Spotkanie z Mają Komorowską w Teatrze Lalka

W ramach współpracy z Festiwalem Nowe Epifanie w Teatrze Lalka, odbędzie się spotkanie z Mają Komorowską, która podzieli się z widzami przemyśleniami związanymi z tematem odchodzenia. Do Teatru zapraszamy dorosłych widzów. Wydarzenie bezpłatne. Obowiązują wejściówki. Zgłoszenia przyjmuje Dział Organizacji Widowni Teatru Lalka.

image001Spotkanie odbędzie się 1 marca o godz. 18:00.

Maja Komorowska w przeddzień Świąt Wielkanocnych podzieli się z publicznością swoimi wspomnieniami, świadectwem i refleksją nad tajemnicą życia i odchodzenia. Usłyszymy rozdział książki Barbary Osterloff Pejzaż. Rozmowy z Mają Komorowską, który aktorka napisała po śmierci brata bliźniaka. Artystka przeczyta także wiersze m.in.: Czesława Miłosza, Zbigniewa Herberta, Anny Kamieńskiej, Barbary Sadowskiej, Grzegorza Przemyka.

Wydarzenie bezpłatne. Obowiązują wejściówki. Zgłoszenia przyjmuje Dział Organizacji Widowni Teatru Lalka tel. (22) 656 69 57, rezerwacje@teatrlalka.pl.

W ramach Festiwalu Nowe Epifanie w Teatrze Lalka odbędzie się również premiera spektaklu Król Marionetek w reżyserii i choreografii Izadory Weiss. Przedstawienie powstaje z inspiracji twórczością Tadeusza Makowskiego. Autorem scenografii i lalek jest Jan Polewka. Będzie można także obejrzeć spektakle wyreżyserowane przez Darię Kopiec:  Mater Dolorosa. Pieśni pasyjne oraz Król Maciuś I.  Szczegółowy repertuar znajduje się na stronie Teatru: www.teatrlalka.pl.

***
Nowe Epifanie 2018
IX interdyscyplinarny festiwal wielkopostny
14 lutego – 25 marca 2018

Król – to temat, wokół którego skupiają się wszystkie wydarzenia tegorocznej 9. edycji Festiwalu Nowe Epifanie. Organizator wydarzenia – Centrum Myśli Jana Pawła II  – zaprasza na interdyscyplinarny, wielkopostny festiwal, który potrwa od 14 lutego do 25 marca.

Podstawowym celem Festiwalu Nowe Epifanie jest poszukiwanie nowych, współczesnych epifanii piękna oraz inicjowanie twórczego dialogu artystów z tradycyjną sztuką religijną w duchu „Listu do artystów” Jana Pawła II. Formuła Festiwalu ma charakter interdyscyplinarny i obejmuje prezentację przedstawień teatralnych, widowisk muzycznych w przestrzeniach sakralnych, wystaw, pokazów filmowych poruszających w nowoczesny sposób tematykę religijną i teologiczną oraz towarzyszących im spotkań dyskusyjnych, prowokujących do refleksji oraz odnawiających dialog religii ze sztuką.

Szczegółowy program Festiwalu dostępny na: www.noweepifanie.pl

Aktualności: www.facebook.com/noweepifanie

***
Zapraszamy na stronę Teatru Lalka: www.teatrlalka.pl

Sprawdź nasze profile na: Facebooku, Instagramie i Twitterze.

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s