s